СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 590
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 47 981
Току що школо дрънна, 6 по бел и мат, останалите не ме вълнуват. Щастливи сме. Simple Smile Дано е на успех. Hug

# 211
  • София
  • Мнения: 7 190
Ще улесняват математиката.
Нас няма да ни хване де.
Но интересно с НВО какво ще стане.
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/pravyat-po-lesna-matematikata-ot-5-do-7-klas

# 212
  • Мнения: 6 926
Как какво ще стане - все по-просто Sad. Ако пък я махнат математиката съвсем ще се подобри успеваемостта. Няма математика - няма проблем. Голямо безсилие в това министерство.

# 213
  • софия
  • Мнения: 25 457
За нашите предвиждам отново лесни задачи и голяма тълпа с много точки. Определящи ще бъдат малките детайли.
Аз смятам, че математиката е усложнена спрямо възрастта, но не съм и привърженик на "има нещо, има проблем, няма го нещото, няма проблем". Какво ще направят с усложнения материал, който ще махнат? Цялата система е изкривена и подобрението не може да се случи само с прехвърляне на материал от клас в клас.

Допълвам се: имам огромни съмнения, че нещо реално ще бъде направено. Министърът говори али-бали, като предполагам по някакъв начин това е свързано непряко с изборите. Нямам иначе обяснение защо се прави точно в момента. Ако имаха сериозни намерения, нямаше да се подхвърля по този начин, а неформалната група ми е най-ясната индикация, че ще се симулира нещо си, дори работа няма да е.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 08:03 от zvаnchе

# 214
  • София
  • Мнения: 7 190
Математиката текущо е "сложна", защото няма съответстващ хорариум в обикновените училища.
Иначе както са я подкарали, просто ще се върнат изпитите за кандидатстване в гимназии.

# 215
  • софия
  • Мнения: 25 457
ОК, може би по-точното е "твърде много за недостатъчно часове", което я прави усложнена. За това продължавам да смятам, че проблемът не е просто в материала (сложен, лесен), а в системата и организацията на обучение.

# 216
  • Мнения: 47 981
Наистина просто няма време за материала по математика. А някой ученик или учител е бил болен веднъж, а е изпуснал нишката и край

# 217
  • София
  • Мнения: 1 570
Да не говорим и за качествата на учител да я преподаде разбираемо. При тази липса на учители. Спомням си до седми клас как се пънех сама да разбера задачите. Нашите не бяха чували за такова нещо като частни уроци Simple Smile В гимназията попаднах на страхотен учител, та до призови места по състезания стигнах.

# 218
  • Мнения: 47 981
МОН си знаят стоката, да структурират материала така, че да могат и посредствените учители да преподават. 21 век е. Ама все децата са им виновни...

# 219
  • Мнения: X
А какъв е хорариумът по математика в обикновените училища? В МГ единият срок е 9 часа, а другият - 10.

# 220
  • Мнения: 6 926
Рамката е 4 часа седмично (без ИУЧ и без ФУЧ).

# 221
  • Мнения: 6 587
Мария, как е Ния?

# 222
  • София
  • Мнения: 2 437
А какъв е хорариумът по математика в обикновените училища? В МГ единият срок е 9 часа, а другият - 10.

Веднага отговарям - при моят е 4 ч. Ами до никъде не стигат тези часове. Учителят им не е лош, но препуска през материала, защото за тези часове няма време да предаде всичко. И когато едно дете няма афинитет към матеманиката и няма математическо мислене нещата стават доста зле.

# 223
  • Мнения: 6 926
Благодаря, добре е. Научи се как да стъпва настрани и вече не й личи, че куца. Пуста суета Simple Smile. Ще мине бързо. ЛЛ даде бележка за 3 седмици без фвс.

# 224
  • Мнения: 6 587
 Simple Smile Бързо възстановяване!

При нас са 4 часа + 1 час ИУЧ математетика.

Общи условия

Активация на акаунт