Работа, CV-та, HR-и, съвети - 67

  • 21 095
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 29 251
Free Agent, ти си прецени, като вземеш под внимание колко ще ти е пътя до работа, какво е раб.време, имаш ли друго предложение, в момента работиш ли и за какви пари.

В крайна сметка винаги можеш да напуснеш, ако не ти допада, но внимавай как е написан договора. Обикновено изпитателния срок е в полза на работодателя и поне месец трябва да си отработиш.

# 586
  • София
  • Мнения: 12 374
Celika, игра на думи. Аз например на последното интервю казах колко искам. И под колко няма да падна. Това беше още на разговора с ейчара, преди изобщо да се стигне до интервюто с шефовете. Ейчарът любезно каза, че рейнджът, който съм дала, е напълно постижим за тях.

# 587
  • София
  • Мнения: 38 410
Ще им пиша да се видим следващата седмица, пък до подписването има време...

# 588
  • Мнения: 4 577
Според моя опит най-добре е да се казва точна сума или тесен диапазон, по-висок от минимума, под който не бихте паднали, но и съобразено с какво реално фирмата би дала. Така се отваря възможност за преговори. Освен в случаи на изключителни кандидати и/или инициатива на фирмата  да привлече точно определен човек, не знам за случай, в който да предложи повече от посоченото от кандидата. Но и повечето са добре ориентирани и нямат нито прекалено високи, нито занижени очаквания. Тези, които са с такива обикновено отпадат по други критерии, не по искана заплата.

# 589
  • Мнения: 2 998
Това с диапазоните ми е много странно. Винаги съм казвала точна сума, мъжът ми също.

# 590
  • София
  • Мнения: 38 410
Ох, нещо параноясах. Обяснявам.
1. Първият мейл се появи отникъде. Т.е. аз не съм какдидатствала в тази фирма, доколкото помня.
2. Гледах за сайт - нямат. Има някакъв международен, но той е на самата организация. Нищо за БГ.
3. Адрес на такава фирма в София, въобще такава фирма няма.
4. Общуваме само с мейли.
5. Сега май иска лайф чат, но в някаква странна платформа.
6. Истинско интервю май няма да има.

# 591
  • Мнения: X
Агент, ако не ти е супер спешно, не се занимавай.
Недолюбвам фирми, които нямат сайт и/или не посочват адрес. Между другото има и сравнително известни компании, които в контакти не дават точен адрес, а само някаква форма за контакт. Супер тъпо е да се криеш. В случая и търговския регистър също не върши работа, защото седалището може да е на един адрес, физическият офис на съвсем друг и за хора, които държат на местолоположение е чиста загуба на време да кандидатстват при тях.

# 592
  • Мнения: 29 251
Е, как точно става работата без физически да се явиш на интервю/среща поне накрая?
Разбирам на първа/втора цедка да направиш онлайн разговор с някой от чужбина, но все пак накрая трябва да се явиш в офиса, да ти обяснят това-онова, да ти кажа какви документи да си подготвиш и т.н.

# 593
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Е, как точно става работата без физически да се явиш на интервю/среща поне накрая?
Разбирам на първа/втора цедка да направиш онлайн разговор с някой от чужбина, но все пак накрая трябва да се явиш в офиса, да ти обяснят това-онова, да ти кажа какви документи да си подготвиш и т.н.
Това не е задължително. В много сфери след тест, онлайн интервю (предимног през специална платформа) и т.н. получаваш оферта, като в офертата всичко е обяснено, включително и документите, които трябва да подготвиш. Това разкарване до офиси, много често ми се струва губене на време.

# 594
  • София
  • Мнения: 38 410
Аха, говорихме. Ще има някакво интервю някога.

# 595
  • Мнения: 28
Пред дилема съм: да посоча ли по-висок минимум? Така рискувам да отпадна, защото моя минимум е > от техния максимум. Иначе пък рискувам да се продам за по-малко отколкото те биха дали...

# 596
  • Мнения: 4 577
Пред дилема съм: да посоча ли по-висок минимум? Така рискувам да отпадна, защото моя минимум е > от техния максимум. Иначе пък рискувам да се продам за по-малко отколкото те биха дали...
Ако мислиш, че твоят минимум е по-висок от техния максимум и искаш работата, не се изсилвай.

# 597
  • София
  • Мнения: 17 773
Добре де, вие наистина ли имате максимална сума, за която бихте искали да работите?
Да, ако не е от пасивни доходи, сумата значи все пак ниво на усилия. Аз си знам, че повече от 5 хиляди за жена е бая трудничко. И в акъла ми това е психологическият максимум, към който гледам в дългосрочен план. Все пак човек трябва да има реално виждане за нещата.

Мармот, според мен кажи по- голям рейндж просто. Или обоснови отговора си по някакъв начин. Аз понякога давам доводи и за средната заплата в София, която включва и друг вид работа (е, да, и програмистите, които надигат средното) т.е. е редно минимумът да е над това. За максимума го свързваш със задълженията нещо и така казваш рейндж.

Агент, знам, че си с две дечица, но разбирам, че си се занимавала с маркетинг и май беше завършила ПР. На твое място бих завършила курса за дигиталния маркетинг към някоя от академиите (ако те влече) Както казах, имам две познати, които почти нямат друг опит, завършили са нещо съвсем различно, изкараха курса към софтуни и ги взеха в дигитални агенции. ( И двете са в центъра) на 1400 нето преди година (от първа ръка го знам). Преди това 3 месеца бяха на платен стаж, който е по- малко, не знам колко, но те пък нямаха друг опит. А ти си се занинавала все пак. Просто се сетих Simple Smile

# 598
  • София
  • Мнения: 38 410
Благодаря за идеята. Аз 2011 започнах такъв курс, но не можах да го довърша.
Честно казано, ми се иска нещо различно и то възможно най-бързо.
Иначе аз мога да се мотам с моя университет, преподаване, някой курс.
Но вече реших окончателно, че искам full time job now.

# 599
  • София
  • Мнения: 17 773
Да, по- спокойно е, ако в другото не си с много добро име и многл търсена. И не се връзвай на мъжа ти, прочетох те още вчера, ама не писах.
Отговори му неоправдателно.

Общи условия

Активация на акаунт