Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 21

  • 78 968
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 013
Цитат
Може ли рецептата за кошнички те?
Запържвам кайма с лук,чесън и подправки каквито искаш.Добавям малко доматен сос.Каймата смесвам със сварени макарони и кашкавал , пълня кошничките и запичам за 10-15 мин.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:31 от bubanka

# 76
  • София
  • Мнения: 4 707
Скрит текст:
Милинки




Тарталети с шоколадов крем. Този път направих двойна доза (34), няма да се лъжем с 15 - 16 броя. Stuck Out Tongue Winking Eye

Може ли рецептата за тарталетите?

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:32 от bubanka

# 77
  • Мнения: 14 064
Тарталети:
Скрит текст:
1 яйце, 1 ч.ч. захар, 125 гр. масло, 2 ч.ч. брашно. Аз удвоих продуктите и получих 34 бр., от една доза правех 15-16 бр., зависи и от големината на "топчето".
Разбивам яйцето със захарта до разтопяването й (по рецепта е пудра захар, но аз ги правя с кристална). Прибавям чаша и половина брашно и нарязаното на парчета масло. Започвам да меся с ръце. Като стане еднородно добавям на части и останалото брашно, да се получи гладка, мека топка. Слагам за 10 мин. във фризера и после оформям топчета, които разпределям по дъното и стените на кошничките.  Имам само 12 формички и докато се печеше първата партида, тестото стои в хладилника.  Пека на 180 гр. до порозовяване. Крем направих от 1 л. мляко, 2 яйца, 2 с.л. брашно, 60 гр. царевично натурално нишесте, 50 гр. масло и 100 гр. шоколад. За двойна доза сладки, от крема ми остана една чашка за кафе.

# 78
  • Мнения: 1 316
Закуската от неделя


Винен кебап


Постен грах с картофи


Тортичка

# 79
# 80
  • София
  • Мнения: 1 001
От онзи ден- нещо между миш маш и шакшука. Импровизирах!

И на готовата порция поръсих със сирене


Довечера ще сме на зелен фасул със свинско

# 81
  • София
  • Мнения: 15 453
Боб и индийски питки на тиган .

# 82
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Пилешки крилца и печен карфиол

# 83
  • Мнения: 39 248
Това не е ли карфиол?

# 84
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Това не е ли карфиол?
Естествено, че е карфиол...нямам представа защо написах броколи:) Редактирах се.

# 85
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
Ръчен хляб с мармалад от лук

# 86
  • София
  • Мнения: 15 453
Всеки знае,че боб върви с ребърца, но при нас бобът беше на обяд, а за вечеря ребърцата.

# 87
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Боб с рагу


Туршийка


Пипер с яйца и сирене

# 88
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
У нас сметаново пиле

# 89
  • Мнения: 11 726
Много дразните с този бобец, ей!
Тайне, точно така. Разделно хранене. Едното обедно, другото вечер Simple Smile

Аз правих днес Кестенова торта с шоколадова глазура, но по принцип кестените трябваше да правят компания на свинско. Хаха
Обедно хапнах от свеки една манджа от бурканчета, май е с пържен патладжан и чушки. Много вкусна беше. Плюс козе сирене, хляб, майонеза и люта чушка.
За вечеря пилешки филенца с корнфлейкс. Имаше бланширани картофи, зелева салата и млечно-майонезен сос.







Общи условия

Активация на акаунт