СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 592
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 491
Аз пак за сверка - разбрах, че очевидно само моето дете има неразбиране на типа преподаване в школата, в която посещава, но да питам в училище докъде са стигнали. Защото те очевидно са назад - още са на едночлени.
п.п не мога да повярвам, че почнах да следя какво учат, но май тази година ще е така. Даже преди малко алтернативно решавах домашните от курсовете, за да видя дали ще получим един и същи отговори.

# 421
  • Мнения: 6 926
При среден брой точки миналата година по математика (за страната) 33 и това при рекордно лесно НВО, дълбоко се съмнявам, че политически ще им е изгодно да дадат по-сложно нво. Това е равносилно да признаят тотален крах на реформата си. Естествено, дълбоко се надявам да не разбирам от политика и да ни зашеметят с нещо трудно и по двата предмета.

# 422
  • Мнения: 8 230
Ей така навремето ме подготвяха с много завързани задачи за изпита във ВИАС. Факир бях станала. И хоп! На изпита тотално блокирах на най-стандартната и елементарна стереометрична задача. Не я реших.
Та съм си го закачила този случай като лампичка в главата.

Моята учителка по математика в 11-и клас много често ни повтаряше следното: "Внимавайте много, защото ще преплувате морето и ще се удавите в реката". На два кандидатстудентски изпита се явиха (това беше максимума) и на двата обърках най-лесните подусловия 😂
Аз още нямам ясно изразено отношение към школата на сина ми. От една страна, ходи с желание и твърди, че учителката обяснява много добре. Групата е само от шест деца, ако се запишели още, ще ги разделят на две групи. Един учител не трябвало да работи с повече от 6-7 деца. От друга страна, струва ми се, че решават само лесни задачи.
Иначе младежът се е поамбицирал. Вчера и днес решава задачи вкъщи. Може пък нещата, които му говоря, малко по малко да стигат до съзнанието му.

# 423
  • Мнения: 47 981
В нашата школа вървят леко напред, но много обясняват. На моя син му е много скучно по математика, но по бел му е много много полезно да предъвкват всичко
По математика също има какво да вземе- проверяват му разписването, което му изяде приема в СМГ например.
Целенасочено съм го записала на такъв курс. Не е от супер елитните Simple Smile

# 424
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз си свалих графика на Мария ( Hug ) и почнах си се го преправям спрямо нашите интереси.
В Междучасие ще има 4 пробни изпита на предмет. Той ходи на БЕЛ само на школа, но мисля да се яви и на два по математика, за да се ориентира във формата. Знам, че и в СМГ трябва да има пробни.
Чудя се има ли смисъл да ходи и на друг пробен по БЕЛ, но някак времето е толкова кът, че се чудя просто кое къде да вместим.
На практика ще има школа на много от почивните дни - междусрочната ваканция, 3 март, 6 май. А трябва някога да поема и по малко въздух.
Та вашите младежи и девойки на колко пробни по БЕЛ и математика ще ги пращате и къде?

# 425
  • Мнения: 8 230
В школата казаха, че от април месец ще правят пробен изпит всяка събота.
На пробни по БЕЛ ще ходи само в училище.

# 426
  • Мнения: 6 926
Та вашите младежи и девойки на колко пробни по БЕЛ и математика ще ги пращате и къде?
Това е и моето чудене. За БЕЛ искам: Регалия, Междучасие и СМГ учители. Като ми се виждат множко. Но и много зависи дали ще успея да се "вредя" за места. По мат. мислех само в Регалия. За СМГ учители много се чудя (горе писах защо). Искам и един в Лого 3 за АК. Много са, но по бел само на пробни ще мога да сверя за преразказите.

# 427
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен на две места е напълно достатъчно - пробните в школата, в която ходи и да се пробва на външни пробни, за да се види дали нивото е сходно.

# 428
  • Мнения: 6 926
Според мен на две места е напълно достатъчно - пробните в школата, в която ходи и да се пробва на външни пробни, за да се види дали нивото е сходно.
Има деца, които не ходят на школи и уроци. Та на тези деца няма кой да им проверява поне веднъж месечно по един преразказ.

# 429
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Не искам да прекалявам с пробните, тези към нейната школа са достатъчно. Но това не значи, че април месец няма да се поддам на напрежението, да изкукам и да я запиша на още.

В школата са с 1-2 урока по-напред по МАТ, Ема сега през седмицата ще вземе в у-ще материала от школата. Не знам занапред дали ще се запази така.

# 430
  • у дома
  • Мнения: 7 141
[Моето в училище утре ще взимат умножение на многочлени.
При нас има максимум 1-2 пробни изпита през пролетта,та ще съм много благодарна на тези,които споделят техните...

# 431
  • Мнения: 3 049
При среден брой точки миналата година по математика (за страната) 33 и това при рекордно лесно НВО, дълбоко се съмнявам, че политически ще им е изгодно да дадат по-сложно нво. Това е равносилно да признаят тотален крах на реформата си. Естествено, дълбоко се надявам да не разбирам от политика и да ни зашеметят с нещо трудно и по двата предмета.
Не мога да разбера МОН-ските страсти да докладват успеваемост.
Първо средните точки и 85 да станат: а) хората в досег със системата няма хвръкнат от щастие, че сме постигнали нещо велико, б) при това паралелно образование, не знам с какво ще се хвалят, може би с все по-пълното покритие на последното, в) за всички това ще е новина с отзвук 2 дни - и сега извън бг-мама отзвук не съм видяла съществен.
Та да спрат с меренето за собствена консумация и да се съсредоточат върху смисъла на НВО, т. е. вход за гимназиите и да направят изпити, постигащи максимално разслоение на децата.
Дори и от политическа гледна точка, в сегашното положение трупат повече недоволни избиратели.

# 432
  • София
  • Мнения: 3 457
В училище са на многочлен,а в школата-някакви формули за съкратено умножение...Засега не съм се замислила е за пробни изпити.По БЕЛ знам че правят .(ние ходим в две различни школи по двата предмета)

# 433
  • София
  • Мнения: 3 610
Моят не ходи на школи и уроци и смятам да го пратя макс на 2 пробни по предмет. В училище също ще правят един или два. Притеснява ме обаче, че ако школите избързват с материала, може да не може да реши нещо заради не взет материал и да не му е напълно реален резултатът.
Миналата година го пратих в Междучасие на математика и резултатът беше потресаващ- около 60точки. Та си мисля да заложа на Регалия тази година. С надеждата да са по-близо до реалното ниво, макар, че гаранция няма. Междучасие пък, ни е много удобно като дестинация, та ще го помисля още.

# 434
  • Мнения: 3 491
Ние няма да го пращаме на повече от предвидените в школата изпити. А те са четири. И без това вече получавам обвинения, че няма и ден свободен -цялата събота му е ангажирана с школа, а неделята с домашни от школата. Вчера ме пита дали смятам това натоварване за нормално. Нямал никакво време за срещи с приятели.. Някои деца може би вече са свикнали на този график, очевидно ходят по уроци от доста време, но моето не е.
Освен това изобщо нямаме твърда концепция към кои гимназии се насочваме - за БЕЛ съм сигурна, че ако се понапъне /това означава да познава в по-голяма дълбочина произведенията, с преразказа и с граматиката няма проблем/, може да изкара много висок резултат, по математика обаче още не мога да преценя . Има много нов материал тази година, а учителката  в училище е младичка, с доста иновативни методи в овладяването на дисциплината и той казва, че нищо не се чува от иначе интересните й обяснения. Затова и явно изостават с материала, от там и неразбирането в школата.
Не съм убедена и че училища с голямо натоварване биха били подходящи за малко отвеяната му , артистична натура. Та очевидно целта ни е някоя гимназия, която не изисква по десет пробни изпита.

Общи условия

Активация на акаунт