Цветя за терасата - 3

  • 31 281
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 25 340
Аз похвалих ли се, че вчера все пак купих 4 мушката и 1 сакъзче. После погледнах лунния календар и видях, че подходящо време за пресаждане е чак на 24 април Laughing  Сега стоят и се аклиматизират на завет на терасата.

# 661
  • БГ
  • Мнения: 1 283
Здравейте,
видях тези сандъчета, че са на промоция в home-max-a, но се чудя дали са качествени за парите си? Понеже ще ги поръчам онлайн и не мога да ги видя предварително Вие какво мислите?
https://www.home-max.bg/promo-sanducheta-podlojka-4-1-tumnokafyav-40sm/

# 662
  • София
  • Мнения: 11 753
Здравейте,
видях тези сандъчета, че са на промоция в home-max-a, но се чудя дали са качествени за парите си? Понеже ще ги поръчам онлайн и не мога да ги видя предварително Вие какво мислите?
https://www.home-max.bg/promo-sanducheta-podlojka-4-1-tumnokafyav-40sm/
Това са си обикновени сандъци, не е нещо специално. Много са им вдигнали цените, но това е положението.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 214
Това нормална цена ли е? Онзи ден купих тези от снимката за 2,40, бяха най-големите като за 4 растения.
Днес накиприхме сакъзчетата с "помощта" на детето Simple Smile

# 664
  • София
  • Мнения: 11 753
Това нормална цена ли е? Онзи ден купих тези от снимката за 2,40, бяха най-големите като за 4 растения.
Днес накиприхме сакъзчетата с "помощта" на детето Simple Smile

Да. Много са хубави, как сте ги накиприли.. пу-пу

# 665
  • Мнения: 10 775
Момичета, терасата ми е източна, но пред нея има орех. Вече 5-6 години садя какво ли не, но през юни всички цветя започват да линеят и умират. Листата им стават лепкави. Две години мислихме, че е някаква болест и купувахме препарати. После решихме, че е от ореха, защото установухме, че проблемите започват след пълното му разлистване.
Някакви идеи?

# 666
  • Варна
  • Мнения: 25 340
Баш болест е според мен, по-точно листни въшки или подобен вредител... От години забелязвам, че в началото на лятото листата на липите във Варна стават ужасно лепкави, под дърветата асфалтът изглежда мокър и лепкав, а като погледна от долната стана на листата гъмжат от гадини. И колите, паркирани под дърветата почват да лепнат. Направо се чудя как оцеляват тези липи. Та възможно е и орехът да е нападан от подобни гадини, а лепкавият сок, който отделят да попада върху цветята. За съжаление не виждам как ще се преборите, ако е това.

# 667
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Аз съм чувала, че орехите правят много дебела сянка и под тях растения на виреят. Не знам дали е вярно или е вярно, но само за някои растения.
Иначе с този сок и аз мисля, че може да са някакви вредители, които нападат и цветята. Преди време щитоносни въшки ми бяха нападнали едно цвете и под него все беше лепкаво. Докато разбера, че има въшки, почти беше умряло.

# 668
  • Мнения: 10 775
Сянката не е директна, все пак клоните не влизат в терасата. Може и да сте прави за болестта. Две години поред пръскахме и най-близките клони на ореха. Явно ще трябва да се примиря, че цветя ще имам само на перваза на прозореца, не и на самата тераса...

# 669
  • Мнения: 697
Профилактично трябва да се пръскат  за вредители .

# 670
  • Мнения: X
Болест е, вид въшка. Има един препарат за овошки Би-58 в агроаптеките и ги мори, но гледайте да ги хванете още в началото. И имайте предвид че препарата е отровен и мирише и трябва някъде на открито да ги напръскате. В аптеките казват как се разрежда, за да не ги изгорите. И поочупете малко клоните на дървото, да са по-далечко от вас.
Иначе под орех си расте всичко, но понеже са големи дървета и правят дебела сянка лятото оцеляват само много сенколюбиви под самото дърво.

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 16 578
Снощи,ходих до Кауфланд и имаше петунии за 50 стотинки.Хме знам,че бързо се прецакват и пак не се стърпях и си взех трички!
Даже не зная какви цветове са.

Сега ще ровя из нета да търся инфо за боядисване на глинена саксия. Някой да е правил такова упражнение?
Изрових си няколко стари глинени саксии,но са захабени. Мисля да ги почистя хубаво и да ги лакирам или боядисам с нещо,но с какво не зная. Може и да нарисувам нещо,но с какви бои?
Ще търся информация.

# 672
  • София
  • Мнения: 39 929
Не ги лакирай. Глинените са хубави, защото материалът се аерира, т.е. пропуска въздух.
Виждала съм в нет-а клипове за боядисване на саксии. Ако не мокриш саксиите отвън при поливане можеш да използваш и обикновени бои (темперни например). Иначе - акрилни, латекс (макар че латексът ще си запечата), спрей.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 16 578
И аз ги харесвам натурални,глинени,но са много захабени. Ще пробвам първо да ги изчеткам хубаво,да видим дали няма да придобият вид!

# 674
  • Мнения: 14 847
Карзче,то в това им е чара,не ги боядисвай. 😃
Аз си умирам за такива стари неща,даже си мечтая как ще си купя и ще сложа едно такова глинено гърненце полегнало и от него ще “извират” цветя... 😍

Общи условия

Активация на акаунт