Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 71

  • 32 195
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 13 111
Jullliana, първите 2 са естествено заченати след неуспешно приключила бременност, последвало тежко лечение и са породени, вероятно следствие от активизирането на телата ни с лечението. После  се задълбочиха проблемите.
Според лекарите, вкл. генетици, не би трябвало да имаме нито едно дете.
Минахме 3 неуспешни процедури и 1 неуспешна бременност в рамките на 6 г. , за да имаме третата ни дъщеря.
После 7 г. не сме се пазили, но не забременявах. Правихме изследвания, лечения на проблемите и накрая получихме диагноза "необратим вторичен стерилитет". И теглихме една дълга, заминахме на романтична почивка, пиейки си хапчетата, за да не ни се влоши здравето и се върнах бременна. Докторът не можа да повярва.
Simple Smile За номер 6 няма как да мислим. Напред сме с годините - 45 и 47.
И сумарно ни отне 25 г. до този момент.

Дано всички да постигнем мечтите си и на никой да не му се налага да чака с години и да търпи разочарования!

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 10:53 от Fever Ray

# 256
  • Мнения: 189
Fever Ray, аз съм от по-тихите, много не пиша, но твоята история ме впечатли, развълнува и очарова. Успех ти желая от все сърце! Sparkling Heart
Доста съм сдържана, но т.к. съм в процедура, явно и при мен хормоните си казват думата. Rolling Eyes
Id17, как си днес? Стискам палци да си с подобрение след вчера! Worried
След вчерашната терапия значително много по-добре. Благодаря за подкрепата. 🤗

# 257
  • Мнения: 139
Момичета привет от мен!
Искам да попитам момичетата с повече опити в групата правили ли сте биопсия, ERA тест след неуспешна процедура къде и на каква цена?
Благодаря! Успех на всички и две чертички на финал!

# 258
  • Мнения: 1 162
Fever Ray Heart Eyes ,нямам думи !
От както се познавам с мъжът ми винаги сме мечтали за голямо семейство ,а за жалост все още нищо .....години наред.
Аз започнах да се страхувам ,че и този  опит ще е с отрицателен резултат.
Опитвам да мисля позитивно и не успявам.Дали ще усетя придърпване ,дали главоболие всичко ме води до мислите ,че всеки момент ще приключи.
Как  човек ,да запази спокойствие и да вярва всяка секунда ,че нещо хубаво ще се случи?
Id17 ,,ако всичко е психическа основа ,предполагам че и ти доста трудно ги преживяваш нещата.Кураж и дано всичко приключи с щастлив край!

# 259
  • София
  • Мнения: 13 111
Артемис, желая ти това да е твоят път!
Трудно е да се запази спокойствие и времето едва се движи, но начинът е да си запълваш деня с други неща. Стига да си добре физически.
Аз днес взех душ, пуснах пералня и сушилня (без вдигане на легени), разходих се 10 мин. около блока. Купих си хляб, мляко и банани. Малко се притесних, защото торбата беше 4 кг., но я носех гушната, за да не ми тежи и реших от утре да слизам до магазина с раничка. Моят доктор казва да не се вдигат повече от 5 кг. После си сложих лекарствата и си лежах 2,5 ч. Гледам вече втори интересен филм по бтв Синема. След малко ще стана да подредя масата за вечеря, докато още съм сама вкъщи и не тича никой наоколо.
Ей такива дребни неща, които да те държат в битовизмите, прави.
И не се вглеждай в тялото си, за да не те лъже.

Id17, радвам се, че си по-добре!

# 260
  • Мнения: 1 593
С вас сме момичета. Който на където е тръгнал, на там ще стигне Hug
Аз лекичко завиждам на някои от вас, но имам още път да извървя. Това с тоя дълъг протокол е много скучна работа, голямо чакаме пада, уж си в процедура ама не си. Както и да е Disappointed Вие се пазете, повече спокойствие ви трябва и всичко ще се нареди Heart

# 261
  • Мнения: 1 162
Ами аз всичко си правя ,готвя позачиствам  Simple Smile ,на курс ходя ,уча във вкъщи .Но ме тресат хормоните яко ,от най-малкото ми тръгват сълзите и ме обзема страх от предстоящото и не мога да се отпусна както ми се иска и да мисля позитивно.
И ви тормозя и вас с моите настроения и притеснения Blush

# 262
  • Мнения: 1 593
Всички ни тресат хормоните (: и си се оплакваме взаимно. Всичко е наред Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 13 111
Артемис, то затова е темата. Да си споделяме хормоналните вълнения.
Съпруга ми гледам да го щадя от тези ми трепети и с него темата не я обсъждам. С децата пък хич. Ако ме питат как съм, ок и толкова, пък после се чудят защо вече седмици наред обикалям по цяла нощ като сомнамбул. Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 17:08 от Fever Ray

# 264
  • Мнения: 469
Fever Ray, скри ми шапката!
Прекланям се пред Вас с половинката, това е страшно геройство!
Ние тук какво се оплакваме направо ми стана неудобно!
Много успех, това да си родител е призвание, без да го знам още!
Вдъхновихте ме много!
Jullliana, първите 2 са естествено заченати след неуспешно приключила бременност, последвало тежко лечение и са породени, вероятно следствие от активизирането на телата ни с лечението. После  се задълбочиха проблемите.
Според лекарите, вкл. генетици, не би трябвало да имаме нито едно дете.
Минахме 3 неуспешни процедури и 1 неуспешна бременност в рамките на 6 г. , за да имаме третата ни дъщеря.
После 7 г. не сме се пазили, но не забременявах. Правихме изследвания, лечения на проблемите и накрая получихме диагноза "необратим вторичен стерилитет". И теглихме една дълга, заминахме на романтична почивка, пиейки си хапчетата, за да не ни се влоши здравето и се върнах бременна. Докторът не можа да повярва.
Simple Smile За номер 6 няма как да мислим. Напред сме с годините - 45 и 47.
И сумарно ни отне 25 г. до този момент.

Дано всички да постигнем мечтите си и на никой да не му се налага да чака с години и да търпи разочарования!

# 265
  • София
  • Мнения: 13 111
Е, момичета, недейте такива чак неща, че ми става неудобно. Всички жени сме герои! Защото имаме цели и ги следваме.
И сме готови да платим цената, която е най-вече емоционална и физическа.
Аз явно съм претръпнала, защото съм видяла, че и години да отнеме, и средства, и усилия, резултат все някога идва, когато човек не се предава.
Помня си страховете от преди 20 г. И те не се променят. Човек свиква да живее с тях. Затова и за племенницата ми треперих толкова. И с всяка от вас го съпреживявам.
И аз се оплаквам. И мрънкам. И си тормозя доктора по телефона. И статии в нета чета. Simple Smile
Ще се радвам с всички от темата да се прехвърлим в отчетите! Пък дано и някои от вас след време са многодетни! Заслужава си борбата! И помнете, че всяко разочарование ни приближава все повече до успеха! Никакви разочарования пожелавам на всички!

# 266
  • Мнения: 189
Момичета, цяла вечер ходя като таласъм, грам не мога да спя 😱 нзн вече нормално ли е или се побърквам

# 267
  • Мнения: 703
Момичета, цяла вечер ходя като таласъм, грам не мога да спя 😱 нзн вече нормално ли е или се побърквам

И аз съм така след трансфера ,събуждам се в 4 и не мога да заспа след това.

# 268
  • София
  • Мнения: 13 111
Нормално е, спокойно.
Хормони, емоции, а и сега почиваме повече и телата ни не са свикнали на този режим.
Отделно ако мисълта ти в в лекарствата. Моите първите за деня са около 6-6:30 и от 4 започвам да се будя, за да не ги пропусна. Това е достатъчно побъркващо.
Не забравяй, че след трансфера, освен хормоните от стимулацията и прогестерон, слагат ударни дози ЧХГ и те отговарят на нивата в тялото на бременна в 3ти-4ти месец. Това е шок за тялото, което иска време да се приспособи.
Пиши тук и се разсейваш.
У дома ли си вече?

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 12:21 от Fever Ray

# 269
  • Мнения: 189
Не още съм в Плевен всеки ден съм на прегледи, че нали имам хиперстимулация и около яйчниците и корема имам течност не се маха, на белтъчна диета съм и я следят ако стане повече ще трябва да ми правят отново пункция да я източат😱😢Голям стрес преживява, дано всичко е наред с ембриончетата ми, защото не знам дали 2ри път ще го изтърпя това. Но си казвам, че всичко ще е ок и няма да стигам до 2ри опит 🤗

Общи условия

Активация на акаунт