КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 224
  • 756
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте…
След като ви пуснах круиза, който ни отведе в Маями:
14 Oct 17:00                Civitavecchia, Rome, Italy
15 Oct 07:00 - 20:00       Livorno, Florence-Pisa, Italy
16 Oct 07:00 - 17:00       Cannes, France Riviera
17 Oct 08:00 - 17:00       Barcelona, Spain
at sea
19 Oct 07:00 - 18:00       Cadiz, Spain
20 Oct 09:00 - 16:00       Lisbon, Portugal
at sea
22 Oct 09:00 - 15:00       Ponta Delgada, Sao Miguel Island, Azores
at sea
at sea
at sea
26 Oct 16:00 - 27 Oct 13:00  Kings Wharf, Bermuda
at sea
at sea
29 Oct 09:00 - 19:00       Port Canaveral, Orlando, Florida
30 Oct 07:00                 Miami, Florida
499 евро/16 дни/

Ето и следващите на място:

30 Oct 17:00     Fort Lauderdale, Port Everglades, Florida hotels
31 Oct 08:00 - 15:00       Half Moon Cay, Carnival Bahamas
02 Nov 13:00 - 23:00       Oranjestad, Aruba Island, Dutch Antilles
03 Nov 07:00 - 22:00       Willemstad, Curacao Island, Dutch Antilles
05 Nov 07:00 - 13:00       Cartagena, Colombia
06 Nov 05:00 - 05:00       Panama Canal
06 Nov 15:00 - 21:00       Colon, Panama
07 Nov 07:30 - 17:00       Puerto Limon, Costa Rica
10 Nov 07:00       Fort Lauderdale, Port Everglades, Florida
359 евро/8 дни/

11 Nov 17:00      Fort Lauderdale, Port Everglades, Florida hotels
at sea
at sea
14 Nov 08:00 - 17:00      Saint Croix Island, Frederiksted-Christiansted,
15 Nov 08:00 - 17:00       St Johns, Antigua
16 Nov 08:00 - 23:00       Philipsburg, St Maarten Island, Dutch Antilles
17 Nov 08:00 - 17:00       Saint Thomas Island, Charlotte Amalie, USVI
19 Nov 08:00 - 16:00       Half Moon Cay, Carnival Bahamas
20 Nov 07:00   Fort Lauderdale, Port Everglades, Florida
399 евро/8 дни/

Прибрахме се днес след красиво и невероятно приключение!
И ако искате евтин круиз за Нова Година, аз вече го намерих:

Costa Fortuna
30.12.2019 от Сингапур
7 дни - 329 Евро
Monday, December 30 Singapore 8:00pm
Tuesday, December 31 At Sea
Wednesday, January 1 Sihanoukville, Cambodia 9:00am 3:00pm
Thursday, January 2Bangkok (Laem Chabang), Thailand 7:00am Friday, January 3 Bangkok (Laem Chabang), Thailand 5:30pm
Saturday, January 4 Ko Samui, Thailand 8:00am 6:00pm
Sunday, January 5 At Sea
Monday, January 6 Singapore 9:00am

Много рядко се случва да се намери такава цена за Нова година!
Винаги има, както съм казвала…

Да ви кажа, че има изключително евтини полети в момента. На цени под 10 евро до много точки. Вече купихме няколко варианта. И до следващия круиз ще летим...
Приятни пътувания и Празници на всички!!!

# 196
  • Мнения: 506
Bled, би ли подсказала къде да ги търсим евтините полети, дори да не са под 10 евро.

# 197
  • Мнения: 1 313
Не съм Bled, но да кажа. Купих два двупосочни от Уиз за 75 лв. София- Будапеща и Братислава-София.
Има в в Раян. Просто разиграйте търсачките. Има много възможности с много дестинации.

# 198
  • Мнения: 5 490
А, Блед, радвам се, че намина. Кажи, моля те, как да стигнем до Кил, Германия от София, България? Thinking
Аз гледах полети разни, но няма да се размине без влак и то с прекачване май...

# 199
  • Мнения: 555
И аз съм харесала круиз от Кил.
Варианта е полет до Хамбург и от там влак или трансфер до Кил.
За съжаление и двата полета от София и Варна са в деня на круиза, а не ми се рискува. Предния полет е 3 дена по рано, което не ми е вариант.

# 200
  • Мнения: 5 490
И аз съм харесала круиз от Кил.
Варианта е полет до Хамбург и от там влак или трансфер до Кил.
За съжаление и двата полета от София и Варна са в деня на круиза, а не ми се рискува. Предния полет е 3 дена по рано, което не ми е вариант.

Няма директен полет до Хамбург...трябва с прекачване, а не ми се иска. По-добре да летим Берлин и от там с влак, обаче пак е с прекачване. Но все пак е влак, а не самолет. А и ще поразгледаме Берлин. Но ако има по-лесна опция, няма да откажа, някой ако ме "светне"...?

# 201
  • Мнения: 732
И аз съм харесала круиз от Кил.
Варианта е полет до Хамбург и от там влак или трансфер до Кил.
За съжаление и двата полета от София и Варна са в деня на круиза, а не ми се рискува. Предния полет е 3 дена по рано, което не ми е вариант.

Няма директен полет до Хамбург...трябва с прекачване, а не ми се иска. По-добре да летим Берлин и от там с влак, обаче пак е с прекачване. Но все пак е влак, а не самолет. А и ще поразгледаме Берлин. Но ако има по-лесна опция, няма да откажа, някой ако ме "светне"...?
Как да няма 👀 🤔
Има. И то с Раян

# 202
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
И аз съм харесала круиз от Кил.
Варианта е полет до Хамбург и от там влак или трансфер до Кил.
За съжаление и двата полета от София и Варна са в деня на круиза, а не ми се рискува. Предния полет е 3 дена по рано, което не ми е вариант.

Няма директен полет до Хамбург...трябва с прекачване, а не ми се иска. По-добре да летим Берлин и от там с влак, обаче пак е с прекачване. Но все пак е влак, а не самолет. А и ще поразгледаме Берлин. Но ако има по-лесна опция, няма да откажа, някой ако ме "светне"...?
Как да няма 👀 🤔
Има. И то с Раян

Благодаря, ще го погледна!
П.С. Видях го полета. Но не ме устройва, защото качването на кораба е същия ден...

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 23:55 от DeltaAzimut

# 203
  • София
  • Мнения: 3 771
А, Блед, радвам се, че намина. Кажи, моля те, как да стигнем до Кил, Германия от София, България? Thinking
Аз гледах полети разни, но няма да се размине без влак и то с прекачване май...

Да стигнете до Кил, самолет-влак може през Hamburg, Berlin, Bremen и Copenhagen.
Възможностите да се комбинира са много, зависи от датите?
В Кил има малко летище, но няма полети от/до.

Bled, би ли подсказала къде да ги търсим евтините полети, дори да не са под 10 евро.

Полетите под 10 евро или малко нагоре са твърде много в момента.
Включително с продължение от други летища по 2,5,10 евро!
Примерно, взех - София - Марсилия/9,99 евро/... Марсилия - Сицилия/2 евро/ и обратно подобни схеми през други летища. Като навсякъде си отпускам по 2-3 дена за разходки!
Взех и до Йордания и в двете посоки по 9,99 евро.
Също София - Виена - София по 12,99 евро в посока!
И т.н.
Просто използвайте самите компании, търсачки и мултитърсачки, които съм ви пуснала в другата тема.

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 00:43 от Bled

# 204
  • Мнения: 555
Скрит текст:
И аз съм харесала круиз от Кил.
Варианта е полет до Хамбург и от там влак или трансфер до Кил.
За съжаление и двата полета от София и Варна са в деня на круиза, а не ми се рискува. Предния полет е 3 дена по рано, което не ми е вариант.

Няма директен полет до Хамбург...трябва с прекачване, а не ми се иска. По-добре да летим Берлин и от там с влак, обаче пак е с прекачване. Но все пак е влак, а не самолет. А и ще поразгледаме Берлин. Но ако има по-лесна опция, няма да откажа, някой ако ме "светне"...?
Как да няма 👀 🤔
Има. И то с Раян

Благодаря, ще го погледна!
П.С. Видях го полета. Но не ме устройва, защото качването на кораба е същия ден...
[/quote
Има и Wizz от Варна. Проверете датите. Кой круиз сте избрали от Кил?

# 205
  • Мнения: 20
На crusit.bg са качили конкретните промоции на различни круизни компании за черен петък, като са направили и табличка коя промоция кога важи. Като допълнение към промоциите на компаниите crusit дават 5% отстъпка от всеки круиз и €100 бордови кредит, ако резервираш апартамент.



Страничката -> https://crusit.bg/kruizi-vidove/sin-petak

# 206
  • Мнения: 62
Здравейте, предстои да резервираме първият си круиз и тъй като ще сме с децата искам всичко да организирам добре. Решихме да пътуваме с Коста, та въпросът ми е относно корабите. Тези, от които мога да избера за нашия маршрут са Пасифика, Виктория или Диадема. Кой ще ми препоръчате? Диадема тръгва от Савона, Пасифика от Генуа, а Виктория от Венеция. Колебая се и от гледна точка на по-лесно придвижване, ще пътуваме от София. Благодаря!

# 207
  • Мнения: 20
@stemas, Диадема е най-хубавият кораб от изброените, но пък пристанището в Савона най-скъпо ще ти излезе да стигнеш до него. Пътувала съм на круиз от Генуа, сравнително е удобно -> летиш до Милано, с влак пътуваш до Генуа и обратно по същия начин. Венеция също са евтини полетите. И все пак, препоръчвам ти приоритетно да провериш полети и възможности за круиза с Диадема.

# 208
  • Мнения: 4 730
Диадема е по-нов и по-голям от другите два кораба. В началото на ноември бяхме на круиз с него, виж по-назад подробния ми коментар за кораба. За деца няма кой знае какви занимания, басейните са със студена вода, в занималнята не беше кой знае колко интересно за дъщеря ми... Единствено един ден принцеса й хареса, но цената е 50 евро на дете. Между другото била съм на 5 кораба на Коста и на мен лично по-малките кораби (които са скоро реновирани) много повече ми харесаха като обслужване, внимание, отношение, шоута, храна, организация на екскурзии и т.н. Не може на кораб 4500-5000 пасажери да има същия брой екипаж (около 1500 души), както на кораб 3000 души. Нали се сещате какво чакане, тълпи, блъскане и т.н. Хубавото е, че сега есента нямаше толкова хора и пак беше навалица. Не мога да си представя лятото или по време на училищните ваканции какво е....Grinning

# 209
  • Мнения: 1 539
Здравейте, аз нямам никакъв опит с круизи и затова моля за помощ. Например тази оферта: https://crusit.bg/kruizi/6-dni-frantsia-italia-ispania-ui7d/izch … &priceType=38
Как ви се струва? Напитките на борда много ли са скъпи? Има ли много неща, за които да се харчи извън пакета на борда? За ескурзиите - в градовете по офертата възможно ли е сам да си организираш разходките? Ако решиш да не слизаш в даден град, можеш ли да ползваш басейни и т.н на кораба?

Общи условия

Активация на акаунт