Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 225
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 572
За пазаруването в Декатлон: който има карта Декатлон и пазарува с нея, има възможност да върне закупената стока в рамките на един месец, въпреки че е ползвана/носена. Тази опция много ми хареса - лятото взехме едни обувки за преходи, а се оказа, че се пързалят. Върнах ги без проблем, въпреки изкачените върхове с тях (нямаше с какво друго, та затова).

# 586
  • Мнения: 1 047
SvetlaK, ние си купихме същите.
Тези са много хубави, миналата зима беше с тях и наистина не пропускат, но за съжаление са до 38 номер.
https://www.decathlon.bg/detski-botushi-sh100-x-warm-id_8287476.html

Дамският им вариант е до 42. Абсолютно същите са.
https://www.decathlon.bg/damski-botushi-sh100-x-warm-id_8558609.html

# 587
  • Мнения: 540
aleks.., като цяло си права, единствено с поговорката не съм съгласна. Просто като ви чета, много пъти се чудя следното - от никой ли нямат респект вашите деца? Мъжът ми само като го погледне и приключваме темата, без това да е индикация, че има страх от него. Напротив даже, съпругът ми е далеч по - добър от мен, разликата в спокойствието между двама ни е от тук до луната. Правя разлика между респект и страх, защото аз самата съм имала страх от моя баща.
Аз също съм имала страх но това  не ни е направило по лоши от подрастващото поколение в момента.Била съм строг родител говорене наказание и когато е било нужно и бой е имало.Но всеки си знае!От баща си има респект дори не го е докосвал с пръст но за съжаление работата му е била свързана с пътуване и дълго отсъствие.Знам че винаги ще се намери някой който да не му хареса казаното от мен.Но пък не къжалявам за нищо защото сега се наслаждавам на крайния резултат.Възпитанието на дете е трудна работа и повечето росители допускат грешки още в началото след това трудно се коригират.Усрех на всички които те първа ще се сблъскат с подрастващите пубери🤗🤗🤗

# 588
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз пък не знам някой, който никога да не е допускал грешки. Хора сме, грешим. А и разбиранията ни за добро възпитание се различават. Тук сме се събрали родители вече на тийнейджъри. Не мисля, че имаме нужда да ни казват как да си възпитаваме децата, освен ако някой изришно не помоли. Не е проблем текста, а поучителния тон.
Радвам се, че сте уверена и сте сигурна в действията си. В мен винаги остава частица недоверие, че може би греша. Но различни хора с различни характери.

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Аз пък съм на мнение, че децата, които растат в страх от наказание, израстват потиснати и с комплекси, които на по-късен етап в живота им се проявяват по един или друг начин. И аз обаче като Глухарче винаги се съмнявам дали не греша. Няма нищо, което да те подготви, нито чужд опит, нито книги, защото всяко дете е различно, защото тийнейджърите вече са оформящи се характери, търсещи своето място в света, което до този момент е било незаето и няма предписания на какви условия трябва да отговарят, за да го заемат.

# 590
  • Мнения: 9 152
Не исках да коментирам и да се включвам с мнение....но ще го направя. Едно е дали  глезим и лигавим  децата си, независимо дали са на 2, 12 или 20 г., дали са момчета или момичета, съвсем друго е да бием малко дупе, за да не се налагало да  бием  голям г* з.
Това не е ангажирано възпитание, а слабост на родителя.
Много ми е интересно ако този голям г* з обърне посоката и реши, че сега е неговото време за проява на "авторитет" и започне с шамарите към този, който го е учил на тях.
И преди съм писала- противник съм на възпитание с насилие, независимо дали е ментално/ психологическо и / или физическо. То провокира болни психики, скрити проблеми и неадекватност при  реагиране и взимане на решения във важни житейски ситуации.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 09:56 от Катерица

# 591
  • Мнения: 15 495
Когато бях малка, със сетра ми ядяхме много бой от майка ми. Не говоря за 1 - 2 шамара, а за сериозен бой и то за всичко. Да, понякога е имало защо, но е имало и много глупости, заради които сме го отнасяли. Накрая вече си знаехме, че ще ядеме бой, без значение какво ще направим и не ни пукаше. Ами не искам да съм, като нея. Синът ми до сега е отнесъл няколко пъти по някой и друг шамар, но бой не е ял никога. Не съм сигурна, че боя възпитава. Предпочитам да обяснявам, да обяснявам, докато го разберат. Дано подхода ми не е грешен. Истината е, че усилията на майката във възпитанието си проличават чак, когато  пораснат и се види какви хора са станали.

# 592
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Майка ми е 60год. жена и понякога като се присети как е бита от баща си и виждам ужаса в очите ѝ. И до ден днешен вярва, че донякъде той е отговорен за неуспехите ѝ в училище и изобщо смята, че е по-глупава заради боя, който е изяла в главата. Което не е вярно разбира се, изобщо не е глупава, просто ѝ е останал страха и комплекса.
Пошляпвала съм памперса, не мога да си кривя душата, веднъж може да се каже, че изяде няколко шамара по дупето заради лягане посредата на магазина и тръшкане, но бой в истинския смисъл категорично не.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 10:50 от Глухарче

# 593
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз пък никога не съм възприемала тази поговорка буквално Blush, така или иначе е малко късно вече да се чудим за или против. 

# 594
  • Мнения: 15 495
Синът ми миналата година беше много шокиран от поговорката, която им бяха продиктували в училище "Който си жали тоягата, не си обича децата". Попита ме наистина ли едно време са ни биели с тояга.Обясних му, че навремето боя се е използвал за възпитание на децата и е бил доста често срещано явление. А той смирено благодари, че не се е родил тогава Simple Smile

# 595
  • Мнения: 5 277
Аз лично предпочитам да съм по-близка с децата си и да ги карам да направят нещо не защото така трябва и защото аз съм казала, а защото...каквато е причината да смятам, че е така. Опитвам се да се поставя на тяхно място, да си спомням аз как съм се чувствала на техните години, когато са ми заповядвали и са ме наказвали. Отделно, да, вярно, неприятно е, когато ти противоречат, но да си призная, предпочитам децата ми да си отстояват мнението, а не да са послушковци. Аз съм такава и определено си мисля, че донякъде се дължи и на начина на възпитаните ми именно по метода - ти си дете и нямаш право на мнение Hushed

# 596
  • Мнения: 13 793
Аз бих искала да го карам да върши каквото трябва със стимули, но те имат всичко. С какво да го стимулирам още.

Синът ми миналата година беше много шокиран от поговорката, която им бяха продиктували в училище "Който си жали тоягата, не си обича децата". Попита ме наистина ли едно време са ни биели с тояга.Обясних му, че навремето боя се е използвал за възпитание на децата и е бил доста често срещано явление. А той смирено благодари, че не се е родил тогава Simple Smile

Моят пък беше я шок когато прочете Мери Попинз и Матилда. Казал на госпожата че не бил чувал някой толкова да не се интересува от децата си ( мр и МС Банкс) или да е толкова жесток към към тях (в Матилда ). Питал я защо въобще някой пише такива книги и защо някой трябва да ги чете. Тя му отговорила че така може да направи разлика...

# 597
  • София
  • Мнения: 39 754
Моят не е бит, но не пречи когато му се караме да пищи "не ме бийте". Каката беше същата.
Синът ми си беше счупил селфи стика и го бях подпряла до външната врата, та като излиза някой да го изхвърли. Попита ме защо е там и не можа да схване какво е "помощна ръка" Joy

За моят баща боят беше спорт. Добре че съм живяла с него само 7г.

# 598
  • Мнения: 15 495
Ох и моя синковец прави така. Веднъж му обясних, че той никога не е бил бит, а само по един шамар е отнасял, но ако иска мога нагледно да му покажа къде е разликата. Категорично отказа Joy

# 599
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ох и моя синковец прави така. Веднъж му обясних, че той никога не е бил бит, а само по един шамар е отнасял, но ако иска мога нагледно да му покажа къде е разликата. Категорично отказа Joy

Същото и у нас. И моят баща ме е удрял и наказвал. Помня, че не ми харесваше. Затова не прибягвам до тези методи. Много, много рядко Калоян е отнасял по един шамар и то, ако ме е изнервил супер много. После се извиняваме един на друг.
Вчера се е явил да си получи сребърня медал от състезанието по математика с риза, вратовръзка и ...анцуг Scream Не, че нямаше панталон, с който да се преобуе след физическо, но "кой ще ме гледа?". Абе те те снимат за сайта на училището, нямало да го гледат Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт