Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 322
  • 770
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 627
Категорично съм против преспиване в друг град, при непознати хора, независимо веселба ли ще е или друго. Не бих приела и у нас да спят.

Ама те не спят ...Laughing . До нашият апартамен  живее едно момче - вече учи в Англия. Те купоните у тях
баха до сутринта... Стадо бизони в панелен апартамент ! Всичко друго, но не и спане Satisfied

# 271
  • Мнения: 6 455
Точно вчера не пуснах 15- годишния на купон с преспиване с 3 момчета и 3 момичета в съседно село. Не познавам никой от тях, не познавам родителите.  За пореден път не разрешавам присъствието му на подобно събитие в този състав и естествено излизам лудата параноична майка.
Децата ни спят често при приятели, вкъщи също идват техни приятели с нощуване, но това са деца с родители, които познаваме добре. При непознати не бих пуснала децата си.

# 272
  • Мнения: 15 609
Под нас живеят брат и сестра близнаци, които още от 15 годишни започнаха с купоните и купищата народ, които преспиват у тях. Резултата не закъсня - сестрата забременя, когато беше на 17 от момче, което беше на 16 г. Айде нЕма нужда от такива сбирки още от тази възраст. А пък за друго населено място изобщо дума не бих дала да става. Който иска да си пуска детето - негово право си е. Аз лично моето не бих го пуснала

# 273
  • Мнения: 1 408
И на мен ми идва малко в повече това. Особено ако не познавам никого и не знам къде отива. Нямам нищо против някой да идва да спи у дома или той да отиде при приятел, но да знам къде е и да познавам хората, при които отива.

# 274
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
От много неща зависи. Къде е това друго населено място, доколко може да се има доверие на детето, само момичето ли не познавате или никой от компанията и т.н. Не може ли да се направи компромисен вариант и да го пуснете на купона, но в 12 примерно да отидете да го приберете с колата?
Аз за първи път празнувах НГ на хижа с приятели, когато бях на 15-16, но приятелите бяха децата от блока, с които сме отраснали заедно и техни съученица, гаджета, нищо притеснително нямаше.

# 275
  • Мнения: 4 586
Да си призная, не знам какво бих решила в такава ситуация. Знам какво е да живеят сами тийнейджъри, живяла съм по този начин без надзор и контрол от 13 г. възраст. Знам какво се случва и колко дива съм била, но също така знам, че съм оцеляла и не съм имала никави проблеми. Та от една страна не ми се иска да го лишавам от преживявания заради страховете ми, а от друга страховете си съществуват. Добре че не изявява такива желания за сега и не ми се налага да решавам.
Онзи ден ми подхвърли, че приятели (18+) го поканили да отидат на дискотека. Казах ок, обаче ги попитай дали канят и мен, защото без мен няма как да стане (понякога приятелите му в залата забравят на колко години е всъщност). Момчетата са казали, че няма проблем и сега се разбират кога да "водят мама на дискотека" Joy

# 276
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хаха Беки това е хитро, изкяри си дискотека 😂
Това със смесените двойки и на мен ми идва в повече още от сега. Сигурно в един момент ще разреша, но поне да мине 16г. И да ми покаже, че има акъл в главата.

# 277
  • Мнения: 4 586
Знае ли човек какво може да се случи - тръгна на лагер и му купих презервативи, че го накарах да ми покаже, че знае как се ползват! За здаве е, не за друго Wink

# 278
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
И аз да ви разкажа как се "сблъсках", че синковецът е вече голям 😀...Той си има една сърдечна приятелка още от тригодишен - това му е "сестричката", с майката сме близки дружки..Та те ще пътуват, но щерката не желаела с тях и ме попитаха да остане да спи вкъщи. Разбира се, нямах нищо против - това си е "моята" дъщеря, която нямам, това дете е около мен от тригодишно (в един клас са със сина, преди това в детската градина, вървят си винаги заедно). И ги глася да спят двамата в детската..в един момент се сещам, че те вече са по на тринадесет и половина и май не е много редно да ги оставям през нощта заедно сами..и ги разделих в отделни стаи - аз спах с момичето в една 😀...Разправям на майка й предварително, а тя се смее и вика - "вече не са бебетата, които учехме да се катерят по пързалките, но и аз нямаше да се сетя"

# 279
  • Мнения: 9 152
аз също не бих разрешила на сина си преди пълнолетие да пренощува при непознати и уж приятели, с техните приятелки. Какво ще търси той в компания, в която има момичета, а той си няма? И изобщо, такъв формат не ми пасва на светогледа и ценностната система, ама хич.

# 280
  • София
  • Мнения: 2 856
Както обичам да казвам - за всичко има време в този живот ☺️та и за това също. Като цяло не обичам да ходя на гости, не обичам и у нас да идват гости, още повече пък с преспиване. Респективно и сина ми е свикнал с тези наши нагласи и не отваря дума изобщо за подобни неща.

# 281
  • Мнения: 6 455
Ние обичаме да се събираме с приятели. Не ограничаваме и децата си в контактите с приятелите им. Но с разум и умереност. Смесена компания в дома на непознато семейство в друго населено място - не бихме разрешили. Рисковете са много и разнообразни.

# 282
  • Мнения: 36
В конкретната ситуация за мен по-скоро притеснителното е мястото, където ще е веселбата и то не само, защото е в друг град, а и, защото девойката е непозната, момиче е и родителите й едва ли са наясно с плановете на дъщеря им.
Не бих пуснала сина си, точно поради тези причини.
А иначе съвсем качествено могат да се напият, да пушат, да правят секс и да вършат куп други щуротии и на училищен лагер или екскурзия.

# 283
  • София
  • Мнения: 6 182
Както повечето от вас, с познати деца пускам. С непознати няма да се случи, докато не се уверя, че могат да казват твърдо "НЕ". Уж са ми разумни децата, но са толкова смотани понякога, че от притеснение не могат да отказват и ще се замотат в неприятности заради едната си мекушавост.

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Значи досега преди тази имаше две други ситуации, подобни: в едната искаше да спят у момиче, пак смесена компания, децата и родителите познавам по-добре, но точно момичето, у което щяха да спят - не, "нищо нямало да правят", щели да гледат филм, да си поръчат пица и т.н. Не бях съгласна, но компромисно реших да отида да го взема в 12 както ми предложихте по-горе, пак беше нацупен, но не изтърва купона Wink (то се поразвали цялата организация и май само едно момиче остана да спи у приятелката си, като цяло аз излязох виновна за цялата работа Smile)

Във втория случай беше на рожден ден на приятел, не познавам детето, не познавам родителите, в града
живеят, щях пак да ходя късно да го взимам. По едно време ми се обади - може ли да спя тук, има двама възрастни, само момчета сме и т.н. Съгласих се, доверих се, нищо лошо не се е случило.
Не е като да не вярвам на детето си, но има граници и това наистина ми идва в повече. Сигурна съм, че само след една-две години нещата ще са различни, но за мен все още тази възраст не е за такива изпълнения. В случая няма как да ида да го взема, далеч е.

Какво ще търси той в компания, в която има момичета, а той си няма? И изобщо, такъв формат не ми пасва на светогледа и ценностната система, ама хич.

А, де, ей това не спирам да се питам и аз Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт