КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 433
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 054
тези 273 евро за колко дневен круиз ги искат, последно когато пътувах с тях на 7 дневен си беше 183 евро, кот включваше всички напитки без някой екстри разбира се. Аз в момента пътувам приоритетно с друга компания, но и там са си толкова 180 евро, или по 26 евро на ден, при цена от 6 евро на чаша вино, уиски или бира и още 5 евро за кафе със сок, просто си ги уплътнявам, но при условие, че не съм платил високата цена за което разказах по-горе. Истината  е, че няма как 7 дни на круиз да излязат по-евтино от ол инклузив почивка в турски курорт, но пък едното е насравнимо с другото.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Откакто повечето компании направиха задължителна покупката на пакети за всички в кабината и за нас не е оферта.

# 107
  • Мнения: 1 323
273 Е за 7 дневен круиз с Дивина. Не знам, на мен ми се струва адски много. Става въпрос за премиум пакета, но по разни чуждестранни форуми чета, че така е измислено, че в по-евтиния пакет се включват напитки макс до 5 или 6Е, а в менюто всичко било с по 1-2 отгоре, така, че да си супер ограничен. И то евтиния пакет е 210Е.
Аз изобщо няма как да го сравнявам с ол инклузива в Турция, защото там отивам на почивка, а тук отивам на екскурзия. Наистина, няма база за сравнение.
А и си зависи от консуматорите. Ние определено ще се набутаме с пакета. Но има хора, които си консумират стабилно и за тях би бил изгоден.

# 108
  • София
  • Мнения: 11 578
Ние ще сме със Seaside и там напитките са по-скъпи, най-евтиният пакет мисля излизаше към 31 евро.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 274
....Истината  е, че няма как 7 дни на круиз да излязат по-евтино от ол инклузив почивка в турски курорт, но пък едното е насравнимо с другото.
Точно обратната е моята истина - по-евтино ми излиза круиза, отколкото в хотелите в Анталия, които харесвам. От 4 години все се засилвам за почивка през октомври в Анталия и цената ме отказва, за сметка на двойно по-дълъг круиз през ноември на топличко. Със Селебрити при това. Ние обаче не сме пиячи, въпреки, че Елит мембърс имат неограничена консумация на напитки - алкохолни и безалкохолни всяка вечер от 5 до 7, както и 3 алкохолни коктейла в специалната закуска - блъди мери, мимоза и белини, а и кафето на борда е Лаваца.
Е, как да дам двойно повече пари за Анталия и то за двойно по-малко време. Дори и за 3-ти път на врътна един и същ маршрут.

# 110
  • Мнения: 1 054
под турски курорт имах в предвид цена в масовия сегмент от по 299 евро с чартър на ласт минт или на ранни, разбира се не за Титаник Мардан Палас или пък Риксос Уърлд ъф леджендс. Последния е уникален за семейства с деца, но цените в активен сезон са от 1000 евро нагоре. Няма значение. Приказката беше за евтин-скъп круиз. И аз в последно време взех да се оглеждам за по дълги круизи от 10+ дни, така наистина цената на ден излиза по-евтино, но пък и бакшишите са повече. За напитките съм категоричен-пакет! Най-грозното нещо е да видиш как едни туристи платили от по 500 евро и нагоре за круиз, разнасят празни бутилки да си ги пълнят с вода от автоматите.

# 111
  • Мнения: 1 323
То, едва ли хора, които ползват подобен тип оферти за Турция ходят на круиз. Не, че искам да кажа нещо, но обикновено компромис с цената и подобни оферти взимат хора, които просто нямат финансова възможност за нещо по-добро, камо ли пък за круиз, което си е скъпо удоволствие. Защото колкото и евтина да е основната цена, като сложиш чертата нещата са съвсем различни.
Ето, ние още не сме отишли, а по груби сметки до тук съм сметнала около 3000 лв, в най-добрия случай. В този ред на мисли не виждам нищо лошо в това, хората да консумират водата от автомати на кораба. Все пак е затова там.
И само да вметна, в Катар (страната с най-висок стандарт в света) също пихме бутилирана преработена морска вода. Wink Там друга просто няма.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Зависи от консумацията на човек Например, ние алкохол не пием, дори на ултра ол, като ходим, с платен алкохол, накрая една бира изпива мъжа ми общо за 10 дни, и то сме в компания. На круиз харча за еспресо, повечето пъти на кораба е и по-хубаво, и по-евтино от сушата, цената на МСЦ и Коста е 1.70 е с таксите, което е по-малко от такава в кафене в Италия. Пием по едно сутрин и едно вечер. И вечер винаги към вечерята си поръчваме по 1 бутилка газирана вода. И това е харчлъка.другото е за екскурзии, но то е ако искаш. Обаче, имаме приятели, много пият и за тях почивка без пиене не е почивка. Не можем да ги накараме да дойдат на круиз заради алкохола. Просто не им излиза сметката, в смисъл не им се дават отделно пари за такова нещо и това е. Няма общо правило, всеки е индивидуален. Аз пари не давам за снимки и пр., много хора им харесва и го правят. Аз не разсъждвам така "веднъж се ходи", ходим много пъти и за това не смятам за нужно да харча пари за неща, за които и иначе не харча. Не е като да идеш веднъж и да си отвързан.

