Много искам брак и още едно дете

  • 15 125
  • 482
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 530
Живейте си живота, гледай си себе си, децата и мъжа, не се вторачвай в идеята за бебе. Деца си имаш, не си стара мома да се притесняваш.

Аз родих на 40+ от втори брак, но моят мъж нямаше дете. Ако имаше вече дете - както има твоя, със сигурност нямаше да извърша този подвиг. Щяхме да си гледаме вече наличните и толкова.

Рисковете са много, бременността като цяло е по-тежка и ако и двамата не сте супер навити за бебе, хич не се захващай. Казвам го съвсем искрено. Ние наистина много искахме бебе и въпреки това първите месеци след раждането бяхме като зомбита, едвам гледахме от умора. Нашето се роди и по-рано, колко съм се тревожила и не съм спала покрай нея, само аз си знам. Представям си ако мъжът ми беше да речем не особено навит да гледа бебе и вземе, че се скатае в тоя бебешкия период... Твоят ако не показва ентусиазъм, значи не напира особено. Имай си едно наум, радвай се на живота и каквото е писано ще стане Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Може и да не ти се случи това, което искаш. А и нямаш много време, има няма някоя и друга годинка. Не виждам и как би се преориентирала толкова бързо към друг мъж, ако твърдо настояваш за дете. По-скоро си в позиция да се съобразиш с решението на мъжа.
А, можеш и да прекратиш връзката и бързо да търсиш такъв, който иска дете. Ерген, без деца. Възможно е. Нареди си приоритетите - на мъжа ли държиш повече или на третото дете? Можеш ли да гледаш три деца сама, ако този мъж, като го понатиснеш и ти направи бебе, реши, че това не е за него?
И аз исках трето, добре те разбирам. Не ми стигнаха силите.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Нямам какво да кажа по основната тема, освен да се присъединя към мнението, че мъжът по описаното наистина не изглежда ентусиазиран от идеята за брак и бебе, но пък най-добре си знае той, а не ние, които гадаем тук. Затова още един офтопик.

Скрит текст:
Да. Обичам децата. Искам да съм постоянно бременна. Мога да си го позволя физически,  финансово и времево.
Да си бременна е едно, да се грижиш за деца съвсем друго. Освен изброеното, трябва да имаш и психическия ресурс да ги направиш хора.
А не искаш ли да си стройна и с привлекателна фигура? Да разполагаш с възможност да се концентрираш върху себе си и своето развитие... нещо извън разговори за контракции, кърмене и захранване?
Това за "постоянно бременна" е ирония, изхождаща от доста, как да кажа, странната представа, че жените, които искат "много" деца, например три, го искат не заради самите деца, а защото ги кефи да са бременни постоянно, тоест три пъти по девет месеца за целия си живот, което е почти същото като постоянно и изключва както стройна фигура през останалото време, така и лично развитие, каквото и да значи този толкова конкретен в значението си израз. Пък да не говорим как изключва висше образование на децата и това, да станат "хора", иначе явно ще станат нещо друго. Или в краен случай такива жени искат деца, ако не заради постоянната бременност, то защото нямат други интереси освен контракции и каши.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 602
Може и да не ти се случи това, което искаш. А и нямаш много време, има няма някоя и друга годинка. Не виждам и как би се преориентирала толкова бързо към друг мъж, ако твърдо настояваш за дете. По-скоро си в позиция да се съобразиш с решението на мъжа.
А, можеш и да прекратиш връзката и бързо да търсиш такъв, който иска дете. Ерген, без деца. Възможно е. Нареди си приоритетите - на мъжа ли държиш повече или на третото дете? Можеш ли да гледаш три деца сама, ако този мъж, като го понатиснеш и ти направи бебе, реши, че това не е за него?
И аз исках трето, добре те разбирам. Не ми стигнаха силите.

Разбира се, че може да не се случи това, което искам. Знам, че имам евентуално някоя и друга годинка. И той го знае. Не искам да търся друг мъж, та аз такъв мъж като моя до сега не съм си и представяла, че може да има. Обичам го и не искам да съм без него. Държа на него, и желая дете с него, не настоявам твърдо на дете просто от някой. Да, разбира се, че ще се съобразя с решението и желанието му.

