ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 196
  • 709
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 371
Vasencetto, съвсем точно си ме разбрала. За вх.номера от служебните бележки при кандидатстването питах. Благодаря за отговора. Ако може и някой друг да потвърди ? При повече позитивни отговори, ще приема, че е правило. Simple Smile
Сега погледнах в списъка за другите близнаци, които бяха приети заедно с нашите на първо класиране (даже бяха с еднакви точки с моите момчета Simple Smile  ), та е те двамата са с поредни номера.  Нека каже и друга близнашка мама Hug

# 571
  • София
  • Мнения: 7 039
Нищо лично,но наистина ли крещите на децата си за петици?
Все се каня да попитам входните нива влизат ли в успеха за срока?
И аз това се чудя, подозирам, че моят симпатяга ще има двойка на входното по музика Smile

# 572
  • Мнения: 7 127
Не бих се карала за никаква оценка.
Споделям, че имам много приятни впечатления  засега от 32 СУИЧЕ, и се надявам те да се запазят.
Дисциплината е на ниво, много съм доволна, че се ползва само "Школо", без хартиени бележници, оценките се нанасят до час-два след приключване на часа. Също така се обявяват предстоящи контролни, дори датата за класна работа по математика е обявена.
Дъщеря ми е в паралелката с руски - имат 2 часа седмично, засега много й допада, включително и госпожата, която определено ги предразполага.
Бяха за 3 дни в края на септември в Банско на курса по "Социални умения", който се организира ежегдно, дисциплината е била много на ниво - без никакви ексцесии, тя е неочаквано доволна от наученото и от сплотяването помежду им.
В началото на учебната година засилените изисквания за дисциплина  я притесняваха, макар да е много стриктна, но сега сякаш посвикна. Когато говорихме, че все още се освобождават места в гимназиите - имах предвид 73-то, тя категорично заяви, че не иска да се мести под никакъв предтекст, дори да има място в 9 ФЕГ, която й беше мечта. Явно си е голям стрес новото училище и носи облекчение, когато посвикнеш.
Има вече пет оценки, все шестици, което силно я обнадежди.
По английски каза, че е много активна - има три оценки - за участие, за презентация на мечтаното училище и за домашна работа. Класната е строга и взискателна, което ми допада. Домашните, които им дават, са с различен интензитет - в някои дни са много големи, в други по - малки. Радва ме, че госпожата успява да ги мотивира активно да участват в процеса, а не само да присъстват.

# 573
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Все се каня да попитам входните нива влизат ли в успеха за срока?
Би трябвало...поне до миналата година влизаха. Но може би зависи и от учителя дали ще ги вземе предвид. На входното по география, миналата година, масово имаше лоши оценки в класа на сина ми и учителят им беше казал, че тези оценки няма да играят роля при оформянето на срочната оценка (така и стана).

Иначе за оценки и аз не влизам във високия регистър. Simple Smile Повече ме ядосват опитите му да изклинчи, да не се затрудни и на йота повече от необходимото (според него).

Rosita, много добре звучи написаното за 32-ро. Hug

# 574
  • Мнения: 156
Vasencetto, съвсем точно си ме разбрала. За вх.номера от служебните бележки при кандидатстването питах. Благодаря за отговора. Ако може и някой друг да потвърди ? При повече позитивни отговори, ще приема, че е правило. Simple Smile
Сега погледнах в списъка за другите близнаци, които бяха приети заедно с нашите на първо класиране (даже бяха с еднакви точки с моите момчета Simple Smile  ), та е те двамата са с поредни номера.  Нека каже и друга близнашка мама Hug
Здравейте,  потвърждавам за поредните номера при близнаци. Погледнах отново за да съм сигурна.

# 575
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
И аз никога не съм го разбирала това с карането за оценки. Аз никога не съм имала високи такива. Чак в университета, когато наистина се заплених от това, което учех започнах да изкарвам 6-ци.
Моята щерка забоде и първата двойка на входно по математика. Не съм очарована, но съм напълно наясно, че повече от 4 няма и шанс да изкара повече. 7 години се измъчих да обяснявам тази сложна математика и що пари за уроци и частни и в школи дадох, та вече ми е все едно. Ясно е, че няма да се занимава с нещо свързано с математика.

# 576
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Моята в един ден има 2 на писмен, и 5 на устен по немски. Снощи брат й заспа на четенето на тетрадката-речник Simple Smile

# 577
  • Мнения: 4 076
Не се карам за оценки. Малко сме обърнали ролите. Карам й се като драматизира за оценки, което е е реакцията й в повечето случаи. Но това си го взе от основното им училище, където непрекъснато им се вменява колко е важно да са отличници.

# 578
  • София
  • Мнения: 922
На набора се карам за оценки, и още как. Виждам го как нищо не отваря и си мисли, че ще изкара 6. Вече донесе 4ка по НЕ и сега само мига и се чувства кофти. Не че това го е накарало да се стегне... Вчера след 4ката влизам в неговата стая, а той спи с книжка. Изобщо пада едно надлъгване..

