За златото?

  • 4 595
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Аз ползвам от тези препарати за бижута в кутийки дето се продават по бижутерските магазини, иначе златар го прави най-добре.

 Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951
С оцет и сода  Peace
Слагаш бижутата в една купичка, заливаш с оцет и добавяш сода - течноста започва да кипи и бижутата стават супер.
Това го зная за среброто  newsm78
Златото си го нося така и никога не съм го почиствала ...а постоянно нося злато, никога не го махам и си е хубаво.Може би зависи и от изработката  newsm78

# 17
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Изварявам с хлебна сода, става и с червили, но е мнго трудоемко ( сигурно от триенето после докато се махне червилото) Mr. Green

# 18
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Извинете ме за "червилито" Joy Joy исках да кажа червило.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 320
Златарите им правят т.нар. златна баня. Стават като нови, но се губи много малка част от грамажа и материала на бижуто. Така или иначе после пак ще се надраска и ще загуби блясъка си, така че аз си ги нося така  Grinning

Има и една друга машина дето ги чистят с вряща вода, там не се губи от грамажа, но малко златари ползват такава. Аз моите бижута чиста с такава машина при приятел златар. А инече от другата машина са губят някакви сантиграми.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С оцет и сода  Peace
Слагаш бижутата в една купичка, заливаш с оцет и добавяш сода - течноста започва да кипи и бижутата стават супер.
Peace

# 21
  • Мнения: 1 059
В ултразвукова вана

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Никога не съм носила златни бижута за почистване. Не виждам нужда  Thinking Дори халката ми, която нося ежедневно вече 6 години е само леко надраскана, но все така лъскава.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 765
Никога не съм носила златни бижута за почистване. Не виждам нужда  Thinking Дори халката ми, която нося ежедневно вече 6 години е само леко надраскана, но все така лъскава.
Ти си щастливка Simple Smile Моя мъж ни злато, ни сребро може да носи. Халките ни са сребърни, защото аз злато не нося. Халката на съпруга ми я чистех често. Халките ни са от много чиста проба, и моя мъж за 10тина минути я прави черна. Златото пък го позеленява. И т.н.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ти си щастливка Simple Smile Моя мъж ни злато, ни сребро може да носи. Халките ни са сребърни, защото аз злато не нося. Халката на съпруга ми я чистех често. Халките ни са от много чиста проба, и моя мъж за 10тина минути я прави черна. Златото пък го позеленява. И т.н.
Ъхъ, ама за неговите пръстени не говоря  Mr. Green Върху златната си халка носи сребърна, защото брачната му е голяма. Сребърната чистим много често, защото много бързо потъмнява. Златната обаче не виждам да е особено захабена  newsm78 Доста издраскана е, де, но повече е огъната  Sad

# 25
С оцет и сода  Peace
Слагаш бижутата в една купичка, заливаш с оцет и добавяш сода - течноста започва да кипи и бижутата стават супер.

Благодаря ти много за идеята!  Hug Вчера си почистих всички бижута и станаха като нови!  Grinning

btw аз след като ги извадих от оцета със сода ги изтърках с четка за зъби и паста, станаха просто прекрасни!  Heart Eyes

Само да попитам как стои въпроса с камъните? Вчера ги натопих и тези с камъни, но да знам за друг път мога ли или не мога. Сега нищо им няма, но знам ли, може пък да не трябва.  Thinking

# 26
  • Мнения: 5 475
Имам ултразвукова вана за почистване на бижута и в нея слагам гел тест.Стават като нови!

И аз ползвам такава!  Peace

# 27
  • Мнения: 483
Кипни ги със сода, стават като нови! Peace

# 28
  • Мнения: 2 159
това със содата и аз го знам за среброто, златото го нося на златар най-добре става

Общи условия

Активация на акаунт