Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 977
  • 775
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 679
За прах Ариел ли става дума?Гледам от четвъртък ще има течен,нещо му хвърлих око,макар че ползвам прахове,май ще ме откажете...Само да попитам,такива чаршафи перете с прах за бяло,нали?

# 676
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
believe, аз пера с прах за бяло, но на ниски градуси, защото червеното пуска.

# 677
  • София
  • Мнения: 75
Може ли някой да сподели хитринка или перилен препарат за избелване на захабени /посивели/ дантелени найлонови тънки пердета, които са били чисто бели.

# 678
  • Мнения: X
eveto13 и преди в темата съм го качвала, но аз избелвам всичко с това прахче и съм изключително доволна. Съживих моя много обичана бяла рокля с него. Закупено е от магазина за препарати на графа, в близост до попа. Струваше ми около 5 лв. Simple Smile

# 679
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
Моето мнение е, че посивели бели пердета не могат да се избелят. Явно си зависи от найлона, защото някои пердета, макар и стари, са си бели, а други посивяват и няма оправяне.
А иначе тука има съвети: https://saveti.framar.bg/5-стъпки-да-направим-пердетата-като-нови-без-силни-препарати

https://www.zajenata.bg/пердетата-бяха-станали-жълти-мислих-да-ги-хвърлям-но-една-съседка-ми-сподели-с-какво-да-ги-изпера-и-станаха-ослепително-бели-news78004.html

https://www.bg-mamma.com/?topic=456887

# 680
  • София
  • Мнения: 75
Благодаря на всички, ще пробвам първо прахчето на Darry и ще споделя.

# 681
  • Русе
  • Мнения: 7 058
eveto13, едно време майка ми слагаше сода бикарбонат, като переше на ръка найлонови пердета. Казваше - да станат по-бели. Ставали ли са - не знам. Тогава това въобще не ме е вълнувало. Може да пробваш.

# 682
  • Мнения: 1 679
believe, аз пера с прах за бяло, но на ниски градуси, защото червеното пуска.
Благодаря!Точно така постъпих,нямах проблем ,другата част от прането беше изцяло в бяло!

# 683
  • София
  • Мнения: 3 846
Пердета - май няма оправяне. Но дано откриете метод и споделите.

Чаршафи - всичките са ми цветни и ги пера на 60 градуса с прах за бяло. Нищо им няма.

# 684
  • Мнения: 2 134
eveto13, едно време майка ми слагаше сода бикарбонат, като переше на ръка найлонови пердета. Казваше - да станат по-бели. Ставали ли са - не знам. Тогава това въобще не ме е вълнувало. Може да пробваш.

Аз пък от моята майка знам, че се перат със сол и на ниска температура - на ръка. Не знам какво ше стане, ако в пералнята се сложи сол, тъй като тя разяжда метал.

# 685
  • Мнения: 313
Аз пак да попитам ползвали ли сте този прах

# 686
  • София
  • Мнения: 690
Привет! Гелът за деликатни на ДМ може ли да се ползва за спортни дрехи (скиорска екипировка)? А за вълна?

# 687
  • Мнения: 68 668
Ако няма ензими..може и за двете да го ползваш.
Спортните -без омекотител.

# 688
  • София
  • Мнения: 690
Ако няма ензими..може и за двете да го ползваш.
Спортните -без омекотител.
А ако има ензими само за спортни?

# 689
  • Мнения: 68 668
Да.
С препарат за вълна /без ензими е/ може и спортни.
С препарат за спортни/с ензими е/ не може вълнени.
Въпреки че аз между обикновен препарат и такъв за спортно разлика не виждам - все са с ензими.

Общи условия

Активация на акаунт