Гинекологичен проблем

  • 1 755
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте група.
На 21 години съм не съм раждала.
От близо 1 месец имам проблем, когато правих секс с приятеля ми изведнъж почувствах остра болка ниско доло в ляво, а след това започна да ме боли когато пишкам. Ходих при гинеколожка и тя ми каза, че това е цистит и съм имала малка раничка.  Дори не ми пари а цистита пари и не се издържа до колкото знам. Единствено чувствам само болка по време на уриниране. Купих си от аптеката уринал акут и това отмина. Но от както ходих при нея от няколко дни чувстам много сърбеж и вътрешно и външно. Посъветвайте ме нещо какво да правя омръзна ми е да ходя при гинеколози и нищо. Само лекарства качване на килограми и нищо.

# 1
  • Мнения: X
Паренето може да е от гъбички или от бактерии. Не се гадае, а се пускат изследвания - стерилна урина, микробиология и цитонамазка (тя е за раничката). След като се направят изследванията и се видят резултатите, се назначава лечение.

# 2
  • Мнения: 7
Проблема е там, че на мен не ми пари.
Чувствах само болка при уриниране, но това отшумя вече повече от седмица.
А сега чувтвам много сърбеж и вътрешно и външно, най-вече външно като пъпчижи такова и е подуто. Мажа се с клотримазол от два дни, но ме сърби и имам чувството, че от него сърби още повече.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 553
Така е при самолечението. Както и Lady Stardust каза – трябват изследвания и след тях лечение.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Циститът не всеки път пари.Пусни си изследвания.

# 5
  • Мнения: X
Парене, болка, сърбеж, симптомите са различни при цистит и гъбички. Затова - изследвания, след това лечение.

# 6
  • Мнения: 3 730
Ами,като се самолекуваш какво очакваш?Първо-не е задължително при цистит да има парене.Второ-щом имаш раничка е редно да се направи цитонамазка.Трето-този сърбеж вероятно са гъбички или друга инфекция,която се доказва с микробиология и съответно и една антибиограма,за да се знае какви лекарства ще подействат.
И от написаното от теб става ясно,че си ходила веднъж на гинеколог и се самолекуваш.Не знам от какви точно лекари ти е писнало,но и качването на кг няма общо нито с цистита ти,нито с бактериалните ти инфекции.
Посети кадърен АГ и се лекувай.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Партньорът също трябва да се лекува, за да не си разменяте гъбички и/или бактерии.

# 8
  • Мнения: 7
Деси1989.
Записала съм час за гинеколог при Калчева гр. Бургас
И самолекуването ми е промиване със смрадлика и това кремче, докато поне отида на гинеколог чак средата на октомври, мисля че всеки на моето място ще вземе мерки докато отиде на доктор.
А това че ми е писнало от лекари е  факт че ходя от близо 4 години по различни доктори и съм 13 кг отгоре. Един ти казва имаш раничка друг ти казва, че нямаш такава, трети ти казва че имаш възпаление на яйчника и никога няма да се оправи остава петно завинаги, друг ти казва, че имаш 8 малки кисти и те трови с по 8 хапчета на ден. Накрая просто реших да пиша и да ми кажете какво мога да направя за сърбежа който не се понася. Много добре знам, че трябва да отида на гинеколог от 17 годишна ходя.
Благодаря на вас и всички за съветите. Приятен ден.

# 9
  • Мнения: X
Ако съдя от моя личен опит, първоначално сте имали цистит - не е задължително да пари. В началото и при ме не пареше, а паренето и болката започнаха когатото стана хроничен цистит. Мисля, че в момента имате гъбички. Отидете отново на лекар. Simple Smile

Скрит текст:
Деси1989.
Записала съм час за гинеколог при Калчева гр. Бургас
И самолекуването ми е промиване със смрадлика и това кремче, докато поне отида на гинеколог чак средата на октомври, мисля че всеки на моето място ще вземе мерки докато отиде на доктор.
А това че ми е писнало от лекари е  факт че ходя от близо 4 години по различни доктори и съм 13 кг отгоре. Един ти казва имаш раничка друг ти казва, че нямаш такава, трети ти казва че имаш възпаление на яйчника и никога няма да се оправи остава петно завинаги, друг ти казва, че имаш 8 малки кисти и те трови с по 8 хапчета на ден. Накрая просто реших да пиша и да ми кажете какво мога да направя за сърбежа който не се понася. Много добре знам, че трябва да отида на гинеколог от 17 годишна ходя.
Благодаря на вас и всички за съветите. Приятен ден.
Ако наистина ще посетите гинеколог чак Октомври, започнете да се мажете с Клотримазол.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 00:12 от Анонимен

# 10
  • Мнения: X
Момичето е почнало да се маже, аз бих я посъветвала да пие пробиотик и да намали сладката храна и тестото, защото те провокират появата на гъбички.

Относно раничката. Тя се вижда с колпоскоп, т.е. няма как да имате или да нямате - опитният гинеколог ще я види, ще направи цитонамазка и ще назначи лечение, ако е необходимо. Реално, ако нямате проблем, раничката не е необходимо да се лекува.

Намерете читав лекар, не може да няма в Бургас!

# 11
  • Мнения: 7
Lady Stardust, ppolina.
Благодаря ви. 🙂

# 12
  • Varna
  • Мнения: 483
Ела във Варна. Проф. Корновски, ще ти направи цитонамазка, колпоскопия ехограф. Към 80 лв. струва всичко
Той е онколог- гинеколог. Няма да те излъже и ще ти каже със точност какво ти има.

# 13
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, от известно време цикълът ми стана доста оскъден, не мога да напълня превръзката, ходя с ежедневни, това никога не е било при мен!
Гледаха ме 4-ма гинеколози, които казват че няма причина и понякога така ставало!
Пуснах си хормонални изследвания, пак погледна ги гинеколог и каза че са в норма, от къде може да идва този оскъден цикъл?
Някоя ако се е сблъсквала с такъв проблем като моя моля да пише!

Благодаря предварително на всяка една отзовала се!



Общи условия

Активация на акаунт