Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 23

  • 19 098
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 622
Ваня, от дивия северозапад съм. Покрай репродуктивни проблеми съм обиколила всичи в радиус от 100 км и никой не ми допадна.
Патенце, остави си  бебето само на кърма. Не акането не е проблем, моята не акаше по 7-8 дни. Напълно нормално е кърмата се усвоява изцяло, както вече Ваня ти е казала, понеже е най-добрата и специално пригодена за бебето ти храна. Каквото и да ти обясняват баби и педиатри, няма как АМ да е по-добра храна за бебето ти от това, което природата е предвидила.

# 226
  • Мнения: 4 386
В Плевен има добри лекари и са на 2-3 часа от дивия северозапад. Ако искате пишете ми на лични по този въпрос, може да дам предложения.

# 227
  • Мнения: 1 471
Лимонче, и аз съм от дивия северозапад, подкрепям мнението на Ваня за Плевен 🙂

Дребен скоро май ще се сдобива със зъб. Много е крив, дърпа си ушите, яде всичко Що докопа, дъвче ми и зърната. Някакъв ужас е. Стиска го и го дърпа коооолкото може 😩 научи се и да се катери и докато суче се катери, върти се... много боли, аз му се карам и му казвам НЕ, той ми се хили 😔

# 228
  • Мнения: 4 386
Аз по-скоро не реагирам на такива диващини или "пленявам", така че да спре да ме тормози. На реакциите ми само се радва и няма ефект.

# 229
  • Мнения: 890
Нашата история е дълга накратко не акането е на алергична основа и трябва да й давам ХА мляко, но пък искам да й давам и кърма и затова сега сме на този вариант кърмене+ АМ през деня. Поисках съвет какво да правя понеже искам да си я кърмя поне през нощта, но имам доста кърма и ме болят гърдите. Два пъти направих запушвания. Тя не може да изпие всичко от мен и незнам ако доизцеждам по-добре ли ще е или не.

# 230
  • Мнения: 7 776
Кой е поставил тази диагноза и каква точно е диагнозата? Защото така формулирано, прощавайте, ама е пълна глупост. Ако детето има лактозна непоносимост, хипоалергенно мляко няма да оправи нещата.
Колко лекаря и какви са потвърдили тази  диагноза?
И колко време, аджеба, детето не ака?

# 231
  • Мнения: 4 386
Хипоалергенното мляко не лекува, диетата лекува, т.е. детето да не приема алергени. Това ще рече много стриктна диета на майката и всичко и наред. Ако е лактозна непоносимост е по-сложно.
Моето дете е алергично към мляко, не съм яла млечни и телешко откакто беше на 3 месеца, а < е на 1 гозина и 7 месеца. Не ям и ядки и 8 месеца не ядях и яйца, казвам го не за да се хваля, а за да видите, че е възможно.
Хипоалергенното мляко няма да свърши нищо ако вие не пазите диета.
Опишете си проблема и може да дадем идеи.
Ако искате да спрете да кърмите през деня, просто цедете в намаляващи обеми. Но според мен изначалната ви идея и грешна.

# 232
  • Мнения: 890
Не искам да обиждам никой, но мисля, че темата е за кърменето не за запек, алергии и тн. Помолих за съвет как да облекча болката в гъдите през деня и да не се получават запушвания. Кърменето през деня така или иначе трябва да го намаля скоро като заместя някое хранене. За диета и лишаване знам какво е, заради баткото не можех да ям яйца и неща който съдържат яйца докато го кърмех, а съм го кърмила до 9м.

# 233
  • Мнения: 6 622
Кажете, че не искате да кърмите през деня, а не се оправдавайте с странни диагнози. Тук много майки имат опит с алергични деца и не биха се вързали на така поднесена информация. Ако детето наистина има някаква алергия, то тя ще бъде провокирана и от една глътка. Ако Вие имате алергия от фъстъци, ще е добре ли ако си хапвате фъстъци само през ноща?

