КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 346
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 274
Въпрос имам за Кариби..
Полет до Маями и круиз от Форт Лодърдейл лесно постижимо упражнение ли е?
Вие докъде летяхте и с коя авиокомпания препоръчвате?
Мислех си, че са евтини карибските круизи и съм неприятно изненадана, да разбера, че не са.Angry

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Много е лесно. Разстоянието е по- малко от 50 км. Може да вземете кола под наем, Юбър, Лифт, такси ...
Полетите са въпрос на лични предпочитания. Ние предпочитаме турците, заради повечето позволен багаж. Летяли сме и с Бтитиш, и с Иберия ... зависи от цената и престоите.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 274
Много е лесно. Разстоянието е по- малко от 50 км. Може да вземете кола под наем, Юбър, Лифт, такси ...
Полетите са въпрос на лични предпочитания. Ние предпочитаме турците, заради повечето позволен багаж. Летяли сме и с Бтитиш, и с Иберия ... зависи от цената и престоите.
Благодаря!
С Търкиш не ми дава полети до Форт Лодърдейл, а само до Маями, затова попитах, че и аз ги предпочитам.
Дали няма трансфери от круизните компании?
В Маями ли си струва да се поостане? Искаме да направим бек-то-бек круизи, а отпуската не е много...
Чудя се кога да буквам. Според вас каква цена е приемлива, кое по-напред - полети, или круизи?
Ще съм благодарна да споделите опит в планирането и престоя!

# 123
  • София
  • Мнения: 11 564
Кога мислите да ходите?
Ние запазихме за май с MSC Seaside-15 дни, не излезе евтино, но и ние гонихме приблизителни дати, чаках няколко месеца, но не падаха цените и като паднаха в vivavoayage и бяха с включени бакшиши - запазих. Гледах доста видеа и летните круизи дори и да не се нацели ураган, пак често ги валеше или духаше силно и не можеше да се стои отвън. Не, че на всеки круиз е така, но на нас не ни се рискуваше.
Още не сме взели самолетни билети, но мислим да е с турците, техните самолети и много ми харесват. От месеци държат една цена, евентуално, ако имат Черен петък или за НГ. Ако не ти е спешно, виж какви намаления ще има за Черен петък, често и на круизи съм виждала оферти.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 274
Кога мислите да ходите?
Ние запазихме за май с MSC Seaside-15 дни, не излезе евтино, но и ние гонихме приблизителни дати, чаках няколко месеца, но не падаха цените и като паднаха в vivavoayage и бяха с включени бакшиши - запазих. ........
..... мислим да е с турците, техните самолети и много ми харесват. От месеци държат една цена, евентуално, ако имат Черен петък или за НГ. Ако не ти е спешно, виж какви намаления ще има за Черен петък, често и на круизи съм виждала оферти.
Евентуално март, или април - струва ми се доста около 1500 евро за 14 дни, т.е. надявах се на по-малко.
Търкиш сега билетите излизат около 650 евро на човек.
Не знам това как е - затова разпитвам за цени.
На черния петък ще съм на круиз и смятам да проверя там как ще са цените. Обикновено не си е оферта в офиса на фючърс круизес - скъпо ми е било всеки път като проверявам.

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Със Seaside ще бъдем и ние, но за Нова година. Също не беше много ок като цена, но предвид почивните дни навсякъде и стандартно по- високите цени ме устройва.
Билетите ги дебна тъпо и упорито и щом паднат до около €550, купувам. Сега, ще се появят коментари, че това е много скъпо и при авиокомпании като Туи , има цени по €99 на посока или дори по- малко, така че, ако това ви устройва , също може да следите.

# 126
  • Мнения: 161
Пускането на Costa Smeralda за пореден път е отложено. Този път за 21.12. Много се изложиха вече.
Някой получил ли е официален имейл от тях ? Аз съм от тези, които са засегнати за втори път.... Но още нищо не са ми изпратили.

# 127
  • София
  • Мнения: 11 564
Нашият круиз излезе за двама в каюта с балкон - 5500 лв с бакшишите в цената. За април имаше и малко по-евтини, но на нас ще ни устройваше като дата.
А с търкиша и за нашите дати са по 650 евро на човек, не са мръднали от юли. Проверявам през 3-4 дни, де, може и да е имало временен спад, но аз промяна и с лев не съм виждала. Така че си мисля, ако има за Черния петък някакво намаление, да купувам.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 19:33 от Niya-

# 128
  • Мнения: 2 817
И аз ще купувам самолетни билети по време на Черния петък - София - Маями, Ню Йорк - София, ако има намаление. За април дебна. Чудя се между турците и LOT. Засега ми дава най-изгодни цени.
Ще сме с MSC MERAVIGLIA от 05. април.  Мисля да останем 2 дни в Маями преди круиза и 3 дни Ню Йорк - след. В Ню Йорк съм била преди 13 г., но на сина ми му е мечта Simple Smile

Само да вметна, че миналата година така се бях засилила за Черния петък, тогава дебнех София - Токио /с катарците/. В крайна сметка на Черния петък цените паднаха с 20 лв. и купих билети. На следващия ден цените бяха с 50-100 лв. надолу Grinning То пък и аз, защо ли седнах да проверявам Grinning

yav4e_mrav4e, кой круиз гледате?

И да попитам - за Козумел се чудя какво да избера, май тази екскурзия COZUMEL BY LAND & SEA или нещо да се самоорганизираме?

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 13:39 от ЕваНиколова

# 129
  • София
  • Мнения: 1 274
.....yav4e_mrav4e, кой круиз гледате?....
Гледам през март до към април, искам Селебрити, но и Принцес сьщо стават, видях, че и Холанд Америка имат сходни цени........направо се обърках.
Чудя се дали да не фиксирам датите и да взема билети, а после да избирам, чакайки ласт минит.
За билетите на търкиш рано ли е според вас?
Изобщо дайте съвети за стратегия, моля! Ill

# 130
  • София
  • Мнения: 11 564
Тук съм виждала страхотни отзиви за Козумел, но нищо конкретно и аз бих искала да прочета повече мнения, въпреки че ние май се ориентирахме към разходка до Тулум и виждане на руините, останали от маите.

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
На Козумел не ви трябва екскурзия за града. Ако искате да ходите до Толум- да, защото е далече.

# 132
  • Мнения: 5 490
Тук съм виждала страхотни отзиви за Козумел, но нищо конкретно и аз бих искала да прочета повече мнения, въпреки че ние май се ориентирахме към разходка до Тулум и виждане на руините, останали от маите.

Била съм на Козумел. Ние взехме екскурзия от кораба. Много е  готино - от едната страна има соленоводни крокодили, от другата - индиански останки и фар. Там правят гмуркане за корали - когато ние ходихме, Катрина беше разрушила коралите, но пак беше красиво. Иначе не е нищо особено острова - остров, като остров. Но трябва да внимавате, защото тия соленоводни крокодили може да се окажат и от другата страна на острова....

# 133
  • Мнения: 1 323
https://www.costacruises.eu/cruises/MLE04012/VI07191214.html?utm … P_IndianOcean_W45

Пускам нещо изгодно, което са ми пратили от Costa на пощата.

199Е  за 7 дни. Мале - Мумбай с Costa Victoria.
19 декември 2019г.

# 134
  • София
  • Мнения: 267
Привет, групичка Heart Eyes
Снощи се завърнахме от първия ни круиз и бързам да споделя мнението си. Nature Earth Africa
Пътувахме с MSC Divina - нямам място за сравнение, така че кораба ми се стори направо чуден, имаше всичко необходимо, според мен. Храната беше в огромно изобилие, основния ресторант ни хареса много, а и попаднахме на страхотен сервитьор. Аниматорите бяха много млади и изключително дружелюбни. Театърът беше страхотен. Забавлявахме се адски много, 7 дни ми се сториха твърде недостатъчни.
Качихме се от Чивитавекия, продължихме през Палермо, Каляри, Палма, Валенсия, Марсилия и слязохме в Генуа.
Чивитавекия - стигнахме много лесно с влак от Рим за 4.60 евро. От там до пристанището отидохме пеш, където след известно лутане се качихме на шътъла на MSC. Ако трябва да съм честна, изнервихме се при качване, защото нямаше отделна опашка за тези, които са направили чек ин-а предварително. Стояхме 1.40ч. на опашка, а когато дойде нашия ред минахме за минута. Щеше да е огромно улеснение да има отделна опашка за чекиралите се.
Палермо - корабът спира в самия гръд, до главната улица са около 15тина минути пеша. Нещата, които видяхме ни харесаха, но градът е изключително мръсен (даже меко казано). Най-много ме впечатлиха аранчините, отдавна не бях хапвала нещо толкова вкусно и различно. Адски много съжалявам, че хапнах само 1, откакто си тръгнахме само за тях мисля JoyJoy
Каляри - има фрии шътъл, който те изкарва от пристанището, след което центърът е близо. Уличките из града са стръмни, но много приятни. Терасата с панорамната гледка (не знам как се казва) е страхотна.
Палма - пристанището е далеч от града, но малко след като излезете пеша до пътната артерия може да хванете бус №1 , който да ви отведе до центъра. Цената следваше да е 1.5 евро, но шофьора ни взе по 3 евро, въпреки че всички хора казваха, че са до центъра, а не до летището. Връщането ни струваше 1.5 евро. Палма е страхотна за разходка, много ни хареса.
Валенсия - моя любим град, който заслужава да бъде разгледан за много повече от 1 ден. Ние сме го посещавали отделно и този път я карахме на спокойни разходки и кафенца около Градът на науката и изкуствата. Предвид времето, което имахме, препоръчах на приятелите ни, с които бяхме, за посетят аквариума и именно Градът на изкуството и науката, останаха зашеметени от всичко, което видяха. Та, там има безплатен шътъл, който ви изкарва от пристанището и от там може да вземете градски транспорт.
Марсилия - оххх, да знаете само колко ме бяха ядосали тези французи... Rage  За мен това е мястото, на което не бива да се хваща безплатния шътъл, а на всяка цена такси или платения трансфер на MSC. Много съжалявам, че на нас никой не ни го каза това, затова се надявам да е полезно на някой друг, които не иска да си къса нервите. Първо се върви 15 минути пеша по зелената пътека, след което стигнахме до спирката на шътъла, чакахме 15 минути, но поради многото хора не успяхме да се качим и се наложи да чакаме още 20 минути за следващия. И да не си помислите, че това е всичко... Head Band  Въпросния автобус се движеше по-бавно, отколкото някой може да си представи. Докато ни изкара от пристанището по път, по който не се движи никой друг, минаха още 25 минути и накрая разбрахме, че последния шътъл за връщане на кораба е в 17.00 часа, което отряза разглеждането ни на града с още 2 часа и половина. Друго, което бях прочела из форума е, че шътъла те оставя на старото пристанище, но всъщност ни остави много преди него. За да стигнем до автобус 60, който да ни качи до Нотър Дам се наложи да хванем още един автобус. Като добавим и дразнещите французи, които твърдо държат да се правят, че не разбират английски и нещата стават чудни. Та, накрая нямахме време да хванем тур. влакче, за което бях прочела, че е хубаво да разполагаме с 3 часа и видяхме доста малко от града, но ми се видя хубав, другия път определено ще му отделим повече време.
Генуа - корабът спира на много удобно място, слизането беше организирано много добре. Самият град на мен изобщо не ми хареса, някак го нямаше усещането за Италия, уличките са твърде схлупени, по тях няма приятни заведения, а единствено магазини с китайски стоки. Имахме нощувка в града и вечер половината улички из центъра са твърде пренаселени, а другата половина твърде зловещи. Качихме се с фуникуляра до последната му спирка - возенето е приятно и интересно заради тесния тунел, но горе няма нищо - не бих казала, че дори гледката си заслужава. Времето ни беше доста облачно и от време на време дъждовно и търсихме мол, в които да се разходим и поне да си купим нещо - е, нито Гугъл мапс, нито 4мата местни, които попитахме, успяха да ни кажат за такъв, всички ни посочваха главните улички с китайските магазини. Предполагам, че някой, който познава добре града може лесно да ме обори, но като за един ден ние останахме много разочаровани от Генуа.
На следващия ден с влак (купих предварително билетите, цената им беше 19 евро) стигнахме до Милано. Предвид, че влакът не беше регионален, а бърз, очаквах, че ще се движи бързо, ама не - заради проблем с пътник, влакът се забави с 30 минути и очаквах да ги навакса, но никой не си даваше зор, накрая вместо за 1.35ч. пътят ни отне 2.10ч. От гарата лесно се хваща автобус до летището (до Бергамо цената беше 7 евро), бяха на всеки 10 минути.

Нещо, надявам се, полезно по отношение на пакетите за напитки - при качване очаквах, че ще ни предложат повече варианти от тези в сайта на MSC, но когато попитах ни казаха, че са премахнали пакети от сорта на "само вода" , "само 6 бутилки вино", "само безалкохолни" и прочие. В момента предлагаха само ол инклузив пакети, като аз разчитах, че за тях няма да начисляват 15% сървис, но всъщност не става така. Най-евтиния пакет беше по 14 евро на вечер, та за 6те вечери се падаше по 114 евро на човек, а момичето ни каза, че заради сървиса пакета ще е 131 евро на човек.
Та, с две думи, влюбени сме в круизите, за мен няма по-добър начин за пътуване, нито мъкнеш багаж, нито се редиш по опашки и чакаш на летища, страхотно е. Нямам търпение за следващия!! Heart EyesHeart Eyes

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 12:25 от fire_bow

Общи условия

Активация на акаунт