Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 71

  • 32 207
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 139
Здравейте момичета,
Чували ли сте твъедението, че хетчингът може да доведе до делене и многоплодие?

# 61
  • Мнения: 1 845
Здравейте, предстои ни и на нас първо инвитро, но исках в няколкото месеца, докато чакам заповедта, да се подготвя максимално за процедурата и да пусна всички възможни изследвания, които биха благоприятствали положителния резултат - генетични, имунулогични, тромбофилии.

Говорих с док и той на мнение, че няма нужда на този етап да пускам кавото и да било, че било ненужно перзастраховане. Останах с впечатлението, че ще преминем към инвитро без тези изследвания, а след евентуален неуспех - ще го мислим.

Моля ви споделете вашия опит - смятате ли, че трябва да ги направим, имат ли отношение към шансовете за успешно забременявате и износване на плода?


Аз бих и ги пуснах предварително. Резултатите за някой от тях излизат след 2-3 седмици. Пусни и вит.В12 и Д.
Късмет 🍀

# 62
  • Мнения: 592
Благодаря за отговора, Devilche. Просто информацията е толкова много и е ясно, че трябва да е доверя на лекаря и ще се. Мисля да направя поне основните генетични и тромбофилиите, защото там резултатите нямат давност. 

# 63
  • Мнения: 766
Момичета, как се чувствате след пункция? Боли ли ви много и горе долу колко време продължава? Аз съм с мн силни болки, едва се движа, направо ми се реве при всяко движение..

# 64
  • Мнения: 407
Момичета, как се чувствате след пункция? Боли ли ви много и горе долу колко време продължава? Аз съм с мн силни болки, едва се движа, направо ми се реве при всяко движение..

Мисля, че при всеки е различно. Най-вече зависи колко Я е имало.
Аз си бях само с 4 Simple Smile
Нищо не ме боля... никакво неразположение. Събудих се без болка, и после нямаше. Само леко кървене.

# 65
  • Мнения: 190
Момичета, как се чувствате след пункция? Боли ли ви много и горе долу колко време продължава? Аз съм с мн силни болки, едва се движа, направо ми се реве при всяко движение..
Вторият и третият ден са най-ужасни. След това всичко започва да отшумява. След седмица почти не се усеща. Не се напрягайте и си почивайте. При мен имаше хиперстимулация и слагах и инжекции, хапчета. Вода се пие доста и протеини на прах.

# 66
  • Мнения: 127
Здравейте, и аз бях като Felan. Вторият и третият ден се чувствах най-зле, особено като се движех, а докато лежах беше сравнително добре. Имах дискомфорт и като ходих до тоалетна по малка нужда и не можех да стискам. За около 5 дни се възстанових почти напълно, само при резки движения имах леки болки. Очаквах да се възстановя по-бавно предвид, че ми извадиха 22 яйцеклетки. За жалост, отложихме трансфера заради риск от хуперстимулация. Наблягах предимно на протеини, много вода и протеин на прах.

# 67
  • Мнения: 102
Защо на протеин, не съм и чувала че трябва да се кара на протеин. И аз бях много зле след пункцията, но на 3тия ден вече беше осезаемо по добре....

# 68
  • Мнения: 190
Защо на протеин, не съм и чувала че трябва да се кара на протеин. И аз бях много зле след пункцията, но на 3тия ден вече беше осезаемо по добре....
Дават го за по-бързо възстановяване при хиперстимулация. Нямам идея точно каква е връзката...

# 69
  • Мнения: 1 130
Здравейте, аз се чудя къде изчезнахте Thinking, а то нова тема има Flushed
Да питам тези който са минали веднъж през стимулация - кога Ви дойде редовен МЦ след манипулацията?
При мен вече 2ри месец липсва. Иначе преди два дни си получихме новата заповед за втори опит Smiley

# 70
  • Мнения: 407
Здравейте, аз се чудя къде изчезнахте Thinking, а то нова тема има Flushed
Да питам тези който са минали веднъж през стимулация - кога Ви дойде редовен МЦ след манипулацията?
При мен вече 2ри месец липсва. Иначе преди два дни си получихме новата заповед за втори опит Smiley

При мен 1вия цикъл дойде на 25 ден 2рия на 35тия.

# 71
  • Мнения: 30
Странно защото и аз съм в стимулация и мен ме заболя гърлото. Аз взимах нещо за смучене но 5 ден без успех.....
Момичета, моля за съвет. В стимулация съм, понеделник или вторник ще е пункцията, но от няколко дни много ме бори гърлото, започнах и да кашлям. Пих какво ли не, нищо не помага.. Въпроса ми е мога ли да пия антибиотик, за да стопирам нещата преди да е дошло време за трансфера или ще попречи по някакъв начин върху качеството на яйцеклетките.. Какво да правя?
^hope^ , антибиотик само лекар може да назначи, за пункцията едва ли ще е проблем, но за трансфер е по-добре да си напълно здрава. На мен ми се случи един път и отложихме трансфера за следващия месец.

# 72
  • Мнения: 922
Защо на протеин, не съм и чувала че трябва да се кара на протеин. И аз бях много зле след пункцията, но на 3тия ден вече беше осезаемо по добре....
Дават го за по-бързо възстановяване при хиперстимулация. Нямам идея точно каква е връзката...
На мен не са ми казвали ,че съм с хиперстимулация и въпреки това трябваше да приемам протеин . Като цяло той помога за по бързо възтановяне след пункция  ,високо протеиновата диета също така преди самата пункция се препоръчва за по качествени яйцеклетки .

# 73
  • Мнения: X
Защо на протеин, не съм и чувала че трябва да се кара на протеин. И аз бях много зле след пункцията, но на 3тия ден вече беше осезаемо по добре....
Дават го за по-бързо възстановяване при хиперстимулация. Нямам идея точно каква е връзката...
На мен не са ми казвали ,че съм с хиперстимулация и въпреки това трябваше да приемам протеин . Като цяло той помога за по бързо възтановяне след пункция  ,високо протеиновата диета също така преди самата пункция се препоръчва за по качествени яйцеклетки .

Здравей, Пипи, може ли да споделиш какъв протеин точно се пие и по каква схема? Всеки протеин ли става, или има определен тип за тези случаи? Колко време, преди/ след инжекциите, се започва?

Благодаря

# 74
  • Мнения: 922
Jullliana здравей , на мен този който ми бяха изписали не ми действаше добре на стомаха и за това ММ ми взе друг възможно най изчистен . Трябва да де води WHEY Protein пие се по 1 scoop 2 пъти на ден или поне аз така го пиех . Също така след пункцията ми казаха да си направя бульон  от пиле ,но да пия само бульона ,че то вече пилвшкото не е много пиле ако си намериш домашно ще е супер . Иначе нещата на които наблягай са извара , тя е богата на чист протеин , пуешко ,свинско също , много авокадо тъй като е богато на фолиева киселина , яйца и това е . Избягвай бобовите храни , добре е да се намалят тестените изделия ,картофи и ориз по малко освен ако не са сладък картоф или кафяв ориз . Просто преди и по време на процедурата се опитвах да спазвам ниско въглехидратна диета . За мое нещастие всичко приключи в 6г.с ,но имах 15Я извадени и 10 оплодени от който обаче само 2 бяха останали до 5 ден . Ние сме с мъжки фактор и мисля ,че се отдава на това неуспеха .

Общи условия

Активация на акаунт