# 579
  • София
  • Мнения: 6 094
Когато получат две или повече незадоволителни оценки по определен предмет, се карам. За мен това не е случайност, а означава, че не са подходили сериозно към подготовката си.
С щерката не си спомням да се е случвало, ама със синчето редовно ме чуваха комшиите.

# 580
  • Мнения: 253
Не се карам за оценки. Малко сме обърнали ролите. Карам й се като драматизира за оценки, което е е реакцията й в повечето случаи. Но това си го взе от основното им училище, където непрекъснато им се вменява колко е важно да са отличници.

И аз имам същия проблем. Снощи за една получена четворка съм го успокоявала, че беше голяма драма.

# 581
  • Мнения: 7 391
И аз мога да се присъединя към мнението на Росита за 32-ро.Паралелката е друга,но разлика няма - доволен е от учителите,за месец има много повече приятели отколкото за 7 години в старото у-ще.Той е особен и лесно се запознава,но много рядко попада на деца с неговите интереси и критерии за приятелство и за това бързо се разочарова.Сега споделя,че е намерил приятели,които се интересуват от това,което и на него му е интересно и много се смях когато каза,че даже има и едно момиче фен на еди какво си.Беше изненадан ,че и момичета се интересуват ,че и даже са фенове.Сподели след Банско,че една девойка му е казала,че е красив и аз се избъзиках "а тя красива ли е?".Той ме погледна и каза :"Цял живот /ти да видиш Yum/ ме учиш да не оценявам хората по външен вид и дрехи,а сега питаш точно за това.И да знаеш най-умната е!" Само не разбрах от неговия клас ли е или от някой друг.
                          За оценки никога на никого не сме се карали.Оценката е твърде субективна освен тази по математика ,но винаги сме държали на това да знаят.Много пъти 6-ците са кухи ,без покритие и точно това обяснявам - случва се да не те дооценят ,но ако знаеш и можеш това винаги се оценява дори и по-късно.Когато питам "научи ли" той сам отговаря "ами горе долу за 4 или 5" и ....естествено след една доза конско от моя страна продължава да учи. Smiling Imp Има предмети,които са му любими и там няма нужда от проверки и наставления,но си има и такива дето хич не са му по вкуса и се започва една образователна лекция "защо,как и т.н." Не мисля,че караниците и лишаването от любими занимания ,заради оценка ,ще доведат до положителен успех особено в нашия случай!

# 582
  • Мнения: 10 427
Викам здраво за всичко, различно от 6.
4ка е имал досега само веднъж по БЕЛ в 6 клас. За 3ки и 2ки още съм в очакване, трябва да си взема двойна доза синьо хапче, че да не изкукам като се случи.
Зла съм кат' марула и овиквам така, че им държи на всички ученици в блока Simple Smile

Синкото изобщо не е фен на дългото учене, ама му се получава пък. Обаче овиквам и за неучене... или когато на мен не ми е достатъчно колко се е напрегнал...

# 583
  • София
  • Мнения: 6 094
И аз не обичам марули, ама не ги наричам зли. Joy

# 584
  • София
  • Мнения: 6 182
Карам се, когато виждам че нищо не правят, а ги мързи. Каране е силно казано, питам ги какво очакват, че ще се случи? Когато си си определил 30мин. за почивка, но я удължиш на 120 мин., защото нямаш воля да се откъснеш от играта, филма или чата, значи не си дозрял да взимаш сам решения и някой (т.е. аз) трябва да те вкара в пътя за твое добро. Даже дадох идеята, прочетена от тук, да си навиват аларма. Говоря в мн. число, защото се отнася и за двете ми деца. Естествено наборката е малко по-зряла, но си има моменти на отпускане. Един ден рисува някаква картинка към проект 3 часа. Казах ѝ, че вероятно по-важен е текста, а не илюстрацията, а тя ми се озъби и продължи още около час, при положение, че имаше и друго домашно. Казах ѝ: "Ако на този тест изкараш 6, ще те оставя да си разпределяш времето сама, ако изкараш 5 - ще продължа да те държа под око, но ако изкараш 4 - ще ти взема графичния таблет до края на срока". Бях го забравила, от тогава имаха няколко теста. Вчера ми звъни да ми каже, че на този тест, за който сме се пазарили имала 6. Отговорих, че явно ще я оставям да се оправя сама, а тя ми казва: "Абе хвърляй ми по едно око!".
Има случаи, когато виждам, че е положила усилия, но се притеснява, а и не са ѝ силни предмети (БЕЛ) и тогава я успокоявам: да не се впряга толкова, каквото стане, тъкмо ще я пратят на консултации и т.н.

И аз не обичам марули, ама не ги наричам зли. Joy
Не сте прави, преди малко хапнахме страхотна салата от марули и скариди. Жалко, че нямаше бЕло Wink

Общи условия

Активация на акаунт