Проследване на пратка от китайски сайт yesstyle

  • 810
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! На качената нимка този пощенски адрес в последната стъпка е еконта в мястото където живея. Отидох, но казаха че не са получили такава пратка. Адреса беше нашият обаче помислих че не са ни намерили и са върнали пратката в еконт. Но щом пратката не е там защо изобщо има такава стъпка и какво ще рече ”обработка на пратка”?

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Нищо не се вижда на снимката.
Китайските сайтове обикновено не доставят до офиси на Еконт. Доставят с БГ пощи или интернациoнални куриери, като DHL.

# 2
  • Мнения: 3 730
Пратката я търси в Бг пощи или в някой куриер,който доставя от Китай.И то ,ако изобщо е изпратена и пристигнала.Не прочете ли правилата на сайта?При поръчка трябва да пише как ще ти бъде доставена.Шанса да е в Еконт е нулев.Еконт пратки от Китай не доставят.Не знам как изобщо реши,че е в техен офис.А това “обработва се” може и да означава,че изобщо още не е пратена.Като им гледам сроковете на доставка ,може и след 2 месеца да си получиш пратката,ако са въведени коректни данни изобщо.
Снимка не се вижда.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 05:42 от Desi1989

# 3
  • Мнения: 13 806
Подкрепям написаното горе.
Това лято бяхме поръчали от различни китайски доставчици 5-6 неща. Всички до бг пощи. С бг пощите имаше много необичайни ситуации. На две от пратките ни се обадиха по телефона че са пристигнали. На една получихме трето известие без да се получавали първите две. Последните три бяха най - голямата мъка. Но пристигнаха. На тях изпращача даваше съобщение че са в бг но бг пощи твърдяха че не са, било лъжа, ала бала. Стигнахме до там да ходим всека седмица до пощата на крака за да ги търсим (според мен това е най - правилния ход) След месец усуквания нещата се появиха. Подчертавам - 70 дена след изпращането ( китайците явно си знаят какво правят по пощите и писаха че дават още десет дена за доставка преди да обсъдим рефънд). Та нещата присригнаха отваряни от Бг пощи. Залепени с едно жълто лепило и  отгоре със стикер на бг пощи на който освен другото пишеше че имали били право да го отварят. В пакетите имаше чифт обеци, другия две дистанционни и последния калъф за телефон.

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
_re_ge, това лято беше голям фейл от страна на БГ пощи - при повечето ми пратки, тракинга показва, че са пристигнали в България към края на Юли, а се доставят до моя клон през Септември. Нещо са се върнали в каменната ера в последно време.

# 5
  • Мнения: 13 806
От пощите ме омайваха че китайците само така си пишели,  но не знаели с точност кога е в бг.
За съжаление, за пореден път, и не само с пратки от Китай, стигам до извода че не ходиш ли на крака да се интересуваш, пратките някак удобно изчезват. Имахме три случая в рамките на 2018 в която докато не отидогме до пощата на крака да заяви заинтересованост ей така можеше да не получим нищо. Отидеш ли обаче  и като  по чудо ти се обаждат след ден два че е пристигнала пратката. Това беше доста обезпокоителна зависимост.  Не знам каква е играта, има нещо, щом вече е едва ли не система.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Мързел, не друго. Китайците няма как да си измислят нищо, защото тракинга се вижда на независими сайтове, които нямат нищо общо с Китай. Нашите са вечно невинни, а пратките реално висят в някой разпределителен център със седмици.
Нищо, аз си подадох рекламации за всички закъснели пратки, БГ пощи ще ги платят на изпращача. Може да им дойде акъла накрая.

# 7
  • Мнения: 13 806
Елинария ако имам проблем ще те търся за инфо Wink
П. С. Аз имам един случай с пратка от САЩ, която се намери едва след като подадох жалба в Централна поща.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
То реално е просто - ако ти си изпращач, ти трябва да подадеш рекламация в пощата. Ако си получател, просто си отваряш диспут за недоставена пратка през сайта, от който си поръчала или през Пейпал. А продавача после сам си решава дали да си търси правата от пощите, най-вероятно си подават рекламации, иначе къде ще му излезе края.

# 9
  • Мнения: 13 806
Благодаря!

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте,
За първи път си поръчах продукти от Yesstyle като адрес за доставка съм посочила служебен адрес, от проследяването на пратката виждам , че е във Франкфурт , та въпроса ми е дали ще бъде уведомена когато пратката е в България. Също така ме интересува ако наистина се доставя в Бг пощи, това трябва ли да означава, че ще бъде в най близкия клон до адреса за доставка който съм посочила.
Благодаря предварително. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт