ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 218
  • 709
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 478
AniK, учудвам се , че твоят човек не е "открил" вездесъщата "Горнооряховска скара", намираща се почти в двора на училището. Там обикновено всяко междучасие има много фенове. Даже и моят малкият злоядец похапваше някакви телешки наденички, хотдоци и прочее. От спирката купуваха някакви нудъли, пици, палачинки. Малко след спирката има сладкарничка една. Всичко това е далеч от здравословната храна, разбира се, но трябва нещо да се яде.
 Slan4ogled, жалко за лафката във  2 АЕГ, преди години беше много приятно бистро с масички и дъщеря ми не можеше да се начуди що за хора могат да ядат "ей такива пържоли" в десет сутринта, визирайки вечно  гладните си съученици от мъжки пол.Grinning. Дано го отворят скоро.
 И браво на Мартеа за усилията.
Както споменах, синът ми предимно фотосинтезира, редовно му намирам обяда забравен от него в микровълновата, след като съм му се обадила да си го стопли (следобед е). Ядяли KFS  някъде на Стамболийски, но аз и на това съм доволна, някаква храна...Как успяват в междучасието, обаче, за мен е загадка.

# 91
  • София
  • Мнения: 529
Ако представлява интерес за някого:

СЪОБЩЕНИЕ
73. СУ обявява едно свободно място
в паралелка с интензивно изучаване на Немски и Руски език,
за VIII клас за момиче.
Необходими документи:
Копие на служебната бележка с резултатите от НВО по БЕЛ и математика
Копие на свидетелството за завършено основно образование
Срок за подаване на документи: 02.10.2019 до 12:00 часа в каб.214
Срок за записване на приетия кандидат: до 02.10.2019 г до 17:30 часа.
Директор
Иван Петков

# 92
  • София
  • Мнения: 12 083
Явно това е момичето, мигрирало към НЕГ. Много ми е интересно какво е основанието за преместването. Smirk

# 93
  • София
  • Мнения: 2 768
Явно това е момичето, мигрирало към НЕГ. Много ми е интересно какво е основанието за преместването. Smirk
Сигурно му е неудобно местоположението 😂 нали скоро бяха излезли подобни писма с молба за прием в СмГ , оттам идеи за мотиви бол , при това проверено, че ги удовлетворяват 😆

# 94
  • Мнения: X
Ако някой има интерес, може да поиска списък с напланово приетите в дадено училище с основанието за надплановия прием. Вярно че измениха наредбата, но пък комисията чак толкова бързо да се задейства...

# 95
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 417
Прави ми впечатление, че отново пишат за копия на документите. Когато беше зорът, всички искаха оригинали, сега вече, тихичко, може и с копия...

# 96
  • Мнения: X
След утвърждаване на приема всяко движение е вече преместване. Няма как да стане с оригинали.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 136
Прави ми впечатление, че отново пишат за копия на документите. Когато беше зорът, всички искаха оригинали, сега вече, тихичко, може и с копия...
Няма как по време на учебната година едно дете да се отпише от училището, в което е в момента, за да кандидатства за друго.
Тази стъпка обаче е малко рискована. Най- вече, защото са минали две учебни седмици. Обучението по НЕ е интензивно и децата вече са с 36 учебни часа по езика, което предполага доста материал.
Човек трябва добре да обмисли едно такова преместване.

# 98
  • Мнения: X
Ако някой ще се мести и ще сменя начин на изучаване на езика, точно сега е моментът. След месец, два, три...Ще се натрупа повече материал.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 136
Това е така, но всичко зависи от детето. Две седмици пак са трудни за наваксване, защото материалът върви със шеметна скорост и това дете, освен, че ще трябва да навакса тези 36 часа, ще е наравно с останалите в клас. Ще трябва да учи и новия материал. Мисълта ми беше, родителите и децата добре да обмислят едно такова преместване.

# 100
  • Мнения: X
Ако имаш възможност да се преместиш в училището, което за теб е с главно У, две седмици наваксване ще ги вземеш на един дъх. Ученици успяват да покрият приравнителни и в старши класове, а в осми клас на този етап дори няма да има такива.

# 101
  • София
  • Мнения: 5 380
Аз се замислих, колко трябва да си мотивиран, за да се преместиш сега, когато вече се посвикнал с нова обстановка, намерил си нови приятели,намираш се горе-долу си в зоната си на комфорт. За материалът съм сигурна, че ще се навакса, това са все пак умни и трудолюбиви деца, но чисто емоционално и психически как ли би се отразило? Признавам, моят син едва ли би поискал подобно нещо.

# 102
  • Мнения: X
Говорим за десетина учебни дни. Нито си напреднал кой знае колко в учебния материал, нито си се привързал ужасно към колектива. Много ученици сменят паралелка и училище в старши класове. Сигурно са наясно какво точно правят.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 768
Не, че нещо, но парашутистите съвсем не непременно са умни и трудолюбиви, та да нямат проблем с наваксването, иначе защо изобщо им е бил нужен парашут🙄

# 104
  • София
  • Мнения: 5 136
Ако имаш възможност да се преместиш в училището, което за теб е с главно У, две седмици наваксване ще ги вземеш на един дъх. Ученици успяват да покрият приравнителни и в старши класове, а в осми клас на този етап дори няма да има такива.
Ти или не ме разбираш, или не искаш да ме разбереш. Не казвам, че не е възможно, а че не е за всеки. Родителите и децата сами трябва да преценят, защото наистина тази крачка в началото ще е трудна, няма защо да се лъжем.
Дидева, позволи ми като учител в 73-то все пак години наред да имам наблюдения върху ученици, дошли с надпланов прием.

Общи условия

Активация на акаунт