Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 270
  • 770
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 908
Друго "забавно мероприятие" е четенето на правилника. Като че няма начин да се пусне накъде да се чете, най-малко в сайта на училището.
Въобще, род среща, да кажем до 4 клас. Оттам нататък-загуба на време.

# 256
  • София
  • Мнения: 9 110
За мен не е загуба на време, доколкото там се виждам с останалите родители и се поддържат някакви контакти с тях, съответно се обсъждат някои организационни въпроси и придобивам впечатления за родителите на останалите деца, които пък в немалка степен са определящи за поведението/възпитанието на самите деца и атмосферата в класа. Също се ориентирам за учителите - доколкото това може да се случи в 5 минути, но пак им е полезно.

# 257
  • Мнения: 11 908
За учителите има отделни приемни дни. А в старото училище имаше общ приемен ден, така беше организирано, че в ед4н ден всеки родител можеше да говори носаме с всеки учител.

За организационни въпроси-може би при малки деца, но в гимназията не се сещам с какво родител може да е полезен. Освен с пари де, но наскоро в нашия град това беше официално забранено.

# 258
  • Мнения: 13 805
При нас на РС е ужас. Училището ни е специфично ( НУИ)  и да кажем учителя преподава от 1до 7 клас. Опашките за учител са ужасни. Миналата година решихме с мъжа ми да оптимизираме - бяхме разделили учителите на две - при кои той и при кои аз. Направо е мъка да научиш нещо наистина смислено. Добре че детето по принцип е много съвестно и няма някакви сътресения. На Рс при каката като беше в гимназията се бях отказала да ходя, то опашки имаше с часове.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 854
Напоследък и нашите РС станаха пълна загуба на време. Изключително ме дразни неинформираността на другите родители. Задават се малоумни въпроси, на които им отговорям. Класната ни е изключително фина дама, много възпитана и тактична, но някои прости елементи като започнат да скачат срещу нея, сякаш тя е виновна за някои неща.

# 260
  • Мнения: 42
https://www.facebook.com/DancingAllstarsClique/photos/a.13784974 … ype=3&theater 
Red Bull спонсори на детски танцов състав

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Абе, хора, да сверя часовника Flushed
Нормално ли е на 15 г. група момчета да отиде в друг град с преспиване у някакво момиче? Защото това се случва с компанията на моя син, а аз съм майката, която вижда нещата "отвратително", понеже не съм съгласна той да ходи. Момичето е гадже на един от компанията, но аз не я познавам, не познавам семейството й, да не говорим, че става въпрос за друг град. Аз ли съм задръстена, крива ли съм, каква съм?! Expressionless

# 262
  • София
  • Мнения: 2 854
Категорично не го намирам за нормално това. Ако трябва аз да взема решение, дали сина ми да отиде - не, няма да стане. Не ми се коментира за момичето и що за семейство има, щом са ок с това.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Категорично не!

# 264
  • Мнения: 2 418
Аз също не го намирам за редно.Тежко е да убедиш детето си в правотата на нещата,още повече в тази възраст.Успех!Но всъщност и родителите на останалите младежи ли са широко скроени,освен на девойката?

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Да, в това е проблемът - всички останали са ок с това, само аз съм "лоша" (аз се наричам така, не го е казал той). Това прави нещата ужасно трудни, той се сърди, а аз страдам Disappointed Relieved

# 266
  • Мнения: 11 908
Дали не е просто някакъв купон, събироне, забавление? Нещо като общност за веселба?

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Да, такова е, няма повод обаче, просто две от момчетата си имат гаджета и мъкнат приятелите си с тях. Ама все пак не е тук, в града, където винаги мога да отида, ако се наложи, или поне съм спокойна, че знам къде е.

# 268
  • Мнения: 201
Категорично съм против преспиване в друг град, при непознати хора, независимо веселба ли ще е или друго. Не бих приела и у нас да спят. Като стане на 18 да ходи където ще. Докато аз нося отговорност за него, така ще е. Нека да съм лоша и зла. Не ми се мисли какви щуротии могат да сътворят и в какви каши могат да се забъркат.

# 269
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз лично бих пуснала моя син, макар че е на 13,5г. в случай, че е с приятелите, с които по принцип се движи. Знам го, че не би направил някоя глупост, излизаща извйн рамките на нормалното-ще висят цяла нощ у тях, ще лафят и ще играят на плейстейшън или шише-нищо страшно!. Те не пият и не пушат, така че не ми е проблем. Не ми трябва и родителите да знам-аз не познавам повечето родители на неговите приятели, но съдя зя тях по децата им и това, което той ми разправя. Той е спал у някои от тях. Дали ще спи в София на 1 час път от нас или в друг град-на 2-3  часа път, няма разлика. Това е добър преходен вариант към ходене по вили и хижи и много по-добър от излизане по улиците и дискотеките посред нощ. Той отсега ми прокарва идея за рождения си ден да събере 5-6 души вкъщи да спят без да присъстваме ние /като ние ще бъдем през 1 блок до тях/. Мисля, че е ако малко по-настоятелен, ще му се случи. Wink

Общи условия

Активация на акаунт