Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 71

  • 32 244
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 69
Аз не смятам да казвам на работодателя ми,поне не в началото. Ще му кажа само,че ще ми се налага да отсъствам или да излизам от работа. За пункцията и трансфера вече ще питам в клиниката или сама ще си взема болничен или отпуска.

# 721
  • Мнения: 138
Момичета, какво мислите за АМХ април - 3.6, и сега, след 1 стимулация - 1.9. Дали е временен ефект, твърде скоро след всички медикаменти?

# 722
  • Мнения: 5 075
Моя работодател го уведомих още преди да стартирам подготовката, но това с цел да наглася нощните и почивките от тях да са ми удобни за прегледите. Клиниката, в която сме, не издава болнични. А напреднал етап, за съжаление, е само от пункцията до трансфера, а не от стимулацията, както би ни се искало.

# 723
  • Мнения: 1 593
Днес ми беше трансфера 2 звездички (:
Аз не исках болничен, защото работя за себе си и честно казано не ми се занимаваше, трябва сама да ходя да го внасям и други такива неща, но жената ме убеди да си пусна болничен. Така че може да си зависи от администрацията на съответната клиника.

# 724
  • Мнения: 410
Днес ми беше трансфера 2 звездички (:
Аз не исках болничен, защото работя за себе си и честно казано не ми се занимаваше, трябва сама да ходя да го внасям и други такива неща, но жената ме убеди да си пусна болничен. Така че може да си зависи от администрацията на съответната клиника.
Успех! Да се похвалиш след 10-12 дни.

# 725
  • Мнения: 469
Браво Александрия Simple Smile

Започва вълнението! Пожелавам ти от все сърце да имаш подарък за Коледа, но не под елхата, а под пъпчето Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Днес ми беше трансфера 2 звездички (:
Аз не исках болничен, защото работя за себе си и честно казано не ми се занимаваше, трябва сама да ходя да го внасям и други такива неща, но жената ме убеди да си пусна болничен. Така че може да си зависи от администрацията на съответната клиника.

# 726
  • Мнения: 261
Александрия Simple Smile Стискам палци скоро да ни зарадваш :*

# 727
  • Мнения: 1 593
Благодаря момичета Hug желая ви го и на вас, дано новата година на всички ни донесе ревящ подарък Heart

# 728
  • Мнения: 198
Момичета, имам едно питане, правите ли нещо различно преди предстоящите процедури, като например корекция в храненето, детокс на организма, подобряване на физическата активност...

# 729
  • Мнения: 1 593
Момичета, имам едно питане, правите ли нещо различно преди предстоящите процедури, като например корекция в храненето, детокс на организма, подобряване на физическата активност...
Зависи от храненето, но аз се опитах да съм малко по стриктна и към храненето и към физическата активност. Имай предвид, че това може да те напрегне излишно, а сега имаш нужда от спокойствие. На мене ми действа успокояващо като знам, че правя всичко което зависи от мене. Успех

# 730
  • София
  • Мнения: 10 642
На мен ми е странно защо някои лекари не уведомяват за правата, които имат пациентките им.
Аз работя де факто за съпруга ми и не ми е необходимо да го уведомявам специално, но си ползвам полагащите ми се отпуски и болнични.
Последният ми лекар по време на стимулация винаги предлага да напише бележка по чл.157, ал.2 от КТ. Напреднал етап не е от пункция до трансфер, а от започване на стимулацията и жената има право по избор или да поиска 20 дни отпуска или да излиза за прегледи и изследвания в работно време. От пункцията, за която също се полага болничен за хирургична манипулация, се полагат и 20 дни за домашно лечение. Това са общо 21 дни болничен. При положителен тест жената има право на още 20 дни болничен.
Частните клиники избягват да уведомяват пациентките.
Скрит текст:
Моето обяснение е вероятно това да е свързано с укриването на някои етапи от лечението или изобщо на цялата процедура, за да отклонят пари.
Напротив, напреднал етап е периода от пункцията до трансфера
“Съгласно параграф 1, т. 13 от Допълнителните разпоредби на КТ работнички (служителки) в напреднал етап на лечение ин витро са работнички (служителки), които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни.”

# 731
  • Мнения: 469
На мен ми е интересно, чисто статистически, от кой опит/трансфер се получиха нещата при вас? Дали има връзка с това, че след първия вече знаеш какво става и си по-спокоен или си е чисто Божа работа?

# 732
  • Мнения: 15 356
Точно това е напреднал етап на инвитро процедура,и аз това съм чела и казах.Нандин,благодаря за откъса от КТ.
Chuhaleesi,при нас от първо инвитро,ЗЕТ,но преди това имам да не изреждам  по колко броя от всичко-хистеро,лапаро,ЦС и инсета.Трудното беше докато ми пооправят тръбите и почна да забременявам,само извънматочно.Лесното стана като ми махнаха тръбите.

# 733
  • Мнения: 1 593
И на мене винаги ми е било интересно. Май и с повечето опити се натрупват и повече изследвания. Ще е интересно да сравним

# 734
  • София
  • Мнения: 13 241
Не съм си правила труда да търся текста в КТ, понеже не ми е бил необходим. Значи добре е да предупредя доктора ми да не предлага подобни бележки на пациентите си.
Племенницата ми си взимаше от него такива и на тяхно основание я пускаха за инжекции. Явно и ЧР също не са запознати, хем тя е в голяма фирма и имат цяло ЧР управление.
Още утре ще му пусна едно съобщение, че да не го накажат.

Общи условия

Активация на акаунт