Лотария "Зелена карта" 2021

  • 65 318
  • 968
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 22
Преведените документи изобщо не са проблем, не се притеснявайте. Просто сте дали повече пари, отколкото е било нужно. Не е грешка, няма да ви повлияе по някакъв начин на кандидатурата. Ако имате копия от преводите, запазете си ги, ще ви трябват след заминаването.
Благодаря много! Имам преведените дакументи, да! Ще си ги запазя със сигурност! А това че пише че за България има 348 изтеглени какво означава? Има ли как някъде да проверя дали имам дата за интервю? Притеснявам се да не би да съм я пропуснала

# 946
  • Мнения: 33
Има ли как да се прогнозира номера 10xxx, 20xxx, 30xxx кога приблизително могат да очакват 1st NL ? Или няма как да се предвиди, дори приблизително ? Каква е вероятността даден номер изобщо да не получи никакъв NL ? Извинявам се за вероятно тъпите въпроси...

# 947
  • Мнения: 25 913
Следете Саймън.  Ще напиша за не знам кой път.
В алл. бг няма много нова информация, но в ю туб има цял блог/канал за нашия случай.

Ако ви интересува тази лотария образовайте се. И старите теми тук да четете пак ще знаете нещичко. Яд ме е, че безхаберници ги теглят, а хора дето от 10 години четат и чакат удрят греда.

Преведените документи изобщо не са проблем, не се притеснявайте. Просто сте дали повече пари, отколкото е било нужно. Не е грешка, няма да ви повлияе по някакъв начин на кандидатурата.

Парите не са проблема. Българина е червив с кеш.
Проблема е, че са дадени инструкции на достъпен английски. Българин роден в България изпраща акт за раждане на английски... Не разбрал, или неспособен да следва инструкции...за каква Америка е тръгнал? Още на първата стъпка се объркал.

# 948
  • Мнения: 2 993
Не разбрал, или неспособен да следва инструкции...за каква Америка е тръгнал? Още на първата стъпка се объркал.

Лъки, в инструкциите никъде не пише, че не може да се изпращат преведени документи. Пише, че в определени случаи трябва да са преведени. Това не означава автоматично, че във всички останали случаи не трябва. Никъде я няма фразата "Ако еди-какво-си, документите трябва да се подадат на оригиналния език". Жената не е нарушила инструкциите, просто е направила повече, отколкото се е изисквало. Това не е грешка, не разбирам защо ви вбесява толкова.

А по отношение на разбирането и следването на инструкции ... за неспособните да го правят, САЩ са си една съвсем естествена дестинация, тук биха били баш на мястото си.

Лотарията е лотария. Тя не се базира на заслуги - няма значение колко еди-какво-си е направил някой, за да е "достоен" да го изтеглят от лотарията, в сравнение с някои други недостойни. Късметът, за съжаление, няма връзка с това колко умен, дисциплиниран и подготвен е човек.

# 949
  • Мнения: 4 175
Всички документи трябва да са преведени, с апостил. Пращат се копия, черно-бели, оригиналите се пазят.

# 950
  • Мнения: 33
Следете Саймън.  Ще напиша за не знам кой път.
В алл. бг няма много нова информация, но в ю туб има цял блог/канал за нашия случай.

Ако ви интересува тази лотария образовайте се. И старите теми тук да четете пак ще знаете нещичко. Яд ме е, че безхаберници ги теглят, а хора дето от 10 години четат и чакат удрят греда.
....
Парите не са проблема. Българина е червив с кеш.


Тук нещо се обърка. Не с лошо. Бая форуми съм изчел, от години следя Brit Simon. Дали съм образован или не, времето е показало. Но някой който не ме познава да ме нарича безхаберник го има само в БГ. Жалко, имах друго мнение за вас Лъки. А дали българина е червив с кеш е ясно на всички, но май вие имате други източници. Успех на всички.

# 951
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 232
Хора, успокойте топката. Нервите ги пазете за тук. Тази тема е за взаимопомощ и не е лошо човек да попита.

# 952
  • Down south
  • Мнения: 7 887
Всички документи трябва да са преведени, с апостил. Пращат се копия, черно-бели, оригиналите се пазят.
Ех, ти съвсем размъти водата Joy
Какъв апостил на този етап.

