Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 393
  • 770
  •   1
Отговори
# 375
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Моят син е на 10 г, отива на към 160 см, онзи ден му купих нови маратонки 40-ти номер 😱, поти се малко, има леко окосмяване на краката.

Миналата седмица видях нещо като порязано над устната и познайте какво, обръснал се! Ама той няма мустаци, ни мъх. И ръцете си обръснал. Не харесвал косми. Нали е футболистче, Роналдо фен, той гол като охлюв, та защо и нашия да не е. Бе, викам на ММ, че някой ми ползва бръсначката, той не вярва... Прави си каквото си иска общо взето, все трябва да имаш едно наум, ще речеш, че е на 5.

Иначе никога не му е студено, ходи гол, бос. Не се е метнал на мен 😆

# 376
  • София
  • Мнения: 39 788
(11г) И моят е от голите. Вечно не му било студено.
Аз съм навлякла една дебела пижама (която ползвам за дом. облекло) и ми е ок, но като го видя само по слипове и ме втриса.
Само сутрин му е студено.
Моят има мъх по тялото - ръце, крака, и на кръста. Дано не стане космат като баща си.
За сега върви много дребен за възрастта си.

# 377
  • Мнения: 527
И моят върви дребен но няма на кой да се метне ,и двамата с баща му сме дребни притесняват ме килограмите 30 на 11 години става след седмица.Спорува много футбол .Няма окосмяване под мишниците нито на слабините има мъх над горната устна и той се беше обръснал там като друго футболистче в групата.

# 378
  • София
  • Мнения: 39 788
Ще зачистя темата от последните коментари.
zvаnchе, игнорирай ЛСта.

Аз съм ниска, но ММ е висок. Малкият за сега върви нисък, не помня колко го измери ЛЛ, но няма 1,30. Килограмите му са под 30 - 27 беше на последният преглед при ЛЛ.
Тренира плуване и таекуон-до. Записал се е и на футбол (извънкласни занимания).

# 379
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моят син по скоро прилича на дядо си. Той е такъв голям и едър българин. Не дебел, а едър.

# 380
  • Русе
  • Мнения: 7 798
АнМари, твоето не беше ли недоносче  newsm78 Нещо ей такова ми се върти из главата, че сме се засичали в нея тема newsm78 Браво на него! С тези спортове ще дръпне.

 Моето такова също не е от най-едрите Sad но сега дръпна и достигна до 134 см (на 10,5 е)

# 381
  • София
  • Мнения: 39 788
АнМари, твоето не беше ли недоносче  newsm78 Нещо ей такова ми се върти из главата, че сме се засичали в нея тема newsm78 Браво на него! С тези спортове ще дръпне.

 Моето такова също не е от най-едрите Sad но сега дръпна и достигна до 134 см (на 10,5 е)
Да. И аз те помня Simple Smile

ММ ми е казвал, че до 8ми клас е бил най-ниският в класа. Дано дребният да е взел неговите гени и да дръпне малко.

# 382
  • sofia
  • Мнения: 8 941
Растат и след 8 клас...ще дръпнат. А в раменете нарастват след завършване Joy поне това са ми обяснявали колежките с големи синове - костюмите от бала не им стават в раменете няколко години по-късно (без да са качили на кила).
16 годишният се е "закотвил" за момента, ама той вече стана по-висок от баща си. 13 годишният още е по-нисък от мен и не е започнала гласовата мутация.

