Помощ,не ми се изпитат тюлените пердета-моля за съвети!

  • 30 393
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Момичета, имам голям проблем помогнете!Тюлените пердета са ми пожълтели,как и с какво да ги изпера?Засега съм ги изпрала само с прах за пране ,но са си същите .Ако имате идея или практика МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ми! Cry.Ще чакам с нетърпение отговорите Ви!

# 1
  • Мнения: 5 209
Момичета, имам голям проблем помогнете!Тюлените пердета са ми пожълтели,как и с какво да ги изпера?Засега съм ги изпрала само с прах за пране ,но са си същите .Ако имате идея или практика МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ми! Cry.Ще чакам с нетърпение отговорите Ви!

Нещо от този сорт трябва да помогне:


# 2
  • Мнения: 122
Сложи ги  първоначално да киснат  няколко часа  в леген пълен с вода и  няколко лъжички сода . Тя избелва... След това  ги завърти в пералнята, като заедно с праха сложиш и  малко морска сол.  Wink

П.П. Пране с пералнята на 90 градуса, не на 60!

# 3
  • Мнения: 23
Благодаря Ви момичета, веднага ще пробвам !  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 8 000
С какъв прах ги пра, за бяло пране ли?
Аз бих ги накиснала с бял Вениш, след това Вениш на прах към праха за пране и накрая перилен препарат за бяло. Малко ударно, ама...
На 90 градуса да не се деформират, все пак това е изкуствена материя, а температурата-висока?

# 5
  • Мнения: 672
Не бих изпрала завесите на 60 или 90 градуса. Изкуствените материи се перат максимум на 40. Аз бих ги дала на химическо чистене. Ако и тогава няма ефект, значи вече им е време за смяна.

# 6
  • Мнения: 4 916
Не бих изпрала завесите на 60 или 90 градуса. Изкуствените материи се перат максимум на 40. Аз бих ги дала на химическо чистене. Ако и тогава няма ефект, значи вече им е време за смяна.


Абсолютно  Peace
Най-добре на химическо.

# 7
  • Мнения: 122
Не бих изпрала завесите на 60 или 90 градуса. Изкуствените материи се перат максимум на 40. Аз бих ги дала на химическо чистене. Ако и тогава няма ефект, значи вече им е време за смяна.
Прала съм пердетата на 90 и нищо им няма!/ е, моите не са тюлени/  Thinking

Но ако се опасявате , че ще се деформират, то химическото чистене е идеалния варинат!  Peace

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Аз съм прала дрехи, на които пише да не се перат на повече от 30° на 90° и нищо им няма, но пускат ако са цветни, така че слагайте кърпички за обиране на цвят и то няколко! Не всичко издържа на 90° без да промени вида си. Пердетата, по съвет на майка ми ги пера на 60°, но първо със студена вода, особено ако са бели. Не смеех да пробвам на висока температура, но пробвах и има ефект. Друг вариант е да ги накиснеш поне 30-40 часа във ваниш или подобен избелител. Преди да предприемеш каквото и да е, пробвай продукта, посъветван от guess who в тази тема (първия отговор)! Тези соли наистина избелват, но трябва да се ползуват редовно Laughing. На 90° недей да рискуваш преди да си пробвала останалото. В химическото чистене едва ли ще помогнат кой знае колко в този случай, но си струва да се опита. Бях дала почернелите пердета от детската стая, които бяха обирали прах 2 месеца докато ни нямаше от забравен отворен прозорец. После трябваше да ги пера пак, соли не посмях да сложа, че са с рисунки на Уини Laughing. След няколко пранета се оправиха.

# 9
  • Мнения: 122

Пердетата, по съвет на майка ми ги пера на 60°, но първо със студена вода, особено ако са бели. Не смеех да пробвам на висока температура, но пробвах и има ефект.


И при мен така. Опитах на 60, но не се изпраха добре. След това  ги  пуснах на 90 ,/ накиснати с малко сол преди това/. Светнаха като нови!

# 10
  • Мнения: 15 379
Това, което е показала guess who ще възвърне снежнобялото на пердетата.
Безумие е да ги пуснеш на 60/90 градуса в пералнята Confused.
Важен е препарата, а не градусите Peace.

# 11
  • Мнения: 3 456
Първо накисвам в леген с прах за бяло. После пускам в пералнята на 40 градуса, пак с прах за бяло.

# 12
  • Мнения: 8 999
Една възрастна дама ме светна, че тюлени пердета "светват", ако ги накиснеш в хладка вода и добавиш амоняк. Продава се по магазините за препарати. Имал страхотно избелващ ефект.
За жалост аз не съм го пробвала и не мога да гарантирам, че ще се получи, но нищо не пречи да пробваш.
Не пери подобни материи на повече от 40 градуса!

# 13
  • Мнения: 5 967
Щом пердетата жълтеят, значи материята вече е остаряла, а не е въпрос на "изпра се-не се изпра".Трябва да се избели . И ако се пробва някой от препоръчаните начини трябва периодически накиснатите пердета да се поразбъркват и обръщат. Имам опит с накисната в силно избелващ прах дреха-стана на петна.Там където е била по-сгъната остана по-тъмна.
А тюлените пердета в никакъв случай не се перат на висока температура. От нея ще станат по-жълти.

# 14
  • Мнения: 1 677
Има специални препарати за пране на тюлени пердета. Спомням си, че преди доста години, когато такива препарати нямаше, майка ми ги накисваше със сода или с лимонтузо  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт