Цветя за терасата - 3

  • 30 533
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 14 770
Не знам за далиите,не съм гледала.
Бегониите и те са грудки,не готови растения. Дано да се справя.
Като начинаещ градинар преди години си взех една,обаче засадих в градината. 🤣 Кой да чете,че е стайно?! Някоя гадинка се нахрани и нищо не поникна. Та сега ще видим.
Нямаме Лидл ние. 😣
Бисе,ето го моя оксалис:

# 466
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
далиите от семена са нисички, но много хубави. и много различни Simple Smile - във всякакви цветове, има като маргаритки, има запълнени като божурчета, и други със заоблени листенца...
Simple Smile гледах си такива от семенца на старата градинка. в края на есента вече имаха заформени грудки. по-дребни са и (поне на мен) ми беше трудно опазването. на влажно - изгниват, на студено изгниват, на топло и влажно изкарват по никое време и умират, защото посред зима няма къде да ги насадя, на сухо и топло - изсъхват необратимо...
една година ги забравих в лехата и на следващата пак си пораснаха, но беше мека зима.

# 467
  • Мнения: 6 584
Anyyyone, разкошен е!♥️

# 468
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Ето ги моите бегонии миналото лято:
Скрит текст:



# 469
  • Мнения: 14 770
Изнесох каланхоетатата и едното алое. Дано не им е студено,че нощем си е доста хладно,но да свикват. 😃 Току виж се излъжат да цъфнат. 🤣
Всъщност едното още вчера го изнесох и днес си беше ок. Поразчиствам малко вътре,че ММ прави ремонт на стаята,в която са и само ги местим от едни на друг прозорец,насам-натам ии не е добре. 😃

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
Божеее, без да знам, че се казва оксалис🙄😊 И аз имам такова животно❤️ много си я харесвам.  Оказа се, че само на цветът й имам снимка.


Ааааа, момичета, без снимка не се приема! ❤️

# 471
  • Мнения: 459
Здравейте, от тази година сме решили да си правим цветен балкона, ако някоя от вас има излишни цветя да свирка :Д

# 472
  • Мнения: 459
Здравейте, засадих днес грамофончета и мерабилис на южна тераса, да очаквам ли да стане нещо от тях или никакъв шанс, притеснява ме това е целодневно на терасата пече слънце

# 473
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
защо да не стане?
Simple Smile нямат кой знае какви изисквания, само трябва да се поливат редовно. Simple Smile

# 474
  • Мнения: 6 584

С грамофончетата неуспех не съм имала. Не са никак претенциозни. Гледала съм преди години и на южна тераса- вървяха като луди, но ги поливах редовно.

# 475
  • Мнения: 459
ще ги поливам всеки ден, нямам търпение да поникнат вече Grinning поръчала съм си и сакъзчета дано утре да дойдат, мисля по 4 резници в сандъче да слагам Simple Smile

# 476
  • Мнения: 202
Здравейте. Моля за помощ за моите сакъзчета. Поне от 2 години ги къткам, не искат да станат цветен водопад и това е. Ще сложа снимки, някой ако има съвети, ще съм благодарна. Стеблата им стават дървени, не са зелени и сочни. Живея на постоянно горещ климат, не е нужно зимно прибиране. Тук виждам сакъзчета, направо водопади, знам,че обичат топли стени, по които да се спускат. Чупила съм клончета от такива пищни растения, купувала съм готови за засаждане, не вървят и това е. Торя ги, гледам ги, говоря им... Simple Smile Вече не знам какво повече да направя за тях, явно някъде много бъркам в отглеждането им. Положението с мушкатата ми е  същото. На тях ще сложа снимки в друг пост, сега качвам сакъзчетата, да оправим първо тях. Така мечтая за цветна тераса, а не ми се получава. Терасата ми е много слънчева, цял следобед пече. Благодаря ви предварително.



# 477
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005


да се опитам ли да позная? цъфтят като на дясната, не като лявата снимка.
тези, които падат като водопад са с много по-рехав цвят.
другото е поливане и торене.

# 478
  • Мнения: 2 103
Моите мушката са на терасата вече. В момента не изглеждат толкова зле като предни години, но все пак ще имат период на адаптация и ще оклюмат. Но толкова се радвам, че вече са навън. Purple HeartPurple HeartPurple Heart
Скрит текст:

# 479
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз днес мислех да ги изнеса, но котките се бяха разположили на терасата и не исках да ги плаша, че да могат да поседят на слънце. Утре обаче май ще ги вадя. Обаче имам много липси, много ме е яд... Освен утре да се поогледам какво има по цветарските магазини, че имам излизане.

Общи условия

Активация на акаунт