Нашите кухни - 80

  • 53 755
  • 746
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 40 892
От МДФ могат да направят извити вратички да скрият рафтчетата. И виж над хладилника да имаш едно 10 см луфт. Едно за проветрение и друго, че не знаеш дали и след 7 - 10 години хладилниците ще са пак по 200 см, а не по 207 примерно.

# 286
  • Мнения: 11 616
Ето заоблени вратички:


# 287
  • Мнения: 39 316
Въобще не ми харесват заоблените вратички.

# 288
  • Мнения: 13 188
Но е по-добре от открити рафтове.

# 289
  • Мнения: 39 316
Разбира се. Но показаните примери са....демоде и грозни. Най- общо казано.

# 290
  • Мнения: 11 616
Просто показах на жената какво значи да са заоблени и нямам претенции, че е демонстритан стил и красота. За идеята ги показах. Изобщо не е задължително на някой да му харесват, а и като гледам, снимките са от преди поне 7-8 години.

# 291
  • Мнения: 39 316
Да, така е. Аз съм кометирала тези вратички, които са показани.

# 292
  • BG
  • Мнения: 2 217
Да разбирам ли, че така на ъгъла може да се затвори с врата. И да не е просто дъска насреща ми. Помещението е отворено и там където свършва шкафа с печката ще е дивана.
Повярвайте най-мразя да чистя прах Joy

Да, в нашата кухня съм обрала ъглите с два малки шкафа, подобни на рафтовете, които са нарисувани на споделения проект, но няма толкова чупки.

Нещо подобно, като долния шкаф вляво:

# 293
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Тези ъглови шкафове са си играчка и много колеги не ги правят така. Ето един скорошен който исках да покажа на черната станция.



# 294
  • Мнения: 9 777
Аз съм единствената май потребителка в темата, която харесва (или смее да си признае, че харесва) открити рафтове (на определени места) и заоблени вратички също. Може ли линк към фирмата със заоблените вратички, моля!

За конкретния проект обаче ми се струва, че не стоят добре тези рафтове и ъглите до печката.
Изказвам лично мнение, да подчертая:
1) Не може ли да се позиционира печката в средата на нишата (ако не е вече "вързана" към кабели и дупки за аспиратора), а от двете й страни да се направят 2 обикновени, макар и тесни шкафа? Това би служило на 2 практически причини - няма да се бутат тенджерите и тиганите в едната стеничка на нишата, онази до другия шкаф; и 2) ще се чисти по-лесно от същата тази страна, ако не е до ръба на стеничката. Естетически на мен би ми стояло по-добре, ако е центрирана по средата на нишата. Тесните шкафове от двете страни могат да се използват за подправки и разни такива неща примерно.
2) Двата ъглови скосени рафта дали не може да се направят без скосявания, но да са открити (или частично открити заради разликата в ширините) настрани (както я гледаме кухнята на снимка е надясно)-единият към нишата, другият в същата посока, но ще гледа "извън" кухненския бокс. Може да се затворят тези открити рафтове с вратичка, ако така желаете. Не знам дали обясних разбираемо, а с програмите за визуализиране не се справям.

Мисля, че би било добре плочките да обхванат цялата ниша - и гръб, и страници, защото въпреки аспиратора, там винаги има вероятност да пръска, не само нагоре, но и настрани.

# 295
  • Мнения: 912
Шкафове със заоблени вратички мисля, че правят във фирма Рапид груп. За тях се сещам, но за цени не знам 😌

# 296
  • София
  • Мнения: 1 358
Много Ви благодаря!
Печката ще е в средата категорично! Направо не знам как са я сложили в едната страна.
Дивана не е лепнат за шкафовете има доста разстояние до него.
Харесват ми с ъгловите врати, не с облите.
За съжаление, няма как да преместя печката, защото няма как да сложа абсорбатор. До сега беше на другата стра до мивката .
Възможно е да се сложи още един шкаф на лявата страна от нишата(т.е. да излиза от нишата на стената и така да завършва с ъглова врата. Същото и отгоре. Все едно фурната да си влезе в нишата и отстрани да има шкафове и отгоре и от долу, които са я затворят и тя да "потъне" навътре. Не знам дали го обясних...

# 297
  • Мнения: 40 892
Тези ъглови шкафове са си играчка и много колеги не ги правят така. Ето един скорошен който исках да покажа на черната станция.
Скрит текст:

Мерси, ама не ми харесва. Това окантяване не може да се сравни с вида на масивния камък.

Да не говорим, че от камък може да се направи не само заоблен ръб (а не скосен) ами всякаква крива, например това:

Скрит текст:

В дясно в дъното се вижда и ъгъл със заоблена вратичка и заоблен плот. Мъч бетър според мен, даже несравнимо Grinning


Аз съм единствената май потребителка в темата, която харесва (или смее да си признае, че харесва) открити рафтове (на определени места) и заоблени вратички също. Може ли линк към фирмата със заоблените вратички, моля!

Принципно и на мен ми харесват, създават някаква лекота и смекчават прехода от шкаф към нищо. И старата ми кухня беше с рафтчета в края. Обаче практиката ме убеди, че е непрактично (а не грозно) решение. Първо неизбежно почваш да слагаш разни джунджурии там и второ, искат много бърсане.

Иначе много правят такива вратички, макар да подозирам, че не ги правят всъщност Wink Правят ги няколко фирми със заводи, а мебелистите само им поръчват.  

Заоблени вратички (МДФ с естествен фурнир отгоре) имам и в хола, и в спалнята. Т.е. харесвам ги и аз, мразя остри ръбове покрай пътищата за движение Grinning А и освен прасктично е и красиво - погледът се плъзга по заоблената форма, а не да се спира в плоска повърхност.

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 01:07 от Не се сърди, човече

# 298
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Камъка и заоблените врати са със значително по-високи цени спрямо плота и пдч-то. Показвах шкафа, не плота.

# 299
  • Мнения: 40 892
Камъка и заоблените врати са със значително по-високи цени спрямо плота и пдч-то. Показвах шкафа, не плота.

За това спор няма. Шкафът си е ОК, аз с плота имам проблеми Grinning

Общи условия

Активация на акаунт