Да се оплачем... 2019

  • 491 564
  • 37 949
  •   1
Отговори
# 37 875
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Когато постоянен зъб излезе пред/над млечен е различно, тогава няма как да се намести сам. Когато излезе отвътре обаче езикът обикновено го изтиква на мястото му.
пфуу, бъгнаха старата версия, не мога да публикувам отговор. Т.е. публикува се, но не го показва, върти все едно зарежда и го виждам чак когато пак вляза в темата. Това май ще ни е новогодишния подарък от мамата...

# 37 876
  • Мнения: 69 320
Аз искам да знам..какво да питаме ортодонтите. Казувайте бързо....

# 37 877
  • София
  • Мнения: 17 935
На мен миналата година ми вадиха млечен зъб. Joy
Имах два допълнителни кучешки (млечните), ама си бяха до постоянните, де.

# 37 878
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
пфуу, бъгнаха старата версия, не мога да публикувам отговор. Т.е. публикува се, но не го показва, върти все едно зарежда и го виждам чак когато пак вляза в темата. Това май ще ни е новогодишния подарък от мамата...
Мислех, че при мен е проблемът. Така и не можах да свикна с новата и само старата ползвам.
Уффф, опитвам се да се наканя да изведа куча преди гърмежите.

# 37 879
  • France
  • Мнения: 13 397
Тетоу, жива ли си, мари ?
След махането на брекетите какво лечение ще предприемат. Добре е да се залепи постоянна дъга от вътрешната страна на зъбите или в по-лошия случай апаратче от тези прозрачните, които обхващат всеки зъб. И да се помисли И за двете челюсти. Иначе няма смисъл. До 2 години няма да се вижда, че са носени брекети

# 37 880
  • Мнения: 69 320
Тетоу, жива ли си, мари ?
След махането на брекетите какво лечение ще предприемат. Добре е да се залепи постоянна дъга от вътрешната страна на зъбите или в по-лошия случай апаратче от тези прозрачните, които обхващат всеки зъб. И да се помисли И за двете челюсти. Иначе няма смисъл. До 2 години няма да се вижда, че са носени брекети

А..туй го знам 😆😆😆
Постоянен или преносим ритейнър. За дрът човек , разбирай над 25г....се носи до живот...или поне докат не му изпадат зъбаците.

# 37 881
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
То и за под 25г не знам дали не е до живот. Щерката е подготвена, че инак пак ще стане крива. На нея й липсваше и един кучешки, та се вадиха и други два. Ще е чудна, ако се върне старото положение.

# 37 882
  • София
  • Мнения: 2 937
На дъщеря ми вчера ѝ вадиха млечен зъб. Пробил постоянния, разцепил млечния на две, една част падна другата не мърда. Не съм ѝ натискала много че я болеше. Зъболекаря каза че е приклещен малко от новия зъб и добре сме отишли да го извади той.


Оплаквам се, че предпразнично се сдърпахме с ММ. И ако не беше преди празника и аз не бях толкова сантиментално настроена сигурно нямаше да го отразя. Пък сега му дръпнах един рев. Някакво ми е напрегнато, все едно топка ми е заседнала в гърдите, много неприятно усещане....

# 37 883
  • sf
  • Мнения: 10 261
Няма да се оплаквам. И догодина смятам, каквото не ми харесва- под ножа! 😁
Хлапето си има гости - приятелка, забавляват се. Правя им пица, аз имам сирене, скариди, вино и ликьор. И съм по пижама. 😁

# 37 884
  • Мнения: 69 320
То и за под 25г не знам дали не е до живот. Щерката е подготвена, че инак пак ще стане крива. На нея й липсваше и един кучешки, та се вадиха и други два. Ще е чудна, ако се върне старото положение.

Да. И аз не знам...а ортодонгите мълчат кат пукали и дума не споменават за това.
Скоро си направих експеримент- детската зъболекарка е врата до врата с детски ортодонт, нинаги е тълпа от тийнейджъри..чакат за затягане. Та подпитах една девойка за после, за ритейнърите..вдигна рамене с празен поглед.

# 37 885
  • Мнения: 8 711
Весело посрещане на новата година! През 2020г. ви желая много щастливи мигове и никакви поводи за оплакване! 🙂

# 37 886
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Стига де, как ще е за постоянно... Като се наместят с толкова силно и продължително натискане защо се очаква да тръгнат без намеса да се разместват отново?

# 37 887
  • Мнения: 69 320
Няма какво да ги държи. И се връщат. За дърти съм сигурна че е до края на живота. За деца не знам точно..

# 37 888
  • Мнения: 18 742
Не е ясно дали млечен зъб ще падне скоро след излизането на втория ред зъби. На голямата вадихме млечен кътник, до който беше тръгнал постоянния. Предстоеше да слагаме шини и ортодонтът каза каза, че ще ѝ пречи. Коренът на млечния не беше тръгнал да се резорбира дори, какво остава да пада скоро. Беше по-голям от самия зъб.

Весело изкарване, момичета! И по-малко поводи за оплакване през новата година!

# 37 889
  • Мнения: 14 805
Боли ме главата,спи ми се.Трябва да отидем в приятели добре,че са наблизо.Готини са,а аз съм неадекватна.ММ ме кара да пия кафе да се освестя,хората вече са започнали.....Много се отегчавам на 01.01 през деня.Мисля,че е най-скучният ден в годината.Кой ли не звъни да честити и пита как сте изкарали.Обикновено на концерт си изкарвам много по-добре.Ха,ха завършвам годината с оплакване.
Весело изкарване и 2020г. да няма сериозни оплаквания.Само лигави,че не сме нацелили цвета на червилото и от този сорт.

Общи условия

Активация на акаунт