ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 36 953
  • 709
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 009
Изпуснах почти цялата тема, че и половината от старата, че имах дълго пътуване.
Сега подхващам от начало и да видя какво става по различните училища.
Моето дете засега само от Философията нещо не е очаровано. Целия клас щели да заспят в този час... Smile

# 556
  • Мнения: 2 307
Добро утро!
Не мога да наваксам с темата, голямо писане..

Има ли инфо за олимпиадите през тази учебна година?


# 557
  • Мнения: 561
Na_Vesi_Pateto, даже и се досещаме в кое училище са Rage Комисия имало ли е, нямало ли е...
Като обобщя всичко ще ви информирам подробно. МОН съм ги питал за комисията. В случая изглежда училището е ок, отгоре идват нещата.
Дидева, за да не утежнявам темата с правни норми ще кажа, че по принцип си права със забравянето на другата наредба, но така или иначе тя си е в сила.
По-любопитното тук е, че писмото от МОН е с дата два дни преди новата поправка да влезе в сила, а в старата редакция искане на директора е задължително.
Ще видим.
Прекрасен ден ба всички.

# 558
  • София
  • Мнения: 6 085
Има ли инфо за олимпиадите през тази учебна година?
https://www.mon.bg/bg/80
В следващата тема ще ги сложа в първия пост.

# 559
  • Мнения: 7 362
Чета последните страници и неволно си спомням за робинята Изаура! /Много от вас може би не знаят коя е - млади сте!/ Спомням си един случай с мои познати,които смениха града ,в който живееха и се наложи детето им една година да живее само,защото проблем с прехвърлянето.След тичане,нерви, сривове и цяла сага с директори,министри и т.н.успяха да прехвърлят детето си в новия град в у-ще със същия профил.Детето е с бал по-висок от мнозината в у-щето и пак създадоха милион проблеми.Детето завърши с пълен отличен и на тържеството обра овациите на всички ....най-добрия ученик на випуска ......за съжаление горчилката остана.Та си мисля ,че заплетени из "правните норми,изисквания и т.н." ние пропускаме елементарните човешки отношения.Превърнахме децата си в заложници на едно у-ще и никаква свобода не виждам за избор.Влязъл си в "желано "у-ще,но то най-често е желано от мама и татко ,и никакъв шанс да се преместиш дори тогава когато променяш града ,в който живееш.Е,как да обясня какво точно е демокрация,свобода на избора,свобода на слово и т.н.  като обществото ни е сковано от безсмислени норми и все повече затъваме в бюрократщина и липса на всякаква мисъл.И всичко това не спира "вратичките" в системата.Е,няма да я отвори директорът,ще е министърът този път или някой друг,но все пак възможност за това има,но за определени "по-деца" ! Самите ,те,не са виновни.Виновни са тези,които смятат ,че правилата са за другите,а не за тях и точно за това се измислят напълно безумни правила.Като гледам крепостничеството се завръща и пет години си закрепостен и нямаш право да смениш "господаря",а иди та ставай свободен млад човек.

# 560
  • Мнения: 561
Няма такова нещо като крепостничество. Преместването в друг град си е разписано съвсем точно и ясно и е напълно възможно при спазване на условието балът да е достатъчен за желаното място, да има свободно място, а ако няма да се разреши надпланов прием. И в случая тази бюрократщина е задължителна на фона на всички останали участници хвърлили усилия, луди пари, преживели стрес деца и родители и т.н.
Освен това са предвидени и особени случаи, които се разглеждат от комисия. Т.е, ако е нещо от живота, което не е предвидено в наредбите.
Въпросът е колко коректно се спазват тези правила и доколко се ползват за "вратички".

# 561
  • Мнения: X
Общо взето докато намеря новата тема и се впиша в нея, вие сте я поизписали.
Изобщо не смогвам да ви следя.

