Как се отоплявате и защо избрахте този вариант?

  • 5 993
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
С парно сме. Жилището е трайно и равномерно отоплено. За сметки не мога да дам точна информация, защото мъжът ми се занимава с тези въпроси. Мисля, че средно около 150 лв. през отоплителния сезон плаща.

# 16
  • Мнения: 3 394
с парно на газ!
То е с термостат и се изключва*включва при зададена темперетура. радиатори не спираме.

# 17
  • Мнения: 46 526
ТЕЦ.

Защото ми е най-евтино и не изисква никакви усилия за палене, поддръжка и т.н., само врътвам кранчето Peace

Пристигна ни изравнителната сметка 37 лв. на месец за отопение на 60 м2.
Подгряване на вода 24 лв. на месец, но това е защото харчим ужасно много вода Crazy

# 18
  • Мнения: 2 673
С климатици. Зимата -120-180лв., лято - 50-60лв - най-ниска/най-висока сума е това. Жилището е тухла, към 120кв., без изолация.
Изчислихме ,че ни е по-евтино така - преди това бяхме с разл.ел.уреди. - печки ,духалки, но не ни удовлетворяваше като разход и отопление.

# 19
  • Мнения: 8 505
С парно.Не сме избирали ние начина на отопление (в Студ.град сме).

# 20
  • Мнения: 8 917
Парно. Зимата сметките са към 100-120 лв

# 21
  • Мнения: 9
С климатик.Зимата плащаме 120-150,лятото до 50,но без бебе.От два месеца вече сме трима   newsm32  Grinning  и ще видим как ще са сметките.

# 22
  • Мнения: 5 475
На ток с климатик..имаме централизирана климатична система,която през лятото охлажда,а през зимата-отоплява.

# 23
  • Мнения: 5 622

 Смесено се отопляваме ние. И на климатик, и на дърва. Когато е много студено и климатика издава багажа, палим печката и отопляваме цялата къща  Peace

Много бих искала да имаме парно и постоянно топла вода, но.....не сме от тези късметлии  Tired

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
 на ток с климатик Flutter

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 926
С парно. Плащаме около100-120лв зимата Peace

# 26
  • Мнения: 399
С два климатика, сметките зимата са максимум 120-130лв. Отопляваме около 50кв.м.

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
На ток с климатик..имаме централизирана климатична система,която през лятото охлажда,а през зимата-отоплява.
Ей това ми е мечтата на мене, ама няма Confused.
С централно парно сме, за нашата сграда друг вариант не става. Преживяхме една кошмарна зима с пукане на тръби, водомери и наводнения, докато още не беше пуснато и ми стига. Цял живот мръзнах по къщи, всякакви начини сме пробвали - нафта Sick, дърва, въглища, радиатори, газова печка отоплителна - 'ми не е като парното, това е. Така че - скъпо, евтино - ще плащаме.

# 28
  • Мнения: 7 474
Ние сме на климатик - по евтино ни е!
Има голяма разлика дали отопляваш къща или апартамент, има ли изолация, южно ли е помещението, отопляват ли се съседите  - много е относително.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 799
С парно. И духалка, ако паднат драстично температурите.

Общи условия

Активация на акаунт