# 234
  • Мнения: 633
Момичета, преди ви четях как като кърмите вече пролазили/проходили бебета, все едно кърмите “дива котка”. Амииии, моето 10 месечно вече е толкова немирно, че суче единствено и само като заспива 🤔. През другото време е надупен, на челна стойка, на мост 😂😂😂, обаче така не суче ефективно. Все успява да си запуши носа и посуква 1-2 пъти, пуска, разхожда се, дойде пак да суче, надупи се, пусне пак...
как укротявате такива бесове? То това сукане продължава маса време и е супер неефективно 🤔 навън пък изключено - предпочита да седи гладен и жаден, но е едно опъване и дърпане и не и не - не иска да суче.

# 235
  • Мнения: 2 988
Fluffy, никак. Примиряваме се Joy

# 236
  • Мнения: 6 622
Вадя гърдите и лягам. Предала съм се, да прави каквото иска. Най-новото е да ми седне  на лицето и така да суче.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Писах и в другата тема, но не ме отразяват затова, ще си прехвърля въпроса тук:
Момичета, преди 10 дни намери в памперса на бебчето червени точици и нишкА. Днес (вече вчера) пак видях червено-кафяво в памперса. Четох в интернет и съм срещала по темите, че се случва. След първия път реших да изчакам да видя дали ще има втори и така да се обърна към педиатър. Бебето е изцяло кърмено, на 4++ и не съм променяла нищо в моето хранене. Няма промяна в настроението и честотата на храненето на бебето. Има ли смисъл да дам проба от памперс без кръв, тъй като изхвърлих онзи, в който имаше? И всъщност за какво да го изследвам? Ще се консултирам и с педиатърката, но ми се иска да отида с резултат от лабораторията, за да избегна гадаене...
Ако е алергия или непоносимост към нещо нямаше ли да е при всяко изхождане така?

# 238
  • Мнения: 4 386
Лимонче, чудна стратегия има детето Grinning
Флъфи, много е трудно да се държи мирно детето. На тази възраст се радват, че могат да правят това или онова и не се спират. Аз кърмя само в спалнята по тази причина, на дръпнати завеси и е забранено да се влиза вътре. Сега е вече големичка и се е поспряла.
Тревичка, не е нужно да е на всяко кърмене. Обърнете внимание дали сте яла нещо по-различно, например различни ядки или пък нещо друго. Ако искате може да пуснете микробиология като задължително се взима проба без кръв, но ако има слуз, се взима от и от слузта.
Патенцето, опитахме се, предавам се. Обясних какво да правите, просто цедете в намаляващи обеми, много пъти сме описвали как се спира кърмене, това е начина и при вас. Давате да суче нощем и леко полеко оставате само на сукането нощем, което хич не разчитайте да е дълго ако спрете да кърмите денем. Друг вариант е да цедите в пълен обем на поне 2 дневни кърмения, за да не намалява съвсем количеството. И пак и отново, и за последно ще кажа, че ако има причина поради, която лекар ви е казал, че не трябва да кърмите, то тогава и нощното ще е вредно за детето, ако не е такава ситуацията, то кърменето ще е най-доброто за вашето бебе като спазвате нужния хранителен режим.
Патенцето, също така темата е за кърмене и свързаните с това проблеми, при някои може да е неакащо бебе, при други алергия към алергени, преминаващи през кърмата, при трети майки може да просто нужда да им се даде идея какво да ядат ако са на диета, мастити, запушвания, лекарства, или просто нужда да се сподели колко много не можем да се наспим, все проблеми, които са свързани с кърменето. Тук се опитваме да помагаме, така че да се намери решение на проблемите. Много от нас имат голям опит и по неволя са се сблъсквали с много и разнообразни проблеми, освен това четем много, за да сме адекватни в отговорите си. Така че кърменето не е само "даване на цица".

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 13:55 от Ваня А.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ваня А., точно това е, че не се сещам нищо различно да съм яла. А пробата трябва ли да е от изхождането с кръвта или мога да я взема и друг ден?

Общи условия

Активация на акаунт