КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 342
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 817
marygp, благодаря много за включването! Ще се радвам на снимки от Ocean key Simple Smile

Честита нова година! Да си пожелаем да сме здрави и щастливи Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 11 554
И аз бих била много благодарна, ние имаме 2 дни н Оушън кей.
Трябва да проуча безплатните откъде минават и аз.

# 347
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ако някой сега е в Маями, може ли да сподели как изглежда новата година там - усеща ли се празнична атмосфера?

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Няма никакъв коледен дух. Има една елха на Линкълн роуд и малко украса по Оушън драйв. И по палмите има лампички.




# 349
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ех, жалко Simple Smile
Благодаря за отговора.

# 350
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте! Намесвам се в темата Маями, за да ви посъветвам да проучите много добре маршрутите на безплатните превозни средства на обществения транспорт. Оказа се, че покриват доста от downtown и Miami Beach. Много са редовни и удобни. Разглеждането на града с тях е по-лесно и бързо, че там разстоянията са огромни.
Може ли да ни дадеш наготово информация - очевидно си проучвала?!? Flushed
За оушън кей нужно ли е да се взема някаква екскурзия - гледам, че дори и резервация на чадър за цял ден предлагат? Искаме да се разходим и да правим плаж - може ли самостоятелно и има ли такси за ползване на плажната зона? Кой хотел ползвахте в Маями и с какво се придвижвахте?

Niya-, когато аз купувах билети на Търкиш бяха с около 500 евро по-скъпи от Луфханза (за двама ни). Аз също много харесвам Търкиш, но реши, че разликата в цената е неоправдана.
Защо избра Кент хотел - само заради близостта с Версаче меншън ли?

# 351
  • Мнения: 5
Здравейте! За много години и да си пожелаем здраве и много нови дестинации!
https://m.bg-mamma.com/?action=post;topic=1146556.345;num_replies=351# да, наистина проучвах и ги ползвахме.
Ето какво намерих: https://www.miamibeachfl.gov/city-hall/transportation/trolley/ - за Маями бийч
http://www.miamidade.gov/transit/library/metromover-map.pdf - за централната част на Маями
Тук може да намерите и други идеи: https://miamionthecheap.com/free-transportation-around-miami/
За Оъшън кей не е необходимо да плащате никаква екскурзия! Това е едно малко симпатично островче с достатъчно места, на които може да разположите шезлонга си на сянка. Не сме ползвали чадъри, а шезлонзите са безплатни. Плажната зона е безплатна, а кораба е спрян на максимум 200 м от плажа. По острова се движат голф колички, които също са безплатни и транспортират който желае до друг плаж или до кораба. Ние сменяхме плажовете - на лагуната, на океана и последно на sunset beach (с пуфовете срещу кораба). Ще кача снимки малко по-късно. Много ни хареса там!

# 352
  • София
  • Мнения: 11 554
А колкото пъти ли иска човек може да слиза и да се качва от кораба, колко време отнема процедурата по качването?

# 353
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,решихме се и ние за първи път на круиз да отидем.
Почвам да ви чета ,имам доста за четене.
Къде е най удачно да се отиде като за първи път с дете на 7 години сме?
В кой сайт да погледна за круизи.
Много благодаря,пожелавам на всички много пътешествия и нека Новата година ви донесе много здраве и късмет!

# 354
  • Мнения: 30
Здравейте,януари заминаваме на круиз с маршрут Мавриций,Сейшели,Мадагаскар и Реюнион.Вече се поподготвих с инфо,но все пак да попитам тези които са били вече там за екскурзии,кое задължително трябва да се види и съвети въобще
Маршрута звучи страхотно!С кой кораб ще  сте?
ние сме с Costa mediterranea.Не сме били на него и нямам представа какъв е,но само той е сега там.

# 355
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте,решихме се и ние за първи път на круиз да отидем.
Почвам да ви чета ,имам доста за четене.
Къде е най удачно да се отиде като за първи път с дете на 7 години сме?
В кой сайт да погледна за круизи.
Много благодаря,пожелавам на всички много пътешествия и нека Новата година ви донесе много здраве и късмет!

