Любители на кучета - 98

  • 16 030
  • 712
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Това е добре. Важно е да знае, че има контрол и трябва да изпълнява това, което му се казва. Един съвет от мен, ако приемеш, вземи му някаква играчка, с която да си играете само ти и кучето. Теглете се, хвърляй му я, дърпай му я. Но важно е да спреш играта, докато все още му е интересно и да прибереш играчката. Не позволявай той да прекратява играта. Малък е все още и някъде 5-10 минути са съвсем достатъчни. Нека тази играчка си бъде само за играта на стопанина с кучето и да не разполага през другото време с нея. След време с играчката ше можеш да го обучаваш на команди, а и също така за него ще стане най-важна играта и контакта със стопанина. Не се подлъгвай по социализация с други кучета. Ефект няма да има за това да не стане агресивен към себеподобни, но с играта и обучението, т.е. контакта със стопанина няма да обръща внимание на околните кучета и ше гледа само в теб. Надявам се успях да го обясня разбираемо и си хванала идеята на това, което искам да кажа.
Тонка стискам палци за малкия юнак и не се шашкай излишно, за да не му предадеш тревогата и на него. 🤗

Благодаря много за съвета ще се възползвам от него и още утре ще видя да му купя играчка


-Преди броени дни ме изкъпа ся пак за кво?
-Хем за мен гадно хем за теб.
-Кво толкоз ,че се нагьолих в оназ локва,тя не беше толкова кална.







-Сърдя ти се!

# 241
  • София
  • Мнения: 8 348
Не знам защо реши, че са като в казарма кучетата. По-скоро е малко генералско поведението на админите. Но се преживява.

Аз, освен с тренировки по клиповете я водя моята и на училище всяка събота. Напредъкхима огромен, не че е спряла да се инати и да прави съвсем каквото си иска, но вече не е съвсем свободен електрон.
Сега вече и имам повече доверие, тя ме слуша повече и не се изнервям толкова.

Основната ти команда е Виж ме.
Кучето свиква да те поглежда и да очаква знак от теб. Преди Рея директно подгонваше куче, което не харесва. Сега, повечето пъти първо ме поглежда и като и кажа до мен, или Не кучето, се отказва. А ако все пак го е подгонила, като я извикам се връща, повечето пъти.
Та не ми трябва куче, което не се интересува от тревички и душене и други миризми, затова и не я спирам и си се шматка както преди. Обаче, като я извикам идва, което е страшно важно, ако кучето проявява агресия, или за да не я блъсне кола...

Тук ти отговаряме, но в групата на Еми всичко го има сдъвкано и систематизирано, с клипове как да се направи.

Та най-важната команда е Виж ме, след това са Ела, Седни, Легни и Стани.
Само да отбележа, на моята кифла Снани трудно и се получава.

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 6 100
NedqlkaHarbalieva, стига го къпа тоз Луци бе! Бял няма да стане:)
Sivi, много ми харесват Макс и събратята му. Опитвам се да позная какво куче има в тях...

Наша Елза изпълнява всички команди. Особено когато има храна в ръката. Дали е от породата, не знам, но ме разбира с половин дума вече, не се дърпа, отклонява се от кучета и котки, когато я повикам, идва при мен дори да е отвързана. Има пропуски отвреме-навреме, но предвид, че е само на четири месеца мисля, че имаме сериозен напредък.

Забелязала съм, че когато е без повод, е много по-лесно контролируема, отколкото като е вързана. Постоянно се оглежда къде съм и ме търси.

# 243
  • София
  • Мнения: 8 348
Тя и моята беше послушна и неконфликтна до годинка, после..... ми вече не беше такава.

С това наливане на акъл, аз поне, се опитвам да ви спестя много нерви, проблеми и ядове в бъдеще. Особено на Недялка.

Сиви, а електрическа ограда? Гледала съм ги, на прилични цени са.

# 244
  • София
  • Мнения: 23 107
Много е красив Луци! Heart

Със зор излязохме с Харли. Игнорира ми молбите да стане и изквича като го пипнах. Когато бях до входната врата, той сам дойде криво-ляво. В крайна сметка реших, че не мога да чакам до събота за снимка, че да ползвам мъжа ми като шофьор. Презаписах час за утре в 12 и ще  ходим до там и обратно с такси. Ще поискам и разчитане на снимка, за да имам две независими диагнози.

# 245
  • Мнения: 2 433
Всичко ще е наред, стискаме палци и лапки.

Тара пък ей ся реши, че я дразни окото и ми намига постоянно.. до преди 30мин беше пушка? Какво и стана..

