Любители на кучета - 98

  • 16 057
  • 712
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 433
Тони, стискам палци да се разминете леко, пращам ти прегръдка..

# 226
  • София
  • Мнения: 23 126
Коте, казаха, че докато давам противавъзпалителните хапчета може да го снимаме. А и тъй като той не е парализиран, а само го боли, явно не е супер спешен случай.
Лабрекс, това са предположения на лекарката. Снимката ще покаже реалното положение.
И аз не знам как хем ходи сега, хем няма чувствителност. Но е факт, че като го бодяха с игли и щипаха с едни клещи, той не реагира по никакъв начин. В ляво веднага скачаше като го боцкаха.
В момента си лежи. Хапна малко кисело мляко, но си му личи, че няма тонус и енергия, явно го боли.

# 227
  • Мнения: 22 867
Дано да е натрапено от тежестта на лабчето. Винаги ме е било страх, когато около Рекс има дребоси, не че ще ги нахапе, просто си е голям и тежък, колко му е да скочи на някое и да го потроши. Ама, като ми каже собственикът на дребното: "не бой се, то нищо няма да направи" извисявам едно кресчендо, че знам, че няма нищо да направи на моето, ама моето на дребното много може да му направи! Има ли дребчо около нас, Рекс е на къс повод.
Тонка, пиши, като има новости, пък дано се размине с нещо по-леко. Peace

# 228
  • Мнения: 2 433
labrex,  той Харли не е чак толкова малък, съдя по Тара, тя също е около 15кг, по-дребна е, но със сигурност не ме е страх, че някой ще я смачка. Е, освен ако не се задава някой грамадан, който е по-тежък от мен, тогава и за себе си ме е страх, че в игра като се засилят.. ако си спомняте преди година един алабай успя да се блъсне в мен достатъчно силно, че да ми извади капачката на коляното..
Тони няма вина според мен, аз също бих се подвела, след като кучетата първоначално са се харесали, няма гаранция, че няма да се скарат.. че и първи дружки да са, пак може да направят белята.

# 229
  • Мнения: 22 867
Хибискус, не знам Харли, но френчито, дето ни скача, ако Рекс му се изтресе отгоре, не съм сигурна, че гръбнака му ще издържи 35-38 кила с отскок. Абе, не знам, сигурно съм голям пъзел, ама все гледам да избегна белИте, не че винаги ми се получава. Иначе, да, никого не обвинявам, щом са се заиграли, но, ако беше моят лабрадор, бих стола наблизо и нащрек, за всеки случай. Имам случай с болонка с пречупен гръбнак от овчарка, пред очите ми, отдавна беше, с кОлито Рекс бях тогава, та сигурно и това ми държи влага.

# 230
  • Мнения: X
"Аз пък тази група "Питайте мама Еми и Хриси" нещо не я харесвам. Вярно е, че има доста информация. Но атмосферата е като във военен лагер. А отношението като към малоумни..."     С огромно желание се записах,но ....и аз не усещам там спокойствие и разбиране.Тук ми е по-добре ,а научавам също важни неща,от споделеното.Вчера ми сложиха"запор",защото препратих обява за едно изгубено кученце...Стана ми жал,там четат много хора,но е забранено,ако животинката не е прибрана/намерена от член на групата.Отделно,че тук ,в Германия се нагледах на кучовци,пречупени като роботи,без емоции...Ами животинки са!Истината е някъде по-средата.Но военна дисциплина никога няма да постигна с Лори...

След толкова съвети да я последвам снощи го направих и я разгледах доста обстойно ма хич не ми допада всички кучета са като в казарма не смятам ,че трябва кучето да е точно така затова просто се отписах предпочитам да питам тук и някой да ми отговаря отколкото при ,,Питайте мама Еми и Хриси”

# 231
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Тонка, много съжалявам за Харли! Sad Миличкия... Дано всичко е наред с него! Стиснати палци и лапи от нас. Hug

Сиви, радвам се, че се е върнал. Heart

# 232
  • Мнения: X
Момичета, в шок съм.
Харли вчера беше нападнат от лабрадор и се сбиха, едва ги разтървахме. Имаше малко клъвнато по едното ухо и рана до окото. Това както и да е, но от тогава не се държи нормално, все лежи, а иначе е хипер активен. Сутринта трябваше да го подканям да яде и да излезем навън. Вече няколко часа лежи на дивана и не мърда. Нарочно взех един банан да го яда под носа му и никаква реакция. Викнах го да става - не иска. Посегнах към Харли да го взема на ръце и последва нещо средно между писък и рев на лъв. Искаше и да ме ухапе, не ми позволи да го докосна. Само лежи и ме гледа. Не знам какво му става, но съм много уплашена и като си събера малко акъла ще се обадя в клиниката.

Съжалявам за случилото се дано Харли се възстанови бързо.

 
Бързо възстановяване от Луци.

# 233
  • под тепетата
  • Мнения: 9 456
Стискам палци и аз за Харли, да му се размине на патиланчо! А не е ли хубаво да пие и нещо както казаха преди - неуробекс?
Макс голям пътешественик взе да го играе! Добре, че се е прибрал здрав, ама занапред как ще му удържате поривите покрай другите  Thinking

# 234
  • София
  • Мнения: 23 126
Билянче, дадоха му хапчета за 6 дни. Казаха, че са противовъзпалителни. Не им знам наименованието, понеже ги забравих в колата на мъжа ми. Докато не направим рентгеновите снимки и не ги разчетат, нищо няма да предприемаме.