# 113
  • Мнения: 1 054
добро утро,
и да продължим темата с така наречените евтини круизи. Не е тайна за никой, че преди няколко години, може би пет и повече, вървеше една целенасочена кампания за "завладяване" на пазара тук в страните от т.нар "държави от източна Европа" и по точно България.Цените бяха дъмпингови, тогава имаше круизи в активните летни месеци от по 500 евро за 7 дни, после започнаха да се намират все още такива и за септември. Сега и за септември вече няма каталожни цени в този диапазон. Просто защото целта е постигната-българите започнаха да търсят този продукт и са готови да дадат и по-високата, може би реалната цена. Има изключения разбира се, но това е извън сезона, на "последна минута" или както казах в друг пост в отделни точки от маршрута, когато един маршрут е отворен от няколко пристанища и прочие. Но извън тези твърдения аз и всички останали няма да престанем нито да пътуваме, нито да търсим "изгодна сделка". Моят съвет. Търсете дългите маршрути, препозициониранията, бъдете постоянни и участвайте в програмите за лоялност на отделните компании, четете форуми, следете цените в реално време и най-важното  -винаги имайте пари по кредитната карта за да можете да сте готови за букинг.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

# 114
  • Мнения: 5
Здравейте! Благодаря за полезната, интересна и изчерпателна информация в темите! Благодаря за отделеното време и споделени преживявания! След като с удоволствие изчетох написаното, имам и аз въпрос.
Предстои ни първи круиз след месец и половина. Досега сме платили само 20% от стойността на двойна вътрешна каюта (гарантирана). До 2 седмици трябва да внесем и останалата сума. Цените, обаче доста паднаха и в момента каюта с прозорец струва колкото заявената от нас преди време цена на вътрешна каюта. Попитах писмено агента дали може да направя ъпгрейд на каютата, но ми отговориха, че трябва да анулирам резервацията и да направя нова. Така обаче ще изгубя 30% от цялата договорена сума (защото офертата била специална, а не 20% както е в общия случай), т.е. цената става неизгодна. Според вас има ли някакъв шанс да резервирам по-висока категория каюта, евентуално какво да направя и кога - преди или след плащането до 100%?
Благодаря на отзовалите се!

# 115
  • София
  • Мнения: 1 274
Пиши на круизната компания, може да ви сменят кабината.
Пробвай се непременно. Иначе това често се случва с промяна в цената.
Успех и да споделиш после!

# 116
  • Мнения: 1 176
Запис при вас. Предстои ми първи круиз до Арабски Емирства през декември. Силно се надявам на децата да им хареса. Simple Smile  Още не съм погледнал какви екскурзии се предлагат, но горе-долу съм се ориентирала какво искам да видя.

# 117
  • Мнения: 289
Пускането на Costa Smeralda за пореден път е отложено. Този път за 21.12. Много се изложиха вече.

# 118
  • Мнения: 1 054
Genoa, October 29, 2019 – Costa Cruises has unfortunately been notified by the Finnish Meyer shipyard in Turku of a further delay in the construction of its new flagship Costa Smeralda.

As a result of this delay, the first Costa Smeralda cruise will depart from Savona on December 21, 2019. The itinerary, which will be repeated until May 16, 2020, remains unchanged: Savona (Saturday), Marseilles (Sunday), Barcelona (Monday), Palma de Majorca (Tuesday), Civitavecchia (Thursday) and La Spezia (Friday).

We are very sorry and are arranging to inform the travel agencies and the guests booked on departures with the Costa Smeralda before December 21st 2019.

както и предположих, корабостроителите .............кофти

# 119
  • Мнения: 289
Финландците е ясно, че се излагат. Особено при положение, че корабът вече от доста време е на вода.
Коста също се излагат, защото няма как от днес за утре да разбират, че корабът не е готов и да ни спускат забавянията на час по лъжичка - всеки месец ново отлагане. Продължават да продават датите, които знаят, че няма как да реализират. Пращат фактури за плащания, които знаят, че после ще трябва да връщат (включително и днес пускат мейли за дължими суми за датите, в които корабът няма да е готов). Тотална липса на координация между отделните им звена. И аз мислех, че няма как до края на годината да не е готов...

Общи условия

Активация на акаунт