Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 242
  • 770
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 10 493
  "Не пише", "Не внимава", "Без домашно" .


За твойто или за мойто пишеш?
Нашите похвали са такива, например 4 пъти написано домашно по английски , отличен 6 в дневника.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 892
Цитирам похвалите на сина: "Активно участие", "Старание", " Добре изпълнена задача". Ама, забележките са повече Sad и при следваща е за наказание.

# 527
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас похвалите са за изпълнена задача, за активно участие, старание или прогрес.
Не всички учители ги вписват в дневника, някои си записват в тефтерите и при натрупване пишат шестици.

# 528
  • Мнения: 15 524
Ето две похвали, които мен ме впечатлиха, а и доведоха до хубави оценки. Това е по Информационни

"Ученикът демонстрира висока дигитална култура и компетентност"

"Ученикът демонстрира креативност и въображение"

До края на миналата година /6 клас/ имаше толкова много забележки точно по този предмет, че чак не мога да повярвам, че получава похвали от същата тази госпожа. Има вече 5 6-ци при нея

По география пък нещата са странни - има 2 забележки, че е без домашно, 4 забележки, че не внимава в час и накрая - 6-ца Rolling Eyes

# 529
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
При нас пишат похвали, когато детето се е представило чудесно в час, но все пак не е от любимците на учителя и не иска да му пише 6. А при 3 забележки за липса на домашна работа се пише 2-ка. Моят син има 2 по БЕЛ и двете след отсъствие и непредадена от другите правилна домашна. Вторият път лично аз питах майката на едно момиченце в класа какво имат по БЕЛ, майката ми предаде и на следващия път се оказа, че момичето не било разбрало и записало грешни упражнения. Обаче, познайте- тя няма забележка, защото се била объркала, той има, защото бил длъжен след отсъствие да намери достоверна информация каква им е домашната?! Мислих да говоря с класната, но за пореден път оставих нещата да минат. Изобщо, като се замисля, досега съм звъняла на класната само веднъж и то заради тормоз от едно проблемно дете /надрани ръце, на следващия ден скъсано яке, системно "неумишлено" подритване на раницата и пр./. Класната все отношение чак, когато аз се намесих. Преди това на жалбите на сина ми му отговаряла "Оправяйте се". Та вие звъните ли на класните и изобщо на учителите и по какви въпроси?

# 530
  • Мнения: 13 797
"Похвала за проявено старание по английски " - правил някакви листчета които усленявали ученето на думи и тя ги забелязала  пъхнати в тетрадката.
"Взема участие и демонстрира знания и широка обща култура " по история. Историята му е слабост.

# 531
  • Мнения: 2 046
Моят син е първи по успех в класа според школото , ама никога не е получавал похвала , даже се учудвам, че при вас има такива неща . Хубаво е , че поне не получава забележки, онзи ден за първи път получи , че е без домашно по БЕЛ - оказа се че е направил сбит преразказ твърде "сбито" - от 4 изречения Simple Smile и госпожата не му го признала

# 532
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моят син е първи по успех в класа според школото , ама никога не е получавал похвала , даже се учудвам, че при вас има такива неща . Хубаво е , че поне не получава забележки, онзи ден за първи път получи , че е без домашно по БЕЛ - оказа се че е направил сбит преразказ твърде "сбито" - от 4 изречения Simple Smile и госпожата не му го признала

Еее па няма угода Joy

# 533
  • Мнения: 2 046
Ох и аз бях наежила да се карам , ама като разбрах - много се смях ... Той моят син е изпълнителен, но  от силно енергоспестяващите. Щом каже някой сбито и кратко - значи  една - две думи или изречения са достатъчни  Simple Smile

# 534
  • Мнения: 15 524
Хахахаха - и моя е от енергоспестяващите. Ако му е дадена задача да напише теза от 2 - 3 изречения, той ще напише 2. Ако пише да са 3 - 4 изречения, той ще напише 3.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хахахаха - и моя е от енергоспестяващите. Ако му е дадена задача да напише теза от 2 - 3 изречения, той ще напише 2. Ако пише да са 3 - 4 изречения, той ще напише 3.

А ако госпожата спомене, че не е задължително изобщо нищо няма да напише. На няколко пъти съм го карала по принуда да напише нещо незадължително, почти винаги е получавал 6 след това и намилам, че е най-лесната оценка до сега и няма, следващия път пак "ме искам, не е задължително".

# 536
  • Мнения: 13 797
Моят син е първи по успех в класа според школото , ама никога не е получавал похвала , даже се учудвам, че при вас има такива неща . Хубаво е , че поне не получава забележки, онзи ден за първи път получи , че е без домашно по БЕЛ - оказа се че е направил сбит преразказ твърде "сбито" - от 4 изречения Simple Smile и госпожата не му го признала
На нас това с похвалите ни е за пръв път. Макар че и миналата година беше сред най-силните от випуска. Предполагам са им спуснали на учителите някаква директива, иначе едва ли така по самоинициатива биха.

Вие сте се уляли със сбиването Wink . Моят син пък се беше улисал и писал та писал. Аз му  сбих преразказа накрая така , че от два листа се получи един. Той почна да недоволства - нали каза да съм по -обилен в речта си ( принципно е много скрънзлив , но от години му повтарям че трябва да е разнообразен и богат откъм писане и съответно съм го научила да пише след което да обогатява текста с епитети и разсъждения ). Е да, му казвам, ама сега трябва съвсем наопаки. Заключава  с тъжно лице - съвсем се обърках - ти цветисто ,ту сбито...

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 17:29 от _re_ge

# 537
  • София
  • Мнения: 2 850
Синът ми има много похвали в ЕД и нито една забележка. Най - активна е учителката по БЕЛ, от която имат и най - голям респект.
На класната не знам дали ми се е налагало да звъня повече от 1-2 пъти за 3 години за някакви дребни неща. Като цяло уважавам тяхното лично пространство и не си позволявам за звъня. Не си представям, ако аз съм класен ръководител, 25-30 майки да ме търсят за всевъзможни глупости. То това ще стане жив кол център.

# 538
  • Мнения: 15 524
На класната не знам дали ми се е налагало да звъня повече от 1-2 пъти за 3 години за някакви дребни неща. Като цяло уважавам тяхното лично пространство и не си позволявам за звъня. Не си представям, ако аз съм класен ръководител, 25-30 майки да ме търсят за всевъзможни глупости. То това ще стане жив кол център.

Напълно подкрепям. Аз до сега не съм звъняла за нищо на нито една от класните. Винаги те са ми звъняли, ако е имало нещо. В 5-ти клас едната класна напусна, защото не й издържаха нервите. Имаше две майки, които всеки ден й звъняха - едната майка също е учителка. Постоянно й звъняха, за да питат как са се справили децата им през деня, дали има нещо, което иска да сподели, да изискват точно на техните деца всеки ден да им се порверяват домашните по БЕЛ и Математика, да казват до кои деца да им бъдат преместени децата и с кои деца не позволяват да играят. Да й държат сметка, защо, след като детето им е вдигало ръка по даден предмет, учителката не ги е изпитала. Ето такива неща. И накрая жената напусна. Изкара около 4 месеца

# 539
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И на нашата в 5-ти клас не ѝ издържаха нервите и напусна.
Нея година обаче ми се наложи да разговарям с нея на няколко пъти, за съжаление без особен ефект. Един хубосник беше измислил начин да изнудва и да прибира джобните на 3-4 деца.

Общи условия

Активация на акаунт