Аз се бях похвалила
Скрит текст:
/оплакала/,
че вече сме с домашен любимец - куче. Преди това бяхме с коте и морско свинче само. Кучето синко получи по случай приема във ФЕГ-а,
Скрит текст:
който за нас си е постижение
. Мечтаеше за хъски от лапе, ходеше по кучешките полянки да ги гледа. Страхотно е, само че има нужда от около 10 пъти разхождане на ден, който влезе в къщи, да хваща повода и да излиза с кучето. Меко казано е забавно при нас.
Явно ще добавям, че чета назад темата. Веднъж поиска да опита кафе с мляко, не знам дали беше възхитен. И веднъж от уискито ми с лимонада, което пия понякога, т.е. сипа си капка от уискито в 1/2 чаша лимонада, не беше възхитен /уж/. Ще ходи на парти с преспиване в ученик от класа, използвахме случая да обясним, че преди консумация на алкохол се яде. Изобщо ....
Думите ги пишем по 2 реда, така съм учила аз преди години, така го уча и него, мисля, че и госпожата им изисква. Но френският е с труден правопис, за немския според мен не е толкова наложително, но да речем по един ред поне.

Вилиан, аз съм завършила НПМГ през далечната 1997 г. Тогава пансионът беше на попа, а аз живеех на хвърлей място и редовно бях там, при децата от провинцията, а имах и приятелки от тях, даже няколко. Справяха се децата, ходеха си събота и неделя при родителите. Имаше и такива, които бяха от далече и не си ходеха. Бяха си компания децата от там. Тогава не ми се струваха деца всъщност.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 14:46 от Анонимен

# 562
  • Мнения: 7 362

Въпросът е колко коректно се спазват тези правила и доколко се ползват за "вратички".
              Na_Vesi_Pateto, за мен въпросът е отдавна решен! Yum Прекалено добре познавам системата и не храня розови илюзии! Нагледах се,наслушах се на какви ли не "гениални" решения,системи,средства и методи.Изводът е - нищо ново под слънцето.Кучето си лае , а керванът си върви.
              Ние не стигнахме до японския,но се оказа,че имаме талант за испански. Yum Та си дадохме сметка какво спечелихме.Младежът е доволен от класа,учителите и преходът от старото у-ще към  новото мина спокойно без драми.

# 563
  • София
  • Мнения: 1 520
Майките на близнаци дали могат да помогнат? На децата входящите номера поредни числа ли са?

# 564
  • София
  • Мнения: 1 317
Дали някой е поглеждал скоро в сайта priem.mon.bg ? На Класирания си стоят старите данни от 2 класиране и никакви извършени промени няма отразени. Къде всъщност трябва да се отразят?

# 565
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 370
Мисля, че там обновяват информацията само до края на терто класиране. Не смятам, че някакви последващи промени изобщо ще бъдат отразени. Моят син все още си стои записан в 32-ро.

# 566
  • Мнения: 371
Майките на близнаци дали могат да помогнат? На децата входящите номера поредни числа ли са?
Jiema, не съм сигурна дали разбрах въпроса, но на моите момчета номерата, с които кандидатстваха (тези в служебните бележки) действително бяха поредни. В книгата на гимназията ги записаха също един след друг и са с поредни номера. В класа са с различни номера - по азбучен ред.

# 567
  • София
  • Мнения: 1 520
Vasencetto, съвсем точно си ме разбрала. За вх.номера от служебните бележки при кандидатстването питах. Благодаря за отговора. Ако може и някой друг да потвърди ? При повече позитивни отговори, ще приема, че е правило. Simple Smile
Izida, Hug, съвсем права си в прием.мон.бг актуална информация след 3то класиране няма да има. Има до 3то - приет, записан и това е. Както от РУОто ми отговориха нататък нямат следа какво се случва с децата/номерата.
Това е нещо, за което според мен си струва да се настоява да се промени. Наред с налагане на някакви общи правила за провеждане на 4то класиране.

# 568
  • Мнения: 204
Аз да се засрамя, онзи ден много и се разкрещях на мойта, че ми донесе петица по информационни технологии, а вчера ми хвърли контролното по български и си замина разревана в стаята... Има отличен. Гузно ми е! Frowning1
Явно е им е трудно по ИТ...

# 569
  • София
  • Мнения: 11 658
Нищо лично,но наистина ли крещите на децата си за петици?
Все се каня да попитам входните нива влизат ли в успеха за срока?

Общи условия

Активация на акаунт