# 383
  • Мнения: 6 474
Четох някъде, че в раменете се развиват към 15/16 - та си година.
В отпуск съм и използвам времето да отметна някои неща с младежа, за които като съм на работа нямам време. Днес беше ред на профилактичния преглед при стоматоложката. Не съм го замъквала натам от година някъде и си се засрамих... Та. Кариеси два, но толкова несериозни, че за в момента не се налага някаква намеса. Но. С протрит емайл на зъбите, ососбено предните горни два. Лекарката каза, че до такава степен протрит емайл  се наблюдава при възрастни на над 30 години и аз- шок! Бившият много скърцаше със зъби, докато спеше... Чувала съм и сина да го прави и не ми е и хрумвало за бруксизъм, по-скоро го приемах като нещо генно Rolling Eyes Като по- малък го изскедвах за глисти, защото са ми казвали, че и от това се получава такова скърцане и търкане на зъбите. Нищо. Лекарката препоръча да го кара по-лежерно на синковеца, явно стреса му идва в повече, макар този стрес да е почти невидим за мен. Но знам ли какво му е в главата. И взеха му проба за силиконова шина, която да носи, особено вечер като спи, за да предпазим емайла. Сега като му обърна внимание лекарката и ми показа- предните му зъби най-долу са му почти прозрачни и вече леко нащърбени... Не са плътни, а прозрачни. Пищисах се Head Band Ако не вземем мерки, предупреди жената, че това изтъняване ще доведе до тотално нащърбване и вече начупване на зъбите.
Та, освен с гипс, от понеделник и с шина Stuck Out Tongue Winking Eye. Няма смисъл да ви казвам, че е в депресия Joy

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 40 826
Thirteen#...уф, и това ще мине, ама...тревоги да има  Hug
И аз моя също не съм го водила, а трябва.

# 385
  • Мнения: 190
Чета  ви всяка вечер и се припознавам във всяка  от  вас 🧐😃
Моя  синковец е  на 11г  и е 165 см крак 40-41 за дрезгавос още не  ,но почна  да се поти доста ,  окосмение засега само в  слабините ,мрънкоти за  всичко и не му се учи хич 😤Само викам по него  сили нямам

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 40 826
Аз да ви споделя как се притесних одеве...следобяд детето беше на плуване. Като се прибра ми разказва, че се запознал с един учител по математика. Бил от съседният град, преподавал от 3ти до 8ми клас, имал сайт с обяснени задачи...
Заговорил го учителят...питал го до къде е моят по математика и др.път като се срещнат да му кажел(като е гледал сайта му) дали го оприличава на някой от героите в анимациите които имало в сайта му...и още незнам какво...
Млад бил на външен вид.
Кво ли не ми мина през акъла и то все лошо...обясних спокойно какви са последствията от разговори с непознати, какви опасности има...а той ме пита " ами как тогава се намират приятели?" Head Band  отговорих...трудно! Отделно, че този господин не му е във възрастта за приятел. А той 3 пъти ми повтори.." ама той не е такъв!"...ужас! Толкова са наивни и податливи, че онемях...говорих, говорих...мм се шашщиса и мълча.
Дано тоя сценарий ми е само в главата! Confused

П.п намерих сайта му...http://petkov.us.to/
Наред изглежда и фейса, ама аз изтрещях.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 20:10 от mystic woman

# 387
  • Мнения: 6 474
Нали знаете приказката- да не ти се случва, това което ти мисли майка ти.
Ами здрави нерви пожелавам и ...така..

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 40 826
Нали знаете приказката- да не ти се случва, това което ти мисли майка ти.
Ами здрави нерви пожелавам и ...така..
баш на място е!

# 389
  • София
  • Мнения: 39 788
Нали знаете приказката- да не ти се случва, това което ти мисли майка ти.
Аз го научих от баба ми.
Хиляди пъти съм обяснявала, че ако не ми се обадят и не знам къде са... мозъкът ми препуска м/у Пирогов, полиция и т.н. Да не изброявам.

Днес моят го мериха на око в полицията, около 135см е. Обувки му купувам 34 номер.
Дребничък ми е.
Днес случайно срещнахме учителят по шахмат и се разбраха за часове в неделя. Ще видя в кой момент ще изпуши Simple Smile
Днес не успяха да ходят на плуване, защото се забавихме в паспортното.

Общи условия

Активация на акаунт