Работа, CV-та, HR-и, съвети - 67

  • 21 013
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Работа и образование

Опции:

# 675
  • София
  • Мнения: 38 209
Модната тема е другаде.
Между другото, Заплатомера ми хареса!

# 676
  • Мнения: 161
В джобса излезе Нова обява на TBI организатор партньорска мрежа. Някой с догадки какво е това ?

# 677
  • Мнения: 28 874
Вероятно да създаваш мрежа от агенти за предлагане на кредити.

# 678
  • Мнения: 7 987
Застрахователните дружества работят с партньори, които от своя страна работят с нвколко застрахователни дружества. Така е и с кредитите сигурно. Не съм наясно какво предлагат тез ТБИ

# 679
  • Мнения: X

А наскоро открих Заплатомер, където човек може да се ориентира, грубо, за нивата на заплащане, по позиции.

Тоя сайт е някаква мъка да влезеш от телефон. Програмистите, които са го "криейтнали" да си опреснят знанията 😏

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
На мен ми "стои" много добре през телефона - бърз и опростен.

# 681
  • София
  • Мнения: 17 711
В заплатомера според мен не са много реални заплатите. Струват ми се леко завишени.
И все на средна възраст пише "24-5г". За позиции, които изискват висше образование, т.е. минимумът е около 22-3. Демек всичко се върти под 30 горе- долу.

# 682
  • Мнения: 7 987
Според мен по принцип и изобщо е тъпо да се сравняват заплати. Никои двама човека не извършват абсолютно еднаква дейност по един и същ начин. Ние не сме роботи и сме различни.

# 683
  • София
  • Мнения: 17 711
А според мен пък трябва да си има заплата за позиция. Първо, че това всява по- малко напрежение, второ, че нв позволява разни кибици да се точат и мазнят за по- високи заплати и трето, за да си счетоводител, примерно,не е нужно са трябва да можеш "да се продаваш", трябва да си вършил работата.

# 684
  • Мнения: 7 987
Най-малкото всички компании печелят различно и не могат да плащат еднакви заплати.  
Освен това всички хора работят различно, както вече казах. Аз например си работя когато ми е удобно и съм на граждански договор. Не мога да искам заплата като на тези, дето ходят на работа от 9 до 18.

# 685
  • София
  • Мнения: 17 711
Говоря в рамките на една компания. Simple Smile
Има случаи на хора с хиляда лв разлика заплата. Което не е окей. Щото какво като не можеш да си просиш пари, това не значи, че не си вършиш работата добре.

# 686
  • Мнения: 9 050
Няма значение кое колко струва.  Ако имат изисквания за облеклото,  ще покриват разходи за него.
Или ще си наемат някой, който няма против да се облича адекватно на позицията си. А настояващите да им се покриват разходите за дрехи, ще продължат да си търсят работа другаде...

Работодателят е длъжен да осигурява само предпазно и специфично облекло (напр. медицински престилки или униформени облекла, ако има такива).
За 19 години никога не са ми плащали облеклото. Нито пък съм го очаквала. А това, което пишеше по-назад, че в банките давали пари за облекло са пълни глупости. За по-ниските позиции има униформи. Те са безплатни и задължителни. Осигуряват се от работодателя. Това са обаче наистина нископлатени позиции в клиентски салон. Оттам нагоре има ниво, което има избор - униформа или костюми по собствен избор, но и за собствена сметка. И нагоре всеки сам си купува дрехите.
Лично аз не знам за компания в частния сектор, в сфера предполагаща по-формално облекло, която плаща пари за дрехи на служителите си. Та, не е лошо, че си имате изискванията, но е добре от време на време да правите по един reality check. Да не се окаже, че възприемате като задължителни неща, които не се случват.

# 687
  • Мнения: 7 987
Никога не съм се интересувала какви заплати вземат колегите ми, въпреки, че най-вероятно съм можела просто да видя.. За мен винаги е било важно само дали аз съм ок с моята заплата.

# 688
  • Мнения: 4 406
Оф, с това 24-5 години ме подлудяват. Е, какво, аз като съм на 49 естествено, че имам много по-голям опит и акъл.
В работата обучават две девойки за моето място - хелпдеск. Ами отношението към тях е съвсем различно. Пред тях са май-милите и умните мъже, а аз с тях вечено водя спорове. Местата за хеплдеск са 2, едно е свободно. Предполагам какво може да стане с мен.

А за облеклото, виначи съм работила в такива сфери, в които нямаш пряк достъп с клиенти. В БАН естествено си бяхме в кабинетите и си бутахме науката, даже и с колегите рядко се засичахме, освен на семинари. В Актавис бяхме с униформи, силно казано бели престилки панталони и сабо, дадено служебно, а сега тук имам връзка с абонати само по телефона. На вякъде съм се обличала ежедневно - дънки, маратонки, или някой клин, да ми е удобно. Работата не е изисквала нещо специално.

# 689
  • София
  • Мнения: 12 374
На мен ми се струват занижени - за София имам предвид, в заплатомера. Това с възрастта е смешка.

За една и съща позиция в една и съща компания е тъпо да има голяма разлика в заплатата, макар че пак зависи от сто фактора - умения, опит и т.н. Иначе между различните позиции е нормално и повече от 1000 лв. да е.

Общи условия

Активация на акаунт