# 64
  • Мнения: X
Ми значи няма въпрос. Щото заглавието на темата звучи по друг начин.
Значи казваш му директно - искам дете и това е. Да мисли по-бързо иска ли, не иска ли, ще увеличавате ли членовете на семейството или ще оставате в същата конфигурация, че годинките си летят.
В моя случай се отказах аз - ако бях поставила въпроса, ММ щеше да кандиса. В някаква степен те разбирам.

# 65
  • Мнения: 13 805
Определено започвам да смятам че авторката си противоречи във всеки аспект. Мени си мнението в почти всеки пост. От Как да Го накарам, до Не Искам да го карам. От Той не иска да се жени и дете, до Иска, но му трябва време.

Да се надяваме че някъде в този словесен поток поне ще осъзнае реалността и желанията си.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 602
Определено започвам да смятам че авторката си противоречи във всеки аспект. Мени си мнението в почти всеки пост. От Как да Го накарам, до Не Искам да го карам. От Той не иска да се жени и дете, до Иска, но му трябва време.

Да се надяваме че някъде в този словесен поток поне ще осъзнае реалността и желанията си.

Моля, посочете ми къде написах: Как да го накарам??? С накарване не става...това са пълни глупости!
И къде написах: Той не иска да се жени и дете??? Ако знаех, че не иска щях да съм го питала вече!

Не знам от къде си изсмуквате всички тези неща...

# 67
  • Мнения: X
Свиркай си, чукча писател.
Как откъде - не се чете темата, чете се първия пост и тук там нещо накрая и се почва.

# 68
  • Мнения: 18 498
А защо не си го питала дали иска да се жени и да имате общо дете, все пак това е най-логичното нещо - да се говори поне за важните неща във връзката.

# 69
  • Мнения: X
Е нали го е питала - той казал, че иска дете, пък сега започва да дава назаден.
Заповядай:
Много се разбираме, децата също. Още в началото той като че ли на майтап ми споменаваше как съм щяла да си сменя фамилията, как сме щели да си имаме бебче и тн...така с месеци. Сега от известно време такива неща не споменава.
Хм, даже не тя го е питала, а той сам си е казвал. Изобщо зарибил я е докато върже и после .... Ама тя си знае.

# 70
  • Мнения: 18 530
Хайде сега - коя жена пита за брак, особено при втори такъв и за двамата? Нормално е да не иска да го пита тя. И аз не бих питала в точно тази ситуация. Като си живееш добре и вече си била женена, не ти е от първа необходимост.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 602
А защо не си го питала дали иска да се жени и да имате общо дете, все пак това е най-логичното нещо - да се говори поне за важните неща във връзката.

Ами точно за това пуснах темата, за да поискам мнение да говоря ли за тези неща...или да не го правя...явно се чувствам притеснена да ги споделя аз...все си мисля, че тези неща се подемат от мъжа, особено за брака...може би смятам, че още е рано аз да повдигам такива теми....

# 72
  • Мнения: 18 498
Ами пак да го пита.
Пише, че ще се съобрази с решението му, но той май не знае, че тя чака неговото решение.


Хайде сега - коя жена пита за брак, особено при втори такъв и за двамата? Нормално е да не иска да го пита тя. И аз не бих питала в точно тази ситуация. Като си живееш добре и вече си била женена, не ти е от първа необходимост.



Колко добре си живее според теб авторката, която се тревожи, че ако не побърза, няма да има четвърто дете.

А защо не си го питала дали иска да се жени и да имате общо дете, все пак това е най-логичното нещо - да се говори поне за важните неща във връзката.

Ами точно за това пуснах темата, за да поискам мнение да говоря ли за тези неща...или да не го правя...явно се чувствам притеснена да ги споделя аз...все си мисля, че тези неща се подемат от мъжа, особено за брака...може би смятам, че още е рано аз да повдигам такива теми....

Ами щом е рано, добре, не бързай.

# 73
  • Мнения: 18 530
За детето можеш спокойно да го питаш. Наистина на 39 си е нормално да побързате, ако искате дете. Оттам по-лесно ще се мине и към темата за брака от само себе си.

За рано, не е рано. Ние се оженихме 1 година и 3 месеца след като се запознахме.

# 74
  • Мнения: 13 805
... Чудя се дали от време на време е добре да му намеквам,че ми се искат тези неща...

Да му намекваш според теб явно не значи да го накараш. Ако не искаш да го караш то тогава за какво ти е да му намекваш.
То за такива неща на тази възраст се пита направо но това го писаха 100 човека преди мен.

Общи условия

Активация на акаунт