Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител? - тема 2

  • 9 769
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 326
Аз в крайна сметка поръчах без wi fi, чакам го тези дни.
Надявам се да има ефект, въпреки че при нас положението не е много зле, но конденза понякога се стича по перваза на прозореца, който засега е гипсокартон. Влагомерът обаче си показва почти винаги +-65%.
Сушилня имам, тя стои в същата стая, но той проблемът си е отпреди. Предполагам, че всичко идва от некачествена дограма и вътрешната изолация, но нямаме възможност за скорошен ремонт.

# 61
  • до морето
  • Мнения: 2 282
Ние поръчахме този. Много сме доволни. Всяка зима изпръсквах по 2 Саво, макар че тази е топла.
https://reno.bg/vlagoulovitel-homa-hdh-20t55-26608
Беше намален на 280 лева. Сега виждам намален в други сайтове. Не става да се спи на него, но вода събира.

# 62
  • Мнения: 45


Помощ.
Не знаем как да се справим с мухъла.
Съединена е малка с голяма стая, но с климатик не може да се топли малката стая и мъжа ми побългарил и затворил между двете стаи.
Там е гардеробна само, и вече по гардеробите вътре е ужас.
Няма как да проветрявам , няма прозорец за отваряне.
Зимата има ли какво да се направи, защото се разпространява много бързо а сме и с две деца.
Не го дишаме пряко, не влизат там..нооо

# 63
  • Мнения: 11 594
Нали пишеш в темата за мухъл и обезвлажнител. Значи ти е ясно какво трябва да купиш-обезвалажнител. В темата са показани достатъчно модели.
Вземи и  един препарат против мухъл на Церазит и напръскай това чудо. С този, че има още един вид, който е само за бани:
https://remedium.bg/ceresit-stop-all-in-one-universalen-sprey-za … l-x500-ml-68396/p

# 64
  • Мнения: 4 547
Отваряне на врати, обезвлажнител и ако има опция климатика - пускай го да суши въздуха.

Аз да споделя как се справих с влагата от банята - не е много, но все пак има. Сложих скандинавски мъх в коридора. Малко е, купих го от цветарницата до нас, но има ефект, който чак ме изненада. Вече няколко дни попива влагата в коридора, вчера проветрявах дълго време, стана леко сух, но вечерта след едно къпане пак се овлажни.

# 65
  • Мнения: 18
Някой да е имал проблем с обезвлажнител TWE alfa 13 wifi - по- точно теч под него, при положение, че не се мести?

# 66
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Моля да ми препоръчате влагоабсорбатор, от който сте доволни. За пръв път ще купувам такъв уред.
Ще се ползва в малка спалня 10 кв м. Желателно е да харчи малко ток и е задължително да е минимално шумен.

Търсачката ми показва теми от преди 10 години, затова пускам нова.

# 67
  • Мнения: 6 205
Нашият е TWE. Върши добра работа. Доволни сме. Не съм наясно хич с марките, та не знам дали тази се води качествена.

# 68
  • Мнения: 11 594
Моят също е TWE. Български и качествени са.
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Ovlazhniteli-i-Obezvlazhniteli/ … LPHA-Q13/p/830831

# 69
  • Мнения: 1 326
Моят е същият. Аз също съм доволна. Имахме конденз само по стъклата, но откакто сме с него нямаме. Но го ползвам от средата на януари, а и времето не беше много студено.

# 70
  • Мнения: 1 449
И нашия е същия. Писала съм и друг път. При нас положението беше страшно. Реки се стичаха от прозорците, по стената надолу, та чак локвички пред вратата към терасата. Един матрак ни мухляса, рамката на спалнята мухляса, нещата, които държахме тогава под спалнята - мухлясаха. Стената зад спалнята ни мухлясала беше, въпреки Савото и куп други глупости с които сме третирали.
После се осъзнахме и купихме обезвлажнител. Първо друг модел на марката, после показания по-горе. Е, родихме се с него. Но ни костваше много изхвърлен багаж, смяна на обзавеждането, ремонт.... А сме под наем, но собствениците с години се правеха на не разбрали...

# 71
  • Мнения: 19 294
Повдигам темата, спрях се и аз на TWE, но ще чакам черния петък да видя ще ги намалят ли малко.
Току-що прочетох, че спорите на мухъла се чистят с хидроген пероксид, а не с хлор.

# 72
  • до морето
  • Мнения: 2 282
Кислородна вода ли е това?

# 73
# 74
  • Мнения: 4 547
Аз сипвах, но то не чисти, т.е. остава си потъмняло. Засега от всички опити и препарати няма нищо, освен на хлорна основа, което да избелва до първоначален вид. Иначе и с парочистачката ги спирам да не се размножават.

Общи условия

Активация на акаунт