Скарах се с родителите ми..

  • 3 124
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, искам просто да поискам съвет за това което се случи тази вечер.

Та ето какво стана: прибрах се от училище и с родителите ми седнахме да вечеряме. По време на вечерята, ние си говорихме много приятно, но баща ми беше изнервен. С майка ми го питахме какво му е, а той отвърна, че ми е ядоса, защото не съм изпълнила негово желание от преди два дни. И тук ще си призная, че желанието му беше нещо елементарно, но аз не исках да го изпълня. Той започна да ми крещи колко цел разочарован от мен и аз бях много засрамена от постъпката си. И докато ми се караше се вбеси още повече и ми каза, че никой няма да ме харесва повече. А от в предишното ми училище имах проблеми точно с това и затова аз се разплаках. През цялото това време майка ми подкрепяше баща ми, но когато чу изречението тя един вид ,,беше на моя страна". След което двамата започнаха да се карат много бурно. След което баща ми се облече и отиде на работа, а майка ми започна да бута предмети от гняв. Знаех, че всичко това е заради мен и се чувствам ужасно. Отидох да се извиня на мама, но единственото нещо което получих бе още една доза викове, след което тя ми каза да измисля как да оправя нещата и, че ако баща ми не се прибере тя го разбира напълно.

И сега седя на леглото си и се чудя как да оправя всичко.

Моля ви дайте ми някакъв съвет!

# 1
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Просто остави да им мине. Ти си им дете и те обичат въпреки всичко. Извинила си се, което е чудесно, гледай следващия път да свършиш това, за което са те помолили - не всичко в живота се случва, както ние го искаме, понякога просто го правим. Животът продължава. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 17
Извиних се само на майка си, която вече знаете как го прие, но не знам как да постъпя с баща си. Той е от онзи тип хора, които след двайсет години пак ти натякват за това което си направил. Обичам го и знам, че съм го засегнала много, но просто не зная как да му се извиня, защото тоя ще ми кажи, че ако го бях направила нещото, което ме е помолил, нямаше да се стига до тук и пак ще ми се навика.

# 3
  • Мнения: 2 495
Напиши му СМС и се извини .Обещай,че ще бъдеш по-изпълнителна.

# 4
  • Мнения: 17
Ще се разсърди още повече, а мама няма да ми позволи да не оправя нещата.

# 5
  • Мнения: 2 524
Виж, няма значение дали си на петнайсет или на петдесет години. Като си виновен - посипваш главата си с пепел и си признаваш вината като се извиняваш. Можеш да добавиш, че за теб е важно да бъде прието извинението. И моята майка е от тези характери,  които помнят от време оно, пък съм вече бая на възраст.

# 6
  • Мнения: 17
Много благодаря за изчерпателните отговори!

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Ще се разсърди още повече, а мама няма да ми позволи да не оправя нещата.
Както разбирам, нарочно не си направила нещото, което той е изискал/помолил да направиш.
Не си искала, защо- не си го смятала за важно или си била против по някаква причина?
Мисълта ми е, ако е второто, можеш ли да обясниш причините на баща си?
Ако просто си омаловажила изискването- ами, погледни го в очите, ама право в очите и кажи, че се извиняваш и че си сбъркала.
Ако продължи да вика, намери си някакъв предмет в стаята, в който да се загледаш и не му отговаряй. Нека се навика.
Но и не се извинявай повече, нито говори каквото и да било, за да не му даваш повод да се самонавива и да продължава да повтаря едно и също.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Да им се извинява за истерични крясъци и вменяване на комплекси? Дара, поведението на родителите ти не е нормално. Не зная с какво си вбесила баща си, но конфликта им е заради лоши характери. Утре може и да се сбият по друг повод. Уточни какво толкова "жизненоважно" си обещала на баща си. Какви са проблемите ти в училище? Ако желаеш да ги изненадаш приятно, инициирай изненада, с която да ги зарадваш. Помагай по своя инициатива, повиши си успеха и т.н.

# 9
  • софия
  • Мнения: 4 180
Като по-малка, когато живеех при родителите ми, съм се карала неведнъж с тях. Ядосвали са ми се, аз съм им се сърдела , но винаги им е минавало. Така ще стане и при теб -сбъркала си ,ядосани са ти, но родителите преглъщат и забравят, защото ти си им дете. Щом си сгрешила просто се извини и на баща си, нека знае, че си осъзнала грешката. И колкото и да е ядосан сега дори да отнеме ден-два ще му мине, защото ти е баща. Майка ми също като баща ти помни доста неща и от време на време ги натяква, че са се случили, но това не я спира всеки път да ми прощава. Мисля че ще е така и при теб.

# 10
  • Мнения: 17
Да им се извинява за истерични крясъци и вменяване на комплекси? Дара, поведението на родителите ти не е нормално. Не зная с какво си вбесила баща си, но конфликта им е заради лоши характери. Утре може и да се сбият по друг повод. Уточни какво толкова "жизненоважно" си обещала на баща си. Какви са проблемите ти в училище? Ако желаеш да ги изненадаш приятно, инициирай изненада, с която да ги зарадваш. Помагай по своя инициатива, повиши си успеха и т.н.

В ново училище съм и за първи път съм втора смяна и още се боря с времето сутрин. Баща ми ме бе помолил да изчистя апартамента ( за което и аз смятам, че е свръх елементарно), но не го направих. Първия ден му казах, че имам много домашни, защото съм в паралелка с по пет часа английски език на ден и ни сбъркват от учене, но той не ми повярва и днес пак беше същата причина сутринта за да не го направя, но знаех, че той пак няма да ми повярва и му казах, че ме е мързяро, защото вече и аз бях леко ядосана на неговото недоверие. Знам че съм отъпкала по този начин неговия труд да се грижи за семейството, но и на мен ми стана неприятно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Между учението са нужни паузи, тип междучасие. Пускаш си приятна музика и почваш от всекидневната. Следват уроци, отново пауза. Основно да има ред и уют. Справи се с една стая, после две и т.н.Целта е да му покажеш, че цениш авторитета му. Все пак е глава на семейството, нищо че мама е генерала под прикритие. Wink Може да оставиш нещо красиво на масата или да им сервираш. Помощта ти и съпричастността ти ще подействат по-силно от думите. Предполагам и баща ти опъва нерви на работа и избухва у дома. Отговорността на родителя е денонощна. Той не може да си позволи да абдикира или да се оправдае. Добре е да им благодариш за грижите, при подходящ повод.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Не мога да си представя да ми се обърне езика и да кажа на дъщеря си, че е виновна, ако баща й не се прибере.

# 13
  • Мнения: 2 353
Все пак е глава на семейството, нищо че мама е генерала под прикритие. Wink

  Ох, стига вече, не сме на война. Няма генерали, полковници, пешки... В 21 век сме партньори - танцуваме, не воюваме.

  Авторката, вече си голяма и едва ли става дума за самото чистене, може би родителите ти искат от теб малко по малко да поемаш повече отговорности. Начинът, по който го правят може и да не е много приятен, но със сигурност го правят с добри намерения. Просто им покажи, че могат да разчитат на теб. Не се сдухвай за такива неща, ще ви мине Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 22:17 от Хапка

# 14
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Хапка, много буквално прие фразата. Grinning В този казус си е точно семейна война пред детето. Ситуация, в която моите родители никога не са ме вкарвали. А вменяването на вина на дете е др.тема.

Общи условия

Активация на акаунт