Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 21

  • 80 312
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 978
Тайна,как правиш житото,много добре ми изглежда?

# 466
  • Мнения: 1 865
Едни пържени филии от сутринта

# 467
  • Мнения: 1 901
Тайна, тези сърмички как хубаво ме гледат от тавата... още утре ще свия едни Grinning  G.kehaiova много вкусна порция Fork And Knife
У нас за вечеря шпецле с бекон и невероятно вкусна млечна баница Simple Smile.
https://inthebeniskitchen.com/2019/09/15/%d0%bc%d0%bb%d0%b5%d1%8 … 0%b8%d1%86%d0%b0/

https://inthebeniskitchen.com/2019/11/03/%d1%88%d0%bf%d0%b5%d1%8 … 0%ba%d0%be%d0%bd/

# 468
  • Мнения: 1 804
Закуска, приготвена от детето - палачинки. Кафявите са с течен шоколад.

Скрит текст:

Свински кебап


Пилешка кавърма


Супа топчета


Картофени кюфтета

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Ще бъде Маргарита.

# 470
  • София
  • Мнения: 15 465
Тайна,как правиш житото,много добре ми изглежда?
Измивам, сварявам в много вода в мултикукъра за два часа, изплаквам в гевгир под студена вода, изцеждам ,слагам орехи, стафиди,канела, счукани обикновени бисквити, лимонова кора и преди да го нося или раздавам, слагам пудра захар.Захарта добавям колкото може по-късно,за да не го разводни.

Бени, благодаря!Зелето някакво купешко беше,аз не слагам,но се оказа много тънко и хубаво и добре направено..

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 20:28 от Тайна

# 471
  • Мнения: 253
Привет кулинарни вълшебници!
Включвам се в уютната темичка с грозновати снимки на пълнени гъбки, супичка и картофи с пилешко.
 

# 472
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Маргаритата по наш вкус. Simple Smile

# 473
  • Мнения: 22 867
Morena, като ти гледам Маргаритката, и на моя вкус ще дойде идеално! Heart Eyes bouquet chef

Супа със свинско /снимала съм, все едно е  окачена на стената/ Mr. Green


Скумросана скумрийка


Simple Smile "К'от - такоз" е точно като "каквото има в хладилника", но звучи по-гурме.
TrollfaceTrollface
като сравняване на "качамак с пръжки" с "полента с бекон"

st. Dobri, ма нема да сЪ излагам сега да бъркам качамаци, ама ха, ми и аз с полента с гъбки и яйчица, по на европейско бие пък! Joy 




# 474
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Morena, като ти гледам Маргаритката, и на моя вкус ще дойде идеално!
Значи и ти не си по класиката... само намазана с доматен сос. Simple Smile
Как се смях с това окачване на стената, то и моята пица е така, пък и с тая "скумросна"...  Joy Joy...
А супичката ти е по мой вкус също.  bouquet

# 475
  • Мнения: 1 651
Свинско със зеленчуци на фурна(сетих се да снимам след вечеря, за това тавата е полупразна Grinning )


Сладкиш с ябълки,стафиди и овесени ядки

# 476
  • Мнения: 1 865
Пламена,рецепта за сладкиша може ли?
Постен ли е?

# 477
  • Мнения: 4 212
Пилешко с грах и моркови

Мммм ... че вкусно! Изглежда чудесно,бихте ли споделили рецептата?Благодаря!

# 478
  • Мнения: 1 865
Рецептата не сложна.Пилешко месо/в сучая пържоли от бут/ задушавам в дълбок тиган/под капак/,нарязвам моркови на колелца мятам ги в тигана и изчаквам да омекнат. Добавям дом. пюре ,замразен грах и сол.Ратварям брашно в малко вода и добавям в тигана.Когато се сгъсти/бързо става/свалям от котлона и добавям черен пипер и копър.Това е,съжалявам че няма точни мерки,но това го готвя на око.

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Рецептата не сложна.Пилешко месо/в сучая пържоли от бут/ задушавам в дълбок тиган/под капак/,нарязвам моркови на колелца мятам ги в тигана и изчаквам да омекнат. Добавям дом. пюре ,замразен грах и сол.Ратварям брашно в малко вода и добавям в тигана.Когато се сгъсти/бързо става/свалям от котлона и добавям черен пипер и копър.Това е,съжалявам че няма точни мерки,но това го готвя на око.
И аз готвя същото ястие но в друг ред. Simple Smile
Скрит текст:
Подправям место със сол и п-р, сипвам вода и го задушавам. Отделно запържвам моркови и лук, сол, доматено пюре, червен п-р, брашно и след това граха (замразен или консерва), месото (обезкостено и накъсано) и бульона му. Ако има нужа и гореща вода добавям. След като е готово - копър.

Общи условия

Активация на акаунт