Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

  • 14 922
  • 722
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 457
Благодаря! Довечера продължавам с опитите да я сефтосам.На коя програма да пусна А първоначално почистване?Гледам че има специална програма ,която препоръчват да се пуска всеки месец с профилактична цел.(миялната е Беко).Уф.... оплетох се яко.Съжалявам за досадните въпроси,но ми трябва някакъв ориентир за начало...И в последствие при избора на програми дали е по-удачно да се ползва програма ,която сама решава степента на замърсяване,кога се ползва кратка,Говорим за обичайно потребление от вечеря например (уточнявам за да изключа вариантите за много стъклени  или пък тави и тенджери...)Кои програми ползвате най-често в ежедневието си?Много станаха въпросите.Ще съм много благодарна ако някой ми отговори и насочи

# 556
  • Мнения: 2 133
Sesani, аз винаги ползвам програма Auto.
Моята е АЕГ, но предполагам, че и твоята я има.

# 557
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
ssani,щом имате програма за профилактика(почистване) пуснете я първо на тази програма.Аз използвам винаги интензивната програма,дори и когато нямам силно замърсена посуда,тави или тенджери,защото не съм доволна от измиването при програми eco,auto-при тях се пести от вода,температура,и за мен резултата е незадоволителен.Проба-грешка и ще се разберете с "новата приятелка" в кухнята.

# 558
  • София
  • Мнения: 3 457
Пуснах я празна на програмата за самопочистване.Сега върти на ежедневна програма.Чакам да изключи.От 10 минути няма звук.Дали суши или в някаква грешка има? Свети на пода червения индикатор.Мога ли някак да проверя и трябва ли въобще да се притеснявам?
Сложих малко съдове,колкото да се пробва.Нещо не съумявам с подредбата.Отивам да гледам клипове и подобни инструкции по тая част...Леле... що ме шашна тая машина-не знам...

# 559
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Предполагам, вече си разбрала, че докато суши, не се чува шум. Нормално е.

# 560
  • София
  • Мнения: 3 457
Да докладвам след снощните тревоги.Перфвктно измити и изсушени съдове.За гланца да попитам-четох че може и без него и не бях взела.В миялната имаше някаква доза мостра на финиш.Изсипах я,но явно не е достатъчно като количество.Ще взимам допълнително.На какъв интервал от време се добавя? Като време питам ориентировъчно,за светването на лампата е ясно.Опитвам се грубо да калкулирам евентуални разходи като цяло и интервал на снабдяване с тях-блясък и соли

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
За гланца-може и без него,някои потребители смятат,че е "една химия по-малко",той е за изсушаването.Има таблетки всичко в едно,но в тях количеството гланц и сол е недостатъчно,а в края на измиването всичко отива в канализацията и когато миялната суши вече няма гланц...Същото се отнася и за солта,дори за райони с мека вода е препоръчителна употребата на сол(специалната за съдомиялни,не морска или готварска).Гланц и сол се добавя когато съответния индикатор светне.

# 562
  • Плевен
  • Мнения: 714
Здравейте!
Имам въпрос към ползващите бели свободно стоящи миялни: появява ли се ръжда някъде? Утре трябва да реша бяла или инокс, блазни ме инокса, но кухнята е бяла и не се връзва.
(имах бяла пералня и ръждяса на 2-3 места)
Благодаря!

# 563
  • Мнения: X
От 12 години имам бяла. Проблем няма. И аз имах пералня, която ръждяса около люка, но беше мостра и винаги съм знаела, че ще се случи нещо подобно рано или късно. Купих я на 65% намаление, като за времето си беше много за този клас пералня. Е, загина след токов удар, а и аз си научих урока и новата е с "предпазител" след контакта.
Но точно за съдомиялна не бих се притеснявала от избиване на ръжда.

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Предишната ми съдомиялна беше бяла(Bosch), за 8г. никъде не се появи ръжда,нямала съм подобен проблем и по пералня.

# 565
  • Мнения: 4 671
Здравейте, имам бяла миялна от почти 10 години. Много съм доволна, няма ръжда никъде. Но последните 2 пъти нещо й става и по време на стандартната 2-часова програма спира и започва да мига Старт/Пауза бутонът.... Гледах в книжката, но се оказа, че няма такъв описан проблем. Звънях на сервиза, но нищо не ми отговориха. Ако пък запиша час за техник, само за да дойде, ще трябва да платя 30 лева. А може да е съвсем елементарен проблем....
Индезит 10 комплекта DSG 051 AAA - моля, който я има, ако може да се включи Simple Smile

# 566
  • Мнения: X
При въпроси като вашия съжалявам, че PAV1 напусна форума, а и вече е пожелала забравяне. Тя даваше най-точни съвети.
Ако бях на ваше място, на първо четене пщях да изчистя всички филтри. И на дъното на машината, и на входящия маркуч.

# 567
  • Мнения: 5 914
Какво се е случило? Убягнало ми е, че PAV1 е напуснала форума.

# 568
  • Мнения: X
Стана "пререкание" с една дама за имотни обяви. Пав се обиди и каза Чао след намесата на мод. До преди няколко дни не беше поискала забравяне, в търсачката излизаха публикациите ѝ, но вече не, текстовете стоят, но са анонимни.

# 569
  • Мнения: 5 914
Жалко.Беше полезна на много хора.

Общи условия

Активация на акаунт