ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 181
  • 709
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 812
И пак за ФЕГ, на 2 пъти са обявили след последните оповестени резултати по 1 свободно място като има съобщение, че няма да спазват квотния принцип, за тези места балът е загадка.

# 211
  • Мнения: 4 593
Днес говорих с една заместник директорка във Варна относно 27то дете в клас. Та ми каза, че родителите решили да преместят местожителство и с разрешение на РУО детето се мести от друга община.
Ясно знам я тази схема. Но тя не беше ли само ако има свободни места?

# 212
  • София
  • Мнения: 2 768
За Фег, ако се изисква към днешна дата справка за приетите със съответния бал, би трябвало да я предоставят. Ще ги разконспирираме😉

Yasmina, тази схема не работеше по време на кампанията, но удобно, през септември, имаше промяна в наредбата и отново е вариант за преместване. Както се казва “ всяко чудо за три дни”.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 00:20 от звездица

# 213
  • Мнения: 21 455
Не може да е с разрешение на РУО. Или е със заповед на директора, или е със заповед на министъра.

# 214
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
И пак за ФЕГ, на 2 пъти са обявили след последните оповестени резултати по 1 свободно място като има съобщение, че няма да спазват квотния принцип, за тези места балът е загадка.
Toчно за това се върнах назад в постовете ми, за да се подсетя. На 26.08 е имало едно класиране, за което от ФЕГ не са публикували информация за бала на приетото дете...И мисля, че с последното класиране преди 26.08 се случи същото. Моето заявление по ЗДОИ го изпратих на 27.08, именно защото тогава много се подразних от факта, че се случва за втори път такова нещо при тях.

# 215
  • Мнения: 11 818
И пак за ФЕГ, на 2 пъти са обявили след последните оповестени резултати по 1 свободно място като има съобщение, че няма да спазват квотния принцип, за тези места балът е загадка.
Toчно за това се върнах назад в постовете ми, за да се подсетя. На 26.08 е имало едно класиране, за което от ФЕГ не са публикували информация за бала на приетото дете...И мисля, че с последното класиране преди 26.08 се случи същото.
Rady, Izida, точно това съм написала и аз по-горе. Wink Със сигурност поне едното от тези последни две деца, за които след това няма изнесена информация е с бала 404 и е момиче, вероятно и другото е момиче, съдейки по неспазените квоти в нашия клас и повечето момичета. Като пак имаме едно момиче +, но ако първоначално са били спазени квотите и близнакът е бил в 13-те момчета, а момичетата са били 14, и след това са се освободили две момчешки места, които са се заели от последните две приети деца и те са момичета тогава сметката излиза.  Simple Smile Вероятно това ще е и обяснението на ФЕГ. Не знам обаче как е с третата паралелка ФЕ с ИЕ, ако там всичко е ок с квотите, или поне са стартирали 13х13, значи разсъжденията ми са правилни. Игривата слива, имаш ли представа?

# 216
  • София
  • Мнения: 5 362
Не. Не съм се интересувала. А моят не е споделял да имат нови деца.

# 217
  • Мнения: 1 812
Сиси, ти ми насочи мислите в тази посока: blush:Аз погледнах сайта на ФЕГ , за да видя самите справки за резултати каква информация съдържат. Има надпланови деца вън от близнаците и не знаем точно на какво основание са приети.
Izida, а справката, която си получила дава информация за минимален и максимален бал по паралелки, както и брой деца по пол, няма списък на всички приети със съответния бал нали така?

# 218
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Справката ми е за всички деца приети в 8-ми клас към 11.09 със съответния им бал. Аз сама вадих инфо за мин./макс. бал за всяка една паралелка от списъците на класовете, които са ми изпратили.

# 219
  • София
  • Мнения: 2 686
Добрютро. Това за ФЕГ явно е някакво н-то класиране, защото на моята щерка много близка приятелка беше с бал 418 и когато таткото попита за едното останало място с какви балове са заявленията, му казаха 428.

Сиси, 16 на 11 ли са? В началото бяха 13 на 14 заради близнаците...

Изида,.и при нас е така. На мен също ми се струва, че не учи, особено като чета какво учат и пишат другите.

# 220
  • Мнения: 722
За ФЕГ, това което знам неофициално е, че към 18-19 септември, момиче е освободило място в едната френска паралелка на 18-то, за да отиде във ФЕГ.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 08:51 от 6tiplio

# 221
  • Мнения: 1 541
За нас натоварването е доста голямо. Сигурно има деца, които са свикнали  на подобно темпо, но предвид това, че имаме и спортни занимания и излизания с приятели, времето май хич не му стига. Не ми харесва това, че материала се излива с фунията, ако ме разбирате какво искам да кажа... учебника по-рядко се ползва и като че ли материала е даден така, че да се наизусти, а това е много трудно. Не е във вид на диалози, текстове, думите да ги свържеш и запомниш.... дано са ми грешни впечатленията, но засега върви трудно и демотивиращо.

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Много е дразнещо всичко това!!! И докато се случва, как да се примири честната майка, че детето ѝ за 1-2 точки или дори за равен бал, но при сравняването, не е успяло да се класира в най-желаното училище!!!! И че имаше нечестно класиране даже!!!

# 223
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Ани, за кое нечестно класиране говориш?

Аз все още съм силно впечатлена от 260-те думи дадени в един ден. Това за мен е малка лудост. И 120-130 на ден пак са много. И това ден след ден. Все едно на края на подготвителен клас трябва да излязат с минимум Б2.

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Ани, за кое нечестно класиране говориш?

За СМГ говоря и оРГиналите.

И нашите нямат толкова думи, колкото граматика. Даже го гледам, че му е лежерно и се притеснявам, че не седи от обяд до тъмно да кълве и да учи Confounded Натрупаха някакви думи в началото и сега са по 10-15 на ден. Учи ги без писане - разбрахме се, че така повече запомня. Като има някоя сложна, го карам да я напише, но му свикна на писането на немския, то не е трудно. Вчера направи някакъв текст (писмо до приятел, в което описва училището) - елементарен, но бива. Обаче си е мъка - слуша диалог от диска към учебника, нищо не разбира Confounded Спирам на пауза, повтарям думите - знае ги, но в реч не може да ги отдели.
Чакам Коледа - нали към тогава горе-долу им просветва Grin (ако изобщо им...)

Уф, 260 е нечовешко - едва ли ще запомнят и 1/3.

Общи условия

Активация на акаунт