Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

  • 65 232
  • 817
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 37
Здравейте, изчетох доста страници назад, защото съм се насочила към София и по-скоро Надежда за нормално раждане. Като цяло останах  с добро мнение. Има няколко неща, които обаче не разбрах или не успях да си разясня. Първо кога се пускат нужните изискуеми изследвания на родилката- когато се запознае с лекарят, т.е след срещата си с него или преди преглед. Питам понеже съм от друг град и трябва да си организирам нещата и пътуванията.

Мен след преглед ме изпращаха на различните изследвания винаги. Самият лекар, който те следи ти казва кой изследвания да направиш след прегледа, в моя случай след това се чухме по телефона. За раждането и аз още не съм съвсем наясно как се случват нещата, че аз пък съм в началото на август, но мисля да попитам когато се чуем за онлайн консултацията Simple Smile

# 496
  • Мнения: 1 547
Изследвания ги пуска лекаря, каквито и когато реши след преглед.
Няма предродилна и родилна зала. Всичко се случва там. Абокат, кръвни, клизма, упойка, ако искаш. Можеш да се разхождаш, докато ти вървят тоновете дори. Има баня. Евентуално музика, а акушерката стои в аквариум и вижда тоновете на бебето и теб, ако има нужда да реагира. Аз раждах ноември и мъжът ми беше с мен, даже спа известно време, а аз си седях на топка и си цъках в интернет, за да успея да сваля бебето, понеже не успяваше да слезе добре. След като родиш оставят бебето с теб и таткото 2 часа. След това той си тръгва, теб те качват и то го носят. Това в стандартния случай. Сега нещата са малко различни, поради обстановката.

# 497
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Някоя от вас за има кантакти с др. Личева? Искам лично да се свържа с нея. Благодаря Simple Smile

# 498
  • Мнения: 240
Някой с VBAC в Надежда? Изобщо чували ли сте някои от лекарите да го практикува там? Тъй като няма изобор на екип как се случват нещата, кой преценява - доктор Ослеков ли?
Изобщо всякаква информация ще ми е полезна. Simple Smile

# 499
  • Мнения: 89
Някой с VBAC в Надежда? Изобщо чували ли сте някои от лекарите да го практикува там? Тъй като няма изобор на екип как се случват нещата, кой преценява - доктор Ослеков ли?
Изобщо всякаква информация ще ми е полезна. Simple Smile
Ако не се следите там си запишете час за др Ослеков, ако се следите вашият лекар.

# 500
  • Мнения: 293
Изследвания ги пуска лекаря, каквито и когато реши след преглед.
Няма предродилна и родилна зала. Всичко се случва там. Абокат, кръвни, клизма, упойка, ако искаш. Можеш да се разхождаш, докато ти вървят тоновете дори. Има баня. Евентуално музика, а акушерката стои в аквариум и вижда тоновете на бебето и теб, ако има нужда да реагира. Аз раждах ноември и мъжът ми беше с мен, даже спа известно време, а аз си седях на топка и си цъках в интернет, за да успея да сваля бебето, понеже не успяваше да слезе добре. След като родиш оставят бебето с теб и таткото 2 часа. След това той си тръгва, теб те качват и то го носят. Това в стандартния случай. Сега нещата са малко различни, поради обстановката.

Благодаря за изчерпателния отговор. Дано всичко бъде наред и мине нормално. Надявам се там да са търпеливи и да държат на нормалното раждане до последно 🙂 Моля се и най-вече нещата ставащи в страна до август да се успокоят, за да нямаме
 допълнително напрежение 🙏 Бъдете здрави.

# 501
  • Мнения: X
Някой с VBAC в Надежда? Изобщо чували ли сте някои от лекарите да го практикува там? Тъй като няма изобор на екип как се случват нещата, кой преценява - доктор Ослеков ли?
Изобщо всякаква информация ще ми е полезна. Simple Smile
Моя позната прави VBAC при Др Белкин и беше доста доволна. На мен обаче не ми е любим. Знам, че и др Арабаджикова се наема да изражда след секцио. Успех!

# 502
  • Мнения: X
Аз от доктор Белкин съм много доволна, раждах при него.
Перфектно свършена работа оперативна работа. Позволявам си да го кажа, защото имам хирург в семейството.
Секцио.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 20:27 от Анонимен

# 503
  • София
  • Мнения: 1 038
Deronii, стига да няма медицински причини и родилката да желае секцио, то държат на нормалното раждане, да. Моят младеж почти до последно (36-37 г. с.) бе седалищно и така и не насрочиха дата за секцио, тъй като аз самата не исках такова. Бяхме се разбрали да чакаме, то той взе, че се обърна, а аз родих нормално.

# 504
  • Мнения: 62
Смятам, че за всяка майка е най-важно тя и бебето да са добре. И все пак за да избера болница Надежда и да си платя за раждането, очаквам бащата да е с мен при естествено раждане,  добри битови условия и вежливо и внимателно отношение. Ако просто ще трябва да "издържа" 3 дни в болницата, то това може и в някоя от държавните да го избутам, но там няма да съм си платила допълнително над 2000 лв. Относно специалисти, не мисля че лекарите примерно в Майчин дом отстъпват на тези от Надежда. Затова за мен е много полезно когато се споделя какво се случва в болницата, за да мога да взема информиран избор. Няколко пъти вече виждам разминаване между информацията предоставена от персонала на болницата и описаните от пациентки неща. В тази връзка, ако може Name1 да сподели какво се случи с присъствието на таткото - нали уж можело /не било желателно, но ако настояваш можело./

# 505
  • Мнения: X
А защо да не е желателно? Не съм Name1, но споделям, че мен активно ме насърчаваха да извикам обратно бащата (след като го изгоних, даваше ми акъл какво се прави при раждане преди да ме хване епидуралната). В момента заради епидемията не допускат татковци.