# 235
  • под тепетата
  • Мнения: 9 456
Неуробекс е комплекс витамини за нервната система , явно не са изписали това. Да се надяваме, че са на правилния път и ще вдигнат Харльо на крака !

# 236
  • Варна
  • Мнения: 10 704
Ние стискаме палци и му пращаме положителна енергия, ще се оправи, споко и го цункай от мен/нас. 😚

# 237
  • Мнения: 2 936
В сбиването на Харли никой няма вина, особено след като в началото са се заиграли. Но при мъжки кучета трябва са се има предвид, че винаги някое може да реши да доминира другите. Има добродушковци, които търпят а има и такива като моя който не би търпял някой да го “клеца”. Когато си играят винаги наблюдавайте и спирайте всякакви подобни опити за да ви спасят от главоболия.
Макс е добре, аз реших че брат му Лъки го е сръфал тук-таме (казаха ми по телефона, че е ял малко бой), ама се оказа че моя знае де да се прави на мъжкар и сам се е предал с краката нагоре. 😂 Целия е в трънки и след малко почвам да го чистя.. и едвам ходи. Капнал е от умора и няма сили да стои изправен. Започвам да събирам пари за хубава ограда и то на двата имота. 🤪 Освен това вадя вече електронния нашийник и по-добре да ги пецка тока, отколкото да си прави оглушки и да го мисля къде е. Както зет ми казва въпрос на време е да обикаля по цял ден, после и по дни като неговите. (Те за това и стоят вързани вече всичките) Само малките кръжат свободно, но скоро ще имат ограждение и се надявам да намалеят случаите на свободно ловуване и обикаляне на гората.
Nedqlka пак повтарям, че кане корсо са сериозна порода, която е доминантна. Става на размер като магаре. Заеми се от сега с обучението на малкия черен дявол, за да нямате главоболия като порасне. Щом групата не ти е допаднала, намери някоя друга и следвай съветите и стъпките. Хората като нас чак роботи не могат да направят от кучетата си като в показаните клипове, така че не се шашкай. А и честно казано няма нищо лошо в това кучето да е като робот. Аз нямам против Макс да изпълнява всичко, което му казвам пък после си има време за лигавене и игра, ама важно е ушите да чуват. Щото днес му виках “спри”, с която команда уж нямаме грешка ама като четеш как е обикалял в гората часове дали е изпълнил. 🤣🤣

# 238
  • Мнения: X
В сбиването на Харли никой няма вина, особено след като в началото са се заиграли. Но при мъжки кучета трябва са се има предвид, че винаги някое може да реши да доминира другите. Има добродушковци, които търпят а има и такива като моя който не би търпял някой да го “клеца”. Когато си играят винаги наблюдавайте и спирайте всякакви подобни опити за да ви спасят от главоболия.
Макс е добре, аз реших че брат му Лъки го е сръфал тук-таме (казаха ми по телефона, че е ял малко бой), ама се оказа че моя знае де да се прави на мъжкар и сам се е предал с краката нагоре. 😂 Целия е в трънки и след малко почвам да го чистя.. и едвам ходи. Капнал е от умора и няма сили да стои изправен. Започвам да събирам пари за хубава ограда и то на двата имота. 🤪 Освен това вадя вече електронния нашийник и по-добре да ги пецка тока, отколкото да си прави оглушки и да го мисля къде е. Както зет ми казва въпрос на време е да обикаля по цял ден, после и по дни като неговите. (Те за това и стоят вързани вече всичките) Само малките кръжат свободно, но скоро ще имат ограждение и се надявам да намалеят случаите на свободно ловуване и обикаляне на гората.
Nedqlka пак повтарям, че кане корсо са сериозна порода, която е доминантна. Става на размер като магаре. Заеми се от сега с обучението на малкия черен дявол, за да нямате главоболия като порасне. Щом групата не ти е допаднала, намери някоя друга и следвай съветите и стъпките. Хората като нас чак роботи не могат да направят от кучетата си като в показаните клипове, така че не се шашкай. А и честно казано няма нищо лошо в това кучето да е като робот. Аз нямам против Макс да изпълнява всичко, което му казвам пък после си има време за лигавене и игра, ама важно е ушите да чуват. Щото днес му виках “спри”, с която команда уж нямаме грешка ама като четеш как е обикалял в гората часове дали е изпълнил. 🤣🤣

Ние за сега знаем няколко команди горе-долу (седни,легни,не,ела-не са нещо кой зна ма за начало)ама всеки ден ги упражняваме по 30минути така ,че да не се отегчава прекалено много.

# 239
  • Мнения: 2 936
Това е добре. Важно е да знае, че има контрол и трябва да изпълнява това, което му се казва. Един съвет от мен, ако приемеш, вземи му някаква играчка, с която да си играете само ти и кучето. Теглете се, хвърляй му я, дърпай му я. Но важно е да спреш играта, докато все още му е интересно и да прибереш играчката. Не позволявай той да прекратява играта. Малък е все още и някъде 5-10 минути са съвсем достатъчни. Нека тази играчка си бъде само за играта на стопанина с кучето и да не разполага през другото време с нея. След време с играчката ше можеш да го обучаваш на команди, а и също така за него ще стане най-важна играта и контакта със стопанина. Не се подлъгвай по социализация с други кучета. Ефект няма да има за това да не стане агресивен към себеподобни, но с играта и обучението, т.е. контакта със стопанина няма да обръща внимание на околните кучета и ше гледа само в теб. Надявам се успях да го обясня разбираемо и си хванала идеята на това, което искам да кажа.
Тонка стискам палци за малкия юнак и не се шашкай излишно, за да не му предадеш тревогата и на него. 🤗

Общи условия

Активация на акаунт