Съгласна с казаното от ianajar.
Заслужили няма, има изтеглени, които са по-информирани и подготвени, има и такива, които не са чак толкова,  но при желание имат време.
В крайна сметка, темата е с цел помощ и информация.

# 953
  • САЩ
  • Мнения: 666
Каква е драмата, в крайна сметка всички тези документи си ги преведох така или инaче преди да замина, че ако от тук потрябват за нещо, ептен по-сложно. От всички неща, които да ви внасят стрес в живота в момента, това пък е най-малкото. Simple Smile Simple Smile

Но Лъки е права за едно, и дано да е обеца на ухото - инструкциите внимателно се четат, че да не стане беля за някоя глупост. За превода проблем нулев.

# 954
  • Мнения: 3 510
Че жената превела едни документи и вече била безхаберница... мале мале.
Някои хора трябва да пият мента, глог и валериан преди да пишат тук. После Тинтина била лоша.

# 955
  • Мнения: 22
Че жената превела едни документи и вече била безхаберница... мале мале.
Някои хора трябва да пият мента, глог и валериан преди да пишат тук. После Тинтина била лоша.
Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка въпроса ми беше съвсем друг. Това с преводите не беше основна тема на притеснението ми, но някои решиха да се хванат за него. И да ви кажа, английския си ми е на ниво. И все пак попитах двама българина, които са със зелена карта от повече от 15години в САЩ и те ми казаха, че трябва да ги преведа!
Нито съм проста, нито безхаберница! Форум, мислех че означава взаимопомощ! Някои тук се мислят за по-умни и обиждат! Вече ми стана ясно защо навсякъде се шегуват с бг мама! Има защо!
Останете с добро! Пожелавам ви да отидете на интервю и да си вземете зелената карта!

# 956
  • Мнения: 22
Следете Саймън.  Ще напиша за не знам кой път.
В алл. бг няма много нова информация, но в ю туб има цял блог/канал за нашия случай.

Ако ви интересува тази лотария образовайте се. И старите теми тук да четете пак ще знаете нещичко. Яд ме е, че безхаберници ги теглят, а хора дето от 10 години четат и чакат удрят греда.

Преведените документи изобщо не са проблем, не се притеснявайте. Просто сте дали повече пари, отколкото е било нужно. Не е грешка, няма да ви повлияе по някакъв начин на кандидатурата.

Парите не са проблема. Българина е червив с кеш.
Проблема е, че са дадени инструкции на достъпен английски. Българин роден в България изпраща акт за раждане на английски... Не разбрал, или неспособен да следва инструкции...за каква Америка е тръгнал? Още на първата стъпка се объркал.
Чак червив от кеш не съм, но да, доходите ни са доста добри. Не се оплаквам! И за твоя информация чаках повече от 10години да ме изберат! И в Америка съм била и там добре си се справях

# 957
  • Мнения: 25 913


Но Лъки е права за едно, и дано да е обеца на ухото - инструкциите внимателно се четат, че да не стане беля за някоя глупост.
Toва имах в предвод, но всеки разбира както си е свикнал. Mask

Всички документи трябва да са преведени, с апостил. Пращат се копия, черно-бели, оригиналите се пазят.
Може би за нещо друго става въпрос. За лотарията  се пращат сканирани оригинални документи.

Мирена, писането на последователни постове тук не е разрешено.

# 958
  • Мнения: 33

В крайна сметка, темата е с цел помощ и информация.
Hands Plus1

# 959
  • Мнения: 4 175
Всички документи трябва да са преведени, с апостил. Пращат се копия, черно-бели, оригиналите се пазят.
Ех, ти съвсем размъти водата Joy
Какъв апостил на този етап.

Съгласна с казаното от ianajar.
Заслужили няма, има изтеглени, които са по-информирани и подготвени, има и такива, които не са чак толкова,  но при желание имат време.
В крайна сметка, темата е с цел помощ и информация.

САЩ не са страна по Хагската конвенция и изискват апостил за официални документи. Не знам какво странно може да бъде това - официален документ да бъде и заверен от Външно.
USCIS са в правото да правят отказ, дори и за непопълнена графа с N/A, ако не се отнася.

Общи условия

Активация на акаунт