# 506
  • Мнения: 62
А защо да не е желателно? Не съм Name1, но споделям, че мен активно ме насърчаваха да извикам обратно бащата (след като го изгоних, даваше ми акъл какво се прави при раждане преди да ме хване епидуралната). В момента заради епидемията не допускат татковци.

Заради текущото ИП - това беше предоставената информация от болницата, че не е желателно бащата да присъства. Както във видеото с доктора, акушерката и неонатолога - така и като отговори от болницата.

# 507
  • Мнения: 89
Така учтиво отговарят, но в момента не допускат бащата нито на раждане, нито на свиждане, нито може да настояваш.

# 508
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте,
Да споделя и моето раждане. В края на февруари си бях записала час при д-р Ослеков за преглед и плануване на дата за секцио ( седалищно предлежание, предходно секцио и гинекологичен проблем възпрепятстващ нормално раждане ). За съжаление в деня на прегледа не можа да дойде Ослеков (беше в операция за което акушерката се извини и ме попита дали мога да изчакам, а след това дойде и ме попита дали съм съгласна друг лекар да ме прегледа)и се случи да ме преглежда д-р Димова. Беше изключително любезна без никакви отклонения от темата на прегледа и даже като казах, че съм за плануване на секцио беше учудена. Прегледа ме без много бавене, каквото я интересува и обясни. Потвърди, че е седалищно плода и няма шанс да се обърне + води на долна граница.
Аз си бях запланувала една дата, но се оказа, че няма да може за тогава. Избрах друга дата, но Димова беше категорична, че до тогава няма да издържа и ще родя по рано. За нея беше ок да го планувам за 10 или 11.03., но аз исках 17.03. накрая избрах 13.03., но тя пак каза, че няма да изкарам до тогава.
Насочи ме към моята АГ за по стриктно проследяване заради малкото околоплодни.
Всичко вървеше добре и нямах никакви оплаквания.
На 04.03. си отидох на рутинните записи на тонове където се следя. След като свършиха и ми ги видя лекаря на смяна каза да отида до болницата защото за него е тръгнала родилна дейност. А аз нищо не усещах. Тръгнахме към Надежда, минах през спешен. Пуснаха ме на тонове и дойде д-р Димова. Веднага се сети коя съм, което мен доста ме учуди. И като ми видя тоновете и тя потвърди, че е започнала родилна дейност, а аз не усещах контракции и стягане на корема, което нея доста я учуди. И ми каза, че ми е казала, че няма да изкарам до датата и се е оказала права, а аз и казах, че се радвам, че детето само си избра датата Simple Smile исках да се прибера до вкъщи да си взема багажа, но тя не ме пусна - каза, че е по добре да остана, а мъжа ми да отиде да го вземе и да се върне, защото ако и аз тръгна може по пътя да родя, а не е ОК.
Вкараха ме в родилно и в "активна зала". Пуснаха ме отново на тонове, после ми пуснаха банка с нещо, направиха ми клизма и чакахме да дойде нощна смяна за да ме оперира д-р Димова и колегата и който идваше на смяна. Мина анестезиолог за консултация.
В 19 ч., ме вкараха в операционна и започнаха подготовка. Сложиха ми спинална - сууупер внимателно и усетих много леко боцкане.
След като ме хвана упойката започна операцията към 19:10 - 19:15 ч., а в 19:37 ч. извадиха малката. Веднага изплака, прегледаха я и ми я донесоха да я видя. И анестезиолога ни направи снимка. А на път за операционна си грабнах телефона с мен....хихихи не знам защо, но така го почувствах и никой не ми направи проблем. И за това си имам снимка от операционна с беба.
След това дойде мъжа ми и го пуснаха да ме види за 2 мин. преди да ме преведат в реанимация. А той след това се е качил да види малката - показали са му я на стъклото на отделението (тогава беше грипната). На следващия ден след 9 ч. ни преведоха горе в отделението. Бях в двойна стая с още една мама където беше раждала същия ден секцио при д-р Димова.
На следващия ден за малко дойде д-р Димова да ни види. А през другото време минаваха други лекари на визитация.
Винаги когато питах за кърменето ни обясняваха, помагаха. Но да даваха и добавка.
Ааа забравих в операционна неонатоложката ме попита дали съм съгласна да и сложат ваксини и да я хранят с адаптирано докато съм в реанимация.
Родих на 04.03., а ни изписаха на 08.03., като всички близки трябваше да чакат в залата за изписване и всичко беше много набързо за да не се засичат родилките и близките им.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 10:11 от Wonder_woman__

# 509
  • Мнения: 89
Здравейте, бихте ли могли да ми препоръчате лекар при който да се следя и да има опит с високорискови бременности, тромбофилии, прееклампсия...

Общи условия

Активация на акаунт