# 246
  • Мнения: 2 920
Tintina едната половина от кръвта и вида на кучетата са стафордширски териери, а в другата част гонче. И накрая това се е получило - моето магаре и родата бегълци 😂
poss в моя двор оградата е нова, но сложена набързо в началото за да не влизат други хора. Няма трегер и съответно могат да се измушат под нея. В съседния двор оградата е стара и на места има дупки. Между двата двора имаме няколко отвора за порти, ама порти няма все още. Електрическа ограда не знам до колко ще свърши работа, ама ще проуча и този вариант. Просто оградата става налижителна и се надявам скоро и за нея да мога да отделя средства за да дойде бригада и да я направи здрава и висока.
Момичета, poss е права с това дето ви наливаме акъл, тъй като нашите вече са големи и виждаме пропуските си и как ако се бяхме заели навреме с обучения и бяхме чели и гледали клипчета сега нямаше да се чудим как да превъзпитаваме. Всяко куче до навършване на една година е добро, игриви и т.н. Промените идват след това и ако се подходи правилно от бебешката му възраст после е по-лесен контрола над кучето, защото промените в характера при достигане на полова зрялост са неизбежни.
Хибискуснявно нещо я дразни вътре. Ако имаш под ръка физиологичен разтвор може да лапнеш няколко капки за промивка или пък със студена преварена вода.
А пък Макс едвам се мести из апартамента. Болят го яко лапите, особено задните и ходи едно бавно и разкрачено 🤣🤣🤣

# 247
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами, тя електршческат е на принципа на нашииника с ток.

Сиви, Сий и аз имаме май най-сериозните кучета тук. Имам предвид и едри и склонни да нанасят поражения. И Коте с Лили, де.
Та всичките са тръгнали като млички и игриви паленца, обаче накрая станаха кисели гиганти.
Е, на Сий сладура си дойде такъв, но и там е резултат от изпуснат момент за сериозно възпитание.

Единствения шанс да осигуря на кучето си това, което най-много обича, а именно игри с кучета, е да ме слуша и да изпълнява на секундата.
Пследния път се скара с друго куче за пръчка. Минаха 30 секунди, докато ме чуе и спре, но за тях можеше да нанесе доста поражения. За щастие се размина, но вече ни гледат накриво и не може да си играе с това куче. Вината беше на другия собственик, който хвърли пръчката и н двете кучета поравно, защото всяко я обяви за своя. И моя, че не съм си научила кучето да ми реагира на секундата. Моето куче е по-силно, по-наясно как да се бие и съответно по-виновно и лошо в очите на околните. Затова, под стража и на училище.

Тука влиза и обучението за неядене на боклуци. Вече пропуска в повечето случаи.

# 248
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 524
Тонка , много съжалявам за Харльо ❤
Не чакай изобщо, аз съм чела из групата, че имат ли проблем с крайниците веднага трябва да се действа .
Питай в групата миналите през това да те насочат към добър специалист .
И пак ти казвам не чакай изобщо . Стискам палци да се оправи бързо и пак да беснее Харльо ❤

Слушайте Пос, че и аз имам толкова пропуски в поведението на Тео и страшно много ме е яд, че съм го изтървала като е бил малък .

Обаче имаме напредък, не лаеше по хората и колелата изобщо, само към няколко кучета се заопъва, общо взето минахме поносимо разходката.
 Ама си е зор с количка и куче 🐶

# 249
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Тонка, ще чакаме утре да кажеш какво е положението на Харльо. От сърце се моля да се справите най-безболезнено. Милата душичка. А и на теб сърцето ти е свито, знам.

Нарцисче, твоят юнак и той със завъртян перчем. Grinning Hug Със страхотен пазач.

# 250
  • София
  • Мнения: 9 850
Тонка, аз затова се зачудих, че така лежерно го раздават от клиниката... Да, не е супер спешно състоянието на Харли (на пръв поглед поне), но това не означава да се чака толкова време.
При кой доктор ходите? Аз съм доволна предимно от мъжете в Сити Джънгъл...
ЦВК са малко странни в разчитането на снимките. Ние с Балу бяхме по спешност там преди време, той като избяга една нощ като малък. Отказаха да ми я разчетат. Направиха я, дадоха ми я на диск и толкова. Питах ги, имали сме си лекар, който да я разчете....

# 251
  • София
  • Мнения: 2 958
И от нас стиснати палци за Харли!

Пропуснах да отразя Денис в ролята на малката булка JoyJoyJoy

Радвам се, че Макс се е прибрал. Изтръпнах като прочетох как е избягал.

# 252
  • София
  • Мнения: 23 107
Коте, ходим при Гуркова в Сити Джънгъл, но днес  прегледа Харли заедно с Панчева. А снимката искат да я разчете мъжът на Панчева, собственикът на клиниката.
Като записах час за рентгена ме попитаха искам ли разчитане на снимката.
Харли не е добре определено. Като изключим излизането навън за 40 мин следобяд, изобщо не е помръднал от дивана. Не пожела преди малко да го изведа и не ми даде да го вдигна. Не знам как ще се оправя утре. Толкова ми е притеснено, че имам чувство, че се задушавам.

# 253
  • София
  • Мнения: 8 348
Ох, Тонка, много кофти така, като с нищо не можем да помогнем. Дано да подействат лекарствата и да се закрепят нещата.

Рея май всички в Джънгъл са я гледали, то и ние все за нещо ходим, ама за малки неща. Само като се съмнявах за нещо след разгонването извкаха и собственика, не му поня името.

За снимка ходих в Св. Антим, там ми я и разчетоха, но беше за дисплазия профилактична. Иначе и там имат добри специалисти.

# 254
  • sf
  • Мнения: 10 195
Тонка, ти в кой квартал си?
Дано , дано се оправи всичко!

Общи условия

Активация на акаунт