Резлутати от БХС

  • 1 066
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Може ли някой да ми прочете резултата дали всичко е наред много че съм притеснена.

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
БХС биохимичен скрининг ли трябва да е? Ако да, то това изследване не е такова, а обикновено изследване на кръв и урина. Иначе според мен имаш някаква уринарна инфекция.

# 2
  • Мнения: 16
Здравейте момичета. Моля Ви дайте ми съвет с моят риск 1:9 в 12 гест. седмица. След новината бях като ударена не с мокър парцал а като от паве. Плаче ми се. Предлагат ми неинвазизен тест. Да го правя ли или направо амниоцентеза. Предварително Ви благодаря.

# 3
  • Мнения: 235
Ewunia,

Аз лично бих направила амниоцентеза,
резултатът ще е 100 % достоверен.
Но най-добре доктор да те запознае с процедурата и рисковете.
Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 2 874
Аз бих препоръчала да направите сега неинвазивния тест/става въпрос за изследване на днк на ембриона, която от 10-а седмица може да се изолира от венозна кръв на майката/. Във 12-а седмица резултатите ще са достатъчно надеждни. Разбира се, не може съвсем да се изключи рискът за фалшив положителен/при някои възрастови групи стига до 30-40 процента/, поради което при резултат, показващ наличие на тризомия, впоследствие винаги се прави и амниоцентеза. Но според мен е по-добре да имате някаква яснота сега, вместо да се притеснявате още 5-6 седмици, докато направите амниото.
П.п. в рубриката за рискова бременност има цяла тема за изследвания при съмнения за синдром на даун. Може да прочете за тестовете там.

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте момичета ето и моя резултат от амниоцентезата . Не знам защо ми я препоръча АГ , но се радвам че го направих. Дори и пола на бебето  се разбира което е супер. На 37 г.съм в 18 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт