КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 364
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 817
Здравейте,запазихме си круиз  msc seaside  от Маями през Мексико,Гранд Кайман,Очо Риос и Бахамите.Моля тези които са ходили по този маршрут да дадат малко съвети за всичко за което се сетят и особено за екскурзиите-къде си заслужава и как да ги запазим.Предварително благодаря.

И ние ще сме на този круиз, но с Меравиля Simple Smile Ето какво реших, след направено проучване:
- Очо Риос /Ямайка/ - задължително трябва да ползвате корабна екскурзия. Навсякъде пише, че е опасно и не трябва да се рискува. Аз си харесах някаква обиколна;
- Бахамите - това е частният острон на MSC, нали? Там няма какво, цял ден на плажа;
- Гранд Кайман - разходка в градчето, където спира кораба и с бусче до плаж 7 мили. Тук не е опасно;
- Мексико - тук още не съм решила какво-що.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 274
... Хайде да се опитаме заедно да намерим "Фиорди" за 7 дни на цена под 700 евро за вътрешна или Класическо Средиземноморие за летни месеци на цена под 500 евро за 7 дни във вътрешна без значение с коя круизна компания.
Коста Фаволоза - 24.05.-05.06, 649 евро за вътрешна - цената е доста под 500 евро за 7 дни.
Времето е прекрасно този период и последно преди 5 години, като бях на Фаволоза си беше доста прилично.
Аз бях писала преди време за този круиз...
Разгледай го!

# 152
  • София
  • Мнения: 11 568
Здравейте,запазихме си круиз  msc seaside  от Маями през Мексико,Гранд Кайман,Очо Риос и Бахамите.Моля тези които са ходили по този маршрут да дадат малко съвети за всичко за което се сетят и особено за екскурзиите-къде си заслужава и как да ги запазим.Предварително благодаря.
Кога ще пътувате вие? Това е част и от нашия маршрут.
На Кайманите може да се разгледа града, да се отиде до фермата за костенурки или до морските звезди и скатовете или пък на плаж. Ние много обичаме костенурки, но ни изглежда, че там ги мъчат, дават всеки да ги вдига, по 100 в един леген, нещо не ми допада от снимките, но гледам, че повечето хора там ходят.
В Ямайка ще ходим до водопадите, тук в темата също са препоръчвани, а и изглеждат много интересно, това са едни от малкото в света, които се вливат в океана. Пък и човек да види и малко природа.
За Мексико сигурно ще ходим до Тулум, но може и Козумел, не сме решили твърдо още.
За Бахамите, ако е на частния остров, ще си плажуваме.

# 153
  • Мнения: 18
Скрит текст:
Здравейте,запазихме си круиз  msc seaside  от Маями през Мексико,Гранд Кайман,Очо Риос и Бахамите.Моля тези които са ходили по този маршрут да дадат малко съвети за всичко за което се сетят и особено за екскурзиите-къде си заслужава и как да ги запазим.Предварително благодаря.
Кога ще пътувате вие? Това е част и от нашия маршрут.
На Кайманите може да се разгледа града, да се отиде до фермата за костенурки или до морските звезди и скатовете или пък на плаж. Ние много обичаме костенурки, но ни изглежда, че там ги мъчат, дават всеки да ги вдига, по 100 в един леген, нещо не ми допада от снимките, но гледам, че повечето хора там ходят.
В Ямайка ще ходим до водопадите, тук в темата също са препоръчвани, а и изглеждат много интересно, това са едни от малкото в света, които се вливат в океана. Пък и човек да види и малко природа.
За Мексико сигурно ще ходим до Тулум, но може и Козумел, не сме решили твърдо още.
За Бахамите, ако е на частния остров, ще си плажуваме.
На 15 февруари тръгва нашият.

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 13:17 от AnMary

# 154
  • Мнения: 1 054
... Хайде да се опитаме заедно да намерим "Фиорди" за 7 дни на цена под 700 евро за вътрешна или Класическо Средиземноморие за летни месеци на цена под 500 евро за 7 дни във вътрешна без значение с коя круизна компания.
Коста Фаволоза - 24.05.-05.06, 649 евро за вътрешна - цената е доста под 500 евро за 7 дни.
Времето е прекрасно този период и последно преди 5 години, като бях на Фаволоза си беше доста прилично.
Аз бях писала преди време за този круиз...
Разгледай го!

точно този гледам, но за август, при МСЦ няма такива цени. А за под 500 евро, имам в предвид цена на круиз 7 нощувки в летен месец

# 155
  • София
  • Мнения: 1 274
....А за под 500 евро, имам в предвид цена на круиз 7 нощувки в летен месец
Чудесно те разбрах! Този круиз е 12 нощи за 649 евро в пролетно-летни месеци - цената му на ден е 54 евро, съответно за 7 дни 378 евро.
В този период имаме лични празници и многократно сме пътували в Средиземноморието - времето няма грешка! А и деня е дълъг, дълъг.....разкош!

Споделете с какво ще пътувате за Маями, за колко - какви цени са добри?!? Къде са отсядали ходилите и какво може да се види в Маями за ден, два? Искам и шопинг непременно Simple Smile

# 156
  • Мнения: 564
И аз съм се спряла на  Коста Фаволоса ,но от 08.09 в обратна посока.От Кил до Савона -13 дена .
Но не мога да измисля как да стигна до Кил .Вариант с полет до Хамбург и автобус или валк до Кил.Но полета е в дена на отплаване и не ми се рискува .
Има ли някой ,който се е качвал от Кил да сподели начина на предвижване?

# 157
  • София
  • Мнения: 1 274
И аз съм се спряла на  Коста Фаволоса ,но от 08.09 в обратна посока.От Кил до Савона -13 дена .
Но не мога да измисля как да стигна до Кил .Вариант с полет до Хамбург и автобус или валк до Кил.Но полета е в дена на отплаване и не ми се рискува .
Има ли някой ,който се е качвал от Кил да сподели начина на предвижване?

Какъв е бюджета за септември?
Аз даже за юни не намирам полет от Хамбург....
Вероятно ще се придвижим с влак до някое от летищата.
В деня на круиза е рисково да се пътува и то с Раян.

# 158
  • Мнения: 564
Цената на круиза е 699евро.
С раян има полети Сф -Хамбург-Сф/в сайта на Раян -06.06.-50евро/
Но при круиза който съм харесала 08.09 -полет има до Хамбург на 05 и 08.09.
3 дена по-рано ми идва в повече.Затова търся друг вариант за предвижване.

# 159
  • Мнения: 1 114
... Хайде да се опитаме заедно да намерим "Фиорди" за 7 дни на цена под 700 евро за вътрешна или Класическо Средиземноморие за летни месеци на цена под 500 евро за 7 дни във вътрешна без значение с коя круизна компания.
Коста Фаволоза - 24.05.-05.06, 649 евро за вътрешна - цената е доста под 500 евро за 7 дни.
Времето е прекрасно този период и последно преди 5 години, като бях на Фаволоза си беше доста прилично.
Аз бях писала преди време за този круиз...
Разгледай го!
От кой сайт е тази цена?
На сайта на Costa поне аз я виждам като 839 Евро за вътрешна. А и това не е Фиорди, а си е репозишън. След това кораба продължава действително по фиордите, но на съвсем различна цена.

Аз бих се включила с това предложение, като под 700 евро и баш Фиорди:

https://www.seascanner.com/cruise-k153227-norwegian-fjords-monar … rostock-trondheim

# 160
  • Мнения: 4 734
domino25, знаеш Коста са ми слабост, не че не съм доволна, просто Диадема не е "моя кораб". Иначе маршрута му си заслужаваше, сега като го пратиха в Дубай пак си заслужава...Grinning
Нашия круиз излезе скъпичък към 85 евро на ден на човек с таксите и включен трансфер Савона-Ница.
Аз също искам фиорди и ми се струва, че е по-добре да следя нещо last moment, където цените понякога падат доста. Предвижването от тук където сме няма да е толкова трудно и скъпо и като в подледния момент...Grinning

# 161
  • София
  • Мнения: 1 274
Цената на круиза е 699евро.
С раян има полети Сф -Хамбург-Сф/в сайта на Раян -06.06.-50евро/
Но при круиза който съм харесала 08.09 -полет има до Хамбург на 05 и 08.09.
3 дена по-рано ми идва в повече.Затова търся друг вариант за предвижване.
Да, има полет на 06.06, нещо не съм гледала добре....
Виж за полети до Берлин, или Франкфурт и после с влак.

.... А и това не е Фиорди, а си е репозишън. След това кораба продължава действително по фиордите, но на съвсем различна цена.
domino25 пита за фиорди под 700 и Средиземноморие под 500. Моето предложение е за второто.
Много нисък клас е круизната компания в твоето предложение - за това е такава цената.

# 162
  • Мнения: 1 114
Ясно, благодаря за уточнението.
Е, все пак намерихме фиорди за под 700 Simple Smile , а класа всеки си го преценява - да.
А откъде е тази добра цена на костата?
Аз основно разцъквам сканера, защото този сайт ми е най-прегледен от всички, там цената е 699, по-ниско от официалния сайт на коста.

# 163
  • Мнения: 1 054
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-germania-dania-norvegia-shvetsia- … 69?period=2020-08


Класически Фиорди на цена от 649 евро за вътрешна, цената е същата и на сайта на Коста

# 164
  • Мнения: 1 114
Омотахме се добре Simple Smile

Мравче писа Фаволоза, аз тръгнах да проверявам нега, а то било Фасиноза - но накрая се разбрахме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт