Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 293
  • 770
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А моят одеве в дъжда без чадър  ooooh! Вика ми - и за го бях взел, нямаше да го отворя  Crazy Та...

Да питам...аналгин можеше да им даваме, нали?

Днес питах изришно, вече мога да давам и парацетамол и изобщо вече като на голям човек-14г.

# 481
  • Мнения: 4 127
Аз отдавна давам и парацетамол, и нурофен
А иначе си има научно обяснение защо на момчетата/ мъжете/  им е по-топло. Имат повече мускулна маса, а мускулите произвеждат топлина.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Да, и аз давам, ама ми се щеше нещо като за мускулно схващане да му дам...ние пием аспирин, ама имам някакъв спомен, че не е ок за деца  Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 6 363
парацетамол дават и на бебетата в България. четох, че във Франция минава на режим с рецепта заради многото странични ефекти.

аспирин до 12 г не се дава заради опасност от отключване на синдром на Рей.

аналгин по принцип е гадно лекарство - за какво бихте го давали на дете изобщо? евентуално само при много висока и упорита температура (над 39.5 градуса) течен аналгин...

# 484
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, и аз давам, ама ми се щеше нещо като за мускулно схващане да му дам...ние пием аспирин, ама имам някакъв спомен, че не е ок за деца  Simple Smile

До 12г. не беше ли?

jam вчера го болеше главата и наистина се зачудих какво да дам хем за глава, хем за температура.

# 485
  • Мнения: 4 582
mystic, без аспирин (според приятелка фармацевт и според колежка химичка апирин след 22, че и тогава не било препоръчително).
Ами като му се ходи гол, нека си ходи! Моят се разхожда по спортен потник и тънки дънки, щото още не било зима, а като станело зима си имал какво да облича Rolling Eyes
За викането е по същия начин - каза ми директно, че като започна да викам, той автоматично спира да ме слуша, така че да съм си спестяла усилията Smile

# 486
  • Мнения: 13 806

аналгин по принцип е гадно лекарство - за какво бихте го давали на дете изобщо? евентуално само при много висока и упорита температура (над 39.5 градуса) течен аналгин...

Давам единствено  хексалгин (същата работа като течен аналгин ) но само за температура над 39. Към Нурофен е алергичен, съм параценамол резистентен. Опитвала съм с хомеопатични да свалям температура - невъзможно. Докъдето мога правя компреси,  но при него с над  39 получава и мигрена с повръщане . Затуй ела зло, че без теб по-зло.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Писах, че ставаше дума за мускулно схващане...или мускулна треска.Аз напр. взимам аспирин, та се чудих при детето какво да приложа.

Днес имал 4-ка на теста по география, понеже пак г-жата виновна, че не му разрешила да поправи нещо в листа.  Thinking

# 488
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Днес имал 4-ка на теста по география, понеже пак г-жата виновна, че не му разрешила да поправи нещо в листа.  Thinking

И на моя все госпожите му виновни  Joy

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769


Днес имал 4-ка на теста по география, понеже пак г-жата виновна, че не му разрешила да поправи нещо в листа.  Thinking

И на моя все госпожите му виновни  Joy
мани, мани...редовно сме така Head Band Wink

# 490
  • Мнения: 4 582


Днес имал 4-ка на теста по география, понеже пак г-жата виновна, че не му разрешила да поправи нещо в листа.  Thinking

И на моя все госпожите му виновни  Joy
мани, мани...редовно сме така Head Band Wink

Хаха, и при нас същата работа! "Всичко съм си научил, като за 4-ка!" - това му е любомото учене, т.е. не е учил и ще го докара до 4, за по-натам нямало нужда...

# 491
  • Мнения: 15 555
Да. При нас диалога след всяко контроно е следния

- Как беше контролното днес?
- Много лесно. Ще имам 6-ца.
- Ясно - значи 4-ка

И винаги познавам

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Да. При нас диалога след всяко контроно е следния

- Как беше контролното днес?
- Много лесно. Ще имам 6-ца.
- Ясно - значи 4-ка

И винаги познавам
Laughing
Моят пък, ако се е изложил /да не употребя по-цветуща дума/ се оплаква предварително да си знам да не очаквам чудеса Simple Smile Ето сега по история така направи, ама се застраховал, че питал г-жата да си поправи оценката Stuck Out Tongue

# 493
  • Мнения: 626
Ооо, редовно ги гледам дечурлигата в двора на училището по тениска. Интересното е, че основно момчетата ходят така - момичетата все са си облечени с якета.
По мое наблюдение, защото нямат време да мислят. Особено когато са навън. Моето навън ходи голо, ама в къщи парното или климатикът са на макс. Ако не го видя и с все дрехи ще си легне.

От двора :
Децата играят на поляната. Една майка се провиква - Иване, прибирай се !
Иван - Защо , гладен ли съм или ми е студено! Satisfied

# 494
  • Мнения: 13 806
Писах, че ставаше дума за мускулно схващане...или мускулна треска.Аз напр. взимам аспирин, та се чудих при детето какво да приложа.

Намазваш местата с ракия или нещо друго загряващо , немедикаментозно. Арника гел, хустагил крем може, виетнамски миризливо чудо.

Да. При нас диалога след всяко контроно е следния

- Как беше контролното днес?
- Много лесно. Ще имам 6-ца.
- Ясно - значи 4-ка

И винаги познавам
Именно защото и аз направих пред него подобно заключение последния месец винаги теста е бил сложен и той нищо не е написал. Викам на баща му - мани тази година нещо много са се взели насериозно с тези тестове , а той се смее и ми вика - то не включили ли още че това е провокация. Казва ти така за да може ако е слаба оценка да няма неприятна изненада , а ако е хубава всичко да е ок.

Общи условия

Активация на акаунт