Прочетете назад по темите и ще добиете представа. Ако не се притеснявате да запазвате през чужди сайтове, аз последните 2 круиза ги запазих от немски сайт, защото цените бяха доста по-ниски. Отделно специално за Коста децата са безплатни и бакшишите също бяха включени в цената което, ако сравнявам с цените в агенциите тук идваше около 400евро разлика.

Според мен за първи круиз заложете на класическо средиземноморие. Има огромен избор и може да подберете подходящи дати и също начално пристанище което е удобно за качване. Имайте предвид, че по този маршрут вървят и най-новите кораби и може да заложите на някой такъв. Аз сега следя за круиз по адриатика и там въртят само стари и по-малки кораби например. Зависи и какво обичате, къде ви се ходи и т.н.

Успех в търсенето!

# 356
  • София
  • Мнения: 1 274
marygp, благодаря за линковете! Полезни ще са за всички нас, които тепърва ще опознаваме Маями.Flowers Bouquet
Чакам с нетърпение снимки от Оушън кей и се чудя къде хапвахте през деня - връщахте се до кораба, или има организиран обяд на острова? Иначе видях, че има достатъчно заведения с допълнително заплащане.
Някой да е пътувал до Виетнам, Филипини? Планирам този регион с качване от Хонг Конг, ако до тогава се усмирят протестите.
Забравих да кажа Честита нова година на всички и честити да са ни всички пътешествия!
Благодаря на всички ви за приятната атмосфера в темата - тук си почивам и се зареждам.
Прекрасно е да общуваш със съмишленици!

# 357
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Гледам Оушън кей от балкона на кабината в момента. Прилича на строителна площадка малко







Храната на сушата и на борда е еднаква и можете да се храните, където искате.

# 358
  • Мнения: 5
marygp, благодаря много за включването! Ще се радвам на снимки от Ocean key Simple Smile


Здравейте, качвам снимки от Оушън кей и аз Simple Smile. Тази строителна площадка беше закрита, когато ние бяхме там. От снимките на Shantal се вижда чудесно, че разстоянията на острова не са големи.

Снимките ми са огромни и се налага да им намаля размера, но въпреки това не се получава качването, съжалявам!
Сетих се нещо важно за Маями. Ако ви трябва интернет докато сте навън, може да намерите в безплатните транспортни средства и по спирките им. Също така в близост до сградите на Dade College. На нас ни се наложи да търсим, защото докато обикаляхме срещахме тролея и в Маями, освен на Маями бийч, а аз не бях проучила предварително маршрута му. Този тролей спира и пред круизен терминал F на Port of Miami. Поне оттам го ползвахме ние като слязохме от кораба.
За по-лесно ориентиране в града може да си изтеглите безплатно Map of Miami offline  от Google Play.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 18:44 от marygp

# 359
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Lunna Pateka, относно шатъла различно. В Дубай например има от пристанището до 2 мола (единият е Дубай Мол) от самия мол е шатъла на всеки час.
В Абу Даби май си беше от града или мола, защото пак беше до един мол.
В Мускат от пристанището до изхода на пристанището, от самия град.
В Бахрейн - пак от града беше организиран.
Тук не че нямаше деца, млади семейства с 2-3 деца, но дори и те не са шумни.
На круиза с МСЧ МЪжът ми си купи тапи за уши, защото беше нетърпимо.
Иначе на нашия круиз едната вечер имаше една баба, на която празнуваха 100г. Юбилей и тя така се забавляваше. И всички бяха много активни в забавите, дискотеки, бийч клуба и т.н. Не са 100% немци. Може би 80% Simple Smile

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, КРУИЗЪРИ!
Нека Новата 2020 да ни донесе още по-хубави преживявания и спомени!

П.С. Лунна Пътека, ти ме отчайваш! Ние букнахме круиз фиорди през август тази година с МСЦ, обаче трябва ли сега тапи за уши да купуваме?! Толкова ли е зле?

Общи условия

Активация на акаунт