КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 322
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 272
Shantal, пеша ли се придвижвахте на оушън кей?
Момичета, който е бил на Кюрасао, Аруба, Ямайка и Гранд Кайман да сподели какво да се види - има голям избор от екскурзии, не мога да реша какво да вземем, или сами да се разхождаме!?! Искам и плаж да правим на всеки остров - постижимо ли е?
Който знае - да помогне! Flowers Hibiscus

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Shantal, пеша ли се придвижвахте на оушън кей?
Момичета, който е бил на Кюрасао, Аруба, Ямайка и Гранд Кайман да сподели какво да се види - има голям избор от екскурзии, не мога да реша какво да вземем, или сами да се разхождаме!?! Искам и плаж да правим на всеки остров - постижимо ли е?
Който знае - да помогне! Flowers Hibiscus

Да, пеша. В Кюрасао също. В Аруба бяхме взели кола под наем и обиколихме сами. В Ямайка (Монтего бей) трансфер (не от кораба), който ни закара до плажа и след някакво време дойде да ни вземе. На Гранд Кайман плувахме със скатове, пак не от кораба.
Само в Кюрасао не сме ходили на плаж, защото не харесах такъв близо до порта, но според времето с което разполагате, мисля, че плажът е постижим навсвкъде.

# 377
  • Мнения: 2 817
Пак аз с питане 🙂 С моете дете, онова с мустачките - на 17 г. ще е тогава, ще вървим до Франция, САЩ и от Маями круиз - Мексико, Ямайка, Гранд Кайман и обратно Маями. Връщаме се през Великобритания. Имам пълномощно за държавите от ЕС и САЩ. Да вадя ли ново, в което да включа и другите държави, които ще посетим или ще минем така?

# 378
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Пълномощното ти трябва само, за да излезнеш от България.

# 379
  • Мнения: 53
Здравейте, бихте ли могли да ми дадете мнения за MSC Preziosa и следният маршрут  Хамбург, В открито море, Олесунд (Норвегия), В открито море, Хонигсваг (Норвегия), Хонигсваг (Норвегия), Тромсо (Норвегия), В открито море, Трондхайм (Норвегия), Молде (Норвегия), Флаам, В открито море, Хамбург. 11 нощувки цена 629 evro на човек за вътрешна каюта. Мисля, че офертата е добра?Бихте ли могли да ми препоръчате хотели в Хамбург и Берлин с добра локация и на сносни цени:))))

# 380
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте, имам следното питане. Искаме да идем с приятели на круиз по Адриатика. През немски сайт цената е с около 120 евро на човек по-ниска за членове на MSC. Аз и съпруга ми имаме такова, а нашите приятели нямат. Дали ще е проблем да запазим каютите на мое и негово име тоест да се разменим с тях, за да получат така и те отстъпка, а на кораба всеки ще си спи с половинката. Някой правил ли е подобно упражнение?

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 4 698
Сама пишеш, че отстъпката е за членове, каквито те не са. При резервацията се въвеждат имената и евентуално клубният номер.

# 382
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз мисля, че няма да стане проблем, само че трябва да си размените картите - те са ви ключа за кабината, и да внимавате да не се представите/чекирате някъде с чужда карта. Стюардите ще са наясно с размяната обаче.

Момичета, тези от вас, които бяха с MSC на Кариби - плащахте ли вода в основния ресторант? Не питам за бутилирана, а за т.нар. "тап уотър", наливната. Преди години се говореше, че само в Европа не сервират такава и трябва да купиш бутилирана, а за американците не било така.

Вижте офертите от януарската разпродажба на Вива вояж - аз резервирах Виетнам и Филипини за декември за 573 паунда със Селебрити - 14 нощи. Мноооооого съм доволна, отдавна го следях - никъде няма такава цена.

# 383
  • Мнения: 95
Аз мисля, че няма да стане проблем, само че трябва да си размените картите - те са ви ключа за кабината, и да внимавате да не се представите/чекирате някъде с чужда карта. Стюардите ще са наясно с размяната обаче.

Момичета, тези от вас, които бяха с MSC на Кариби - плащахте ли вода в основния ресторант? Не питам за бутилирана, а за т.нар. "тап уотър", наливната. Преди години се говореше, че само в Европа не сервират такава и трябва да купиш бутилирана, а за американците не било така.

Вижте офертите от януарската разпродажба на Вива вояж - аз резервирах Виетнам и Филипини за декември за 573 паунда със Селебрити - 14 нощи. Мноооооого съм доволна, отдавна го следях - никъде няма такава цена.
yav4e_mrav4e, може ли линк към круиза, не го откривам Simple Smile

# 384
  • Мнения: 735
Вижте офертите от януарската разпродажба на Вива вояж - аз резервирах Виетнам и Филипини за декември за 573 паунда със Селебрити - 14 нощи. Мноооооого съм доволна, отдавна го следях - никъде няма такава цена.
И аз такъв маршрут не намирам?

Поправям се. Намерих го от Сингапур, но външна е двойна цена Sad вътрешна не е опция за нас.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 17:35 от mim4eto_84

# 385
  • София
  • Мнения: 1 272
yav4e_mrav4e, може ли линк към круиза, не го откривам Simple Smile
06.12.2020 от Сингапур с Милениум.

Поправям се. Намерих го от Сингапур, но външна е двойна цена Sad вътрешна не е опция за нас.
Това е мноооооого ниска цена за Селебрити. Освен това преди 6 месеца Милениум имаше основно реновиране.

# 386
  • Мнения: 968
Споделям оферта на vocationstogo- стои от два дни - 7 дни с Jewel of the seas от Дубай за 152 долара за вътрешна, тръгване на 27.01.20.
Скрит текст:

# 387
  • Мнения: 192
Здравейте! Предстои ни петдневен средиземноморски круиз през април с отплаване от Генуа и акустиране в Неапол. Компанията, на която се спряхме, е MSC, корабът е Divina. Това ще бъде първият ни круиз и в момента проучвам. Ще се радвам да се свържа с хора, които вече са минавали този или подобен маршрут. Всякаква информация и съвети ще ми бъде от полза - за полети, отсядане в хотели преди и след круиза, качване на кораба, изхранване, напитки, дрескод, интернет, екскурзии, забавления... всичко! Simple Smile

# 388
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте! Предстои ни петдневен средиземноморски круиз през април с отплаване от Генуа и акустиране в Неапол. Компанията, на която се спряхме, е MSC, корабът е Divina. Това ще бъде първият ни круиз и в момента проучвам. Ще се радвам да се свържа с хора, които вече са минавали този или подобен маршрут. Всякаква информация и съвети ще ми бъде от полза - за полети, отсядане в хотели преди и след круиза, качване на кораба, изхранване, напитки, дрескод, интернет, екскурзии, забавления... всичко! Simple Smile

Какъв е точно маршрута? Аз съм била по средиземно на 3 круиза и ще мога да ви дам инфо за пристанищата. Дрес кода е коментиран многократно, ако искате си носите и се издикарвате, ако искате ядете на бюфета. Ние предпочитаме да се храним на вечеря в основните ресторанти със сервиз и си носим нещо малко по-елегантно, но не и костюми и рокли с гол гръб. Мъжа ми слага някоя риза с дънки, аз рокля или топ с пола/панталон и сне готови. Винаги има бяла вечер (ако искате да си облечете бяло, и с черно няма да ви върнат).

До генуа най-изгодно ще бъде да летите до Ница или Милано с лоу кост и от там с влак до Генуа. Ние сме спали в Генуа в хотел близо до гарата и терминала и беше удобно, но не помня името на хотела.

В сайта на трениталия може да проверите разписания и цени на влаковете. И да не забравите да си валидирате билета преди да се качите на вкака!

На ме чн ми е супер удобно едно приложение Rome2rio се казва и като въведеш къде искаш да отидеш ти предлага варианти с влак, автобус и т.н.

Аз винаги предварително си проучвам къде и какво да видим и не ползваме корабни екскурзии.

Алкохола е скъп и, ако пиете е по-добре с пакет. Ако искате по 1-2 питиета на ден тогава не е оправдан пакет и пи-добре да си плащате.

Питай, ако имаш конкретни въпроси!

Аз точно днес запазих следващия круиз за края на Май по Адриатическото крайбрежие с тръгване от Венеция Simple Smile

# 389
  • Мнения: 341
Извинете, ако ядосам някого с неадекватно питане! Не съм прочела нищо от темата, освен дето огледах линковете в заглавния пост. Но все пак ще изложа моя проблем, а ако някой пише- ще съм благодарна.
Искам да отидем около пролетната ваканция на хубаво, интересно и топло място. Имах идея за Сингапур( не круиз), но заради летателната обстановка около Иран ме е шубе да мисля за там. В обратна посока е Европа сам( твърде скучно), за щатите трябва виза и съм в дълбока чуденка. Ей сега видях тази тема и ми просветна- карибски круиз с качване от някое неамериканско пристанище. Кликнах на накой от линковете, но всичко видяно е Маями или Порт Лосърдейл като начало( а аз имам известни резерви  като време и възможности за визата и не ми се рискува).
Та въпросът ми е- знаете ли круизи без щатите в плана? Или дали визата за просто прелитане през Америка е различна( демек няма да платя 150 долара, да вадя извадка от банкови сметки и куп обяснителни документи, да ходя на интервю и т.н)
И тъй тъй питам- бюджетът ми е около 1300 на човек за самолетен билет и настаняване( основното, без екскурзии и там допълнителни разходи). Но все пак не искам 2 на 2 каюта, като да те хване клаустрофобия. Та постижимо ли е това, че да ровя въобще?
А също като резервен вариант някакъв круиз включващ Мароко и Мадейра примерно.

Общи условия

Активация на акаунт