ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 195
  • 709
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 688
Сина ми винаги си е носил храна от вкъщи.
В момента в 2АЕГ няма лафка и домашната храна не е толкова "срамна".
Понякога се случа да е много гладен и тогава пазарува от близкото магазинче до училище.
Не харесва особено какво предлагат там и предпочита дори сладките неща да си ги носи от вкъщи.

Сега е втора смяна, но когато е сутрин на училище винаги хапва преди да излезе.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:00 от slan4ogled

# 76
  • София
  • Мнения: 6 182
Моята ходи до стола към 13.00, но до тогава нищо не яде. Сутрин към 6:40, едва се съгласява да хапне няколко лъжички кисело мляко (напоследък набутвам в него пробиотик).
Сигурно не е полезно, но от нейната възраст горе-долу и аз се храня така. Сутрин съм само на мляко с кафе и едва към 12.30 -13.00 огладнявам. То се формират навици.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 131
Учениците са въведени в Школо, просто трябва да си активизират профила.

# 78
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Светкавица, моят син всяка сутрин закусва. Сам се буди, приготвя си мляко с корнфлейкс или ако съм приготвила от вечерта кроасани, баница, кекс и т.н. и не излиза гладен. В училището нямат стол и лафка. Слагам му пакетче солети и един сникърс. На него много му пада кръвната захар и ако не хапне нещо сладко му прилошава. Прибира се към 14:30 и обядва вкъщи. За сега така се справя.

Аз имам школо.бг на телефона, работи си нормално, по-удобно ми е, защото не съм непрекъснато пред компютъра.

sanaka, аз го питах дали са им казали да си инсталират приложението и отговора беше, че не било нужно. Ще го накарам пак да се поинтересува.

# 79
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
В нас най-често децата си вземат храна за училище и ядат там. Не са единствени, а и така си спестяват от джобните. Палачинки, омлет, баница, пица, сандвич, месо със салата или печени/задушени зеленчуци ... Когато са първа смяна - закусват добре преди тръгване. Аз също често си нося храна от къщи в офиса, от преди да почнат гимназията и съм давала личен пример, та може би затова и те нямат проблем.

Миналата година електронния дневник не се попълваше редовно, но някои учители казваха, че ще е така, докато има два варианта. Има някои разминавания с написаното там. Вчера ги били изпитвали на един от нормативите, а в ЕД пише, че са вземали нови знания. Изпитване е предвидено след две седмици. Няма нищо и за предстоящата родителска среща, на която се надявам да се видя с някои от вас на живо.

# 80
  • Мнения: 4 076
       За учениците-първа смяна,моля,споделете къде и с какво се хранят.


Светкавица, храната извън дома е болната ми тема. Цял живот приготвям у дома, я заради някакви алергии, я заради злоядо (малкото) дете. Освен това миналата година, втория срок, обядването навън с приятели (да се разбира сандвичи, пица, нудълс) при голямата доведе до 2-3 килца отгоре, така че тя самата не иска да се храни навън. Тъй като сандвич от две филии с нещо вътре тотално не ми е ок, напоследък приготвям и за двете домашни "дюнери" - от Фантастико взимам арменски (те са по-крехки от арабските) питки Лаваш, вътре пълним с настърган кашкавал, крема сирене, шунка, айсберг, царевица, кисели краставички или каквото друго решиш, според предпочитанията на детето, като дори пиле със зеленчуци може да се сложи, стига да не е с много сос. Завиваме в хартия за печене и прилича на купешки дюнер, ако детето се срамува да яде домашна храна (за мен неразбираемо, но явно има деца, които се притесняват). Другото, което правя и си носят с кеф, е зеленчукови мъфини - от тиквички, или броколи, или зелен фасул, или картофи с моркови - това е основата - сварени, после разбъркани с яйца и сирене/кашкавал и изпечени във форма за мъфини. На същия принцип, пак във формата за мъфини, правя мини омлети - със сирене/кашкавал/шунка/чушка/гъби/маслини. Въпреки че това са бързи варианти, си е голяма врътня за работещи хора, вечер след работа хич не ми се занимава. Но пък по-добре така, защото все пак друго си е да сложиш качествени продукти и някой и друг зеленчук, вместо купешко тесто под някаква форма.

# 81
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Моят син спря в 5-ти клас да си носи храна от вкъщи, когато е първа смяна. Ядеше след като се прибереше. Сега като е втора смяна, си прави някакъв брънч към 10:30-11:00 и това му е яденето до вечерта. Не е много ОК, но вече ми е трудно да му определям какво, как и кога да яде. На всичкото отгоре е на някаква си негова диета в момента и съвсем стана сложно. Rolling Eyes

За известията от Школо-то - миналата година получвах всеки ден мейл, обикновено към 6 сутринта, за всичко, което се е случило и е било отразено предния ден. Беше ми напълно достатъчно, защото така или иначе си влизах в мобилното приложение няколко пъти дневно. Simple Smile Хубаво е децата да си активират профилите там, защото понякога учителите им спускат някаква информация, която си е видна само за тях.

Na_Vesi_Pateto , важното е, че си свършил работа. Simple Smile

мартеа, благодаря много за готварските идейки. Не бях се сещала за подобни неща. Simple Smile

Miriel, като влезеш в Школо-то, горе в дясно, преди името ти има три иконки. Когато нещо ново се е случило (оценка, отсъствие, забележка) се индикира при известията (камбанката). При съобщенията  (писмото) - ако има някаква пусната тема от училището и родителите се включват по нея, отговаряйки, там се виждат отговорите им. Също така, ако даден учител иска да съобщи нещо на родителите на даден клас, пак там се отразява. Там също така стои и кореспонденцията по мейл, която можеш да водиш с някой учител.
Не знам какви тестове имаш предвид, но в страничното меню има "учебни материали" и като кликнеш върху него излиза един голям списък с качвани неща. Според мен това е цялата качена информация в школото от най-различни хора и училища. Пак там от горе има опция да избереш дали да видиш учебни м-ли, качени само от вашето училище, или от най-лявото поле за писане, което е с падащо меню, да избереш "тест". Показват ти се всички качени до момента тестове за всякакви класове.
Не знам дали ти помогнах, но пък стана дълго за сметка на това. Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 12:31 от Izida

# 82
  • Мнения: 722
Ползвам Школо поне от две години. Но от вчера имам проблем с мобилното приложение - за всяко съобщение ми изпраща по три известия Stuck Out Tongue Winking Eye и се чудя защо, някой в подобна ситуация?

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
мартеа, чудесно правиш с храната - да, отнема време, но е много по-добре да се хранят правилно и здравословно! Revolving Hearts

# 84
  • Мнения: 98
При някой работи ли известяването от мобилното приложение на Shkolo? Доколкото знам от потребители в минали години, приложението известявало веднага, когато има нещо ново. Май се претовариха с работа Thinking
При мен веднага известява.

# 85
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ползвам Школо поне от две години. Но от вчера имам проблем с мобилното приложение - за всяко съобщение ми изпраща по три известия Stuck Out Tongue Winking Eye и се чудя защо, някой в подобна ситуация?

Не, само веднъж ме известява. Даже вчера не смогнах да изчета известията за 6 неизвинени отсъствия, които бяха нанесени и после премахнати и за две оценки - първо въведени, после изтрити, после пак въведени. Цял ден ми чуруликаше телефона.

мартеа, чудесни идеи! Багодаря!

# 86
  • Мнения: 722
Ползвам Школо поне от две години. Но от вчера имам проблем с мобилното приложение - за всяко съобщение ми изпраща по три известия Stuck Out Tongue Winking Eye и се чудя защо, някой в подобна ситуация?

Не, само веднъж ме известява. Даже вчера не смогнах да изчета известията за 6 неизвинени отсъствия, които бяха нанесени и после премахнати и за две оценки - първо въведени, после изтрити, после пак въведени. Цял ден ми чуруликаше телефона.


И ти представи за всяко три пъти да ти чурулика Joy
Благодаря за отговора! Ще преинсталирам явно...

# 87
  • София
  • Мнения: 1 535
Привет, чета ви редовно, но не стигам до писане... Малките ме ангажират повечко от началото на учебната година. Наборът е оставен повече сам да се справя, но надничам често, даже за разпускане тук.
Мартеа, чудесни идеи си дала. Де да ядяха моите деца такива неща... "Дудна", както казват и тримата, постоянно и на тази тема, но какво ще остане в главиците...
По въпроса на Светкавица - първа смяна е, в 6:40 е абсурд да яде, но носи сандвич от тази уч.година. Предполагам основно, защото класната каза на РС да си носят храна, че нямат време да излизат и купуват и някак като идеята идва от класната се приема Grinning.
Бях обещала по-назад да споделя за учебниците по НЕ - 180 лв. дадохме за 3 у-ка + 3 УТ Exakt на издателство Klett. (извинете за всичко що е на немски, на Вие съм и нямам претенции за изписването..) + 3 граматически помагала + 1 с текстове "Без страх" . Схемата в "нашия" клас ще е 3 контролни по езика/седмица. Минаха почти всички входни, чакаме оценки. Последна година остават в НЕГ без ЕД; догодина вече щял да е задължителен.
За сметка на това пък се забавлявам и аз с Школото за момичетата (1 и 4ти клас). Особено за малката чакам с интерес какво ще попълват... Grinning

# 88
  • Мнения: 4 076
И аз имам вече достъп до Школо, има две оценки вече девойката и дано не са сгрешени, че ми харесват. Правили да входно по музика, ще падна.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 553
О и нашите с входно по музика. До сега в старото училище обаче мнооого тестове е правил по музика, че госпожата  си мислеше, че нейния предмет е топ /и на олимпиади ги е мъкнела:rolling_eyes:, /та днес му викам да гледа да не я изложи:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Иначе за храната, моят става в 6 и закусва, носи сандвич или банички или нещо друго приготвено, някакво десертче, и отделно там яде пици или форнети, друго няма в района...всичко изяжда...Идеите на Мартеа ще влязат в употреба. И аз се притеснявам, че не обядва както трябва, защото преди учеше на 10 минути от вкъщи, и пица или дюнер бяха позволени 1 път седмично. През другото време готвена храна. Сега обаче пътува 1 час и се прибира 15.30 и винаги е ял сухи неща...
Испанският напредва със страшна сила, а и аз по неволя поназнайвам вече, защото ме ползва да го изслушвам и проверявам.

Общи условия

Активация на акаунт