Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 944
  • 775
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз пера на 40 по принцип. Ако щампата я бива - ще оцелее. Ако не я бива, даже да я обърна, ще залепне.

# 316
  • Русе
  • Мнения: 7 058
И аз пера дрехите с щампи на 40° и по-щадяща програма, но в сушилнята не смея да ги пъхна после. Макар, че имам и такива, чиито щампи са на принтер, а не на ваденка. Тях слагам в сушилнята.

# 317
  • Варна
  • Мнения: 244
Здравейте дами, може ли да споделите с какъв препарат перете плетива и на какви програми?  Накупих си много пуловери, но някои от Н&М много ме притесняват- имам чувството че след 2-3 изпирания ще се раздърпат...

# 318
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Вече не си правя експерименти и пера с Пурлан. Използвам програма вълна или деликатни, като задължително включвам лесно гладене.

# 319
  • Мнения: 68 647
Здравейте дами, може ли да споделите с какъв препарат перете плетива и на какви програми?  Накупих си много пуловери, но някои от Н&М много ме притесняват- имам чувството че след 2-3 изпирания ще се раздърпат...
Не се размъкват . На програма вълна..нищо че някои намат или е 5%😆..препарат от ДМ за вълна течен-Денкмит.

# 320
  • Мнения: 5 916
Със специализиран препарат - Первол пера само няколко блузи, които са наистина вълна, мерино, мохер. Всички други плетива пера на общо основание с течен,който ползвам всъщност само за такива неща.

# 321
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Вече не си правя експерименти и пера с Пурлан. Използвам програма вълна или деликатни, като задължително включвам лесно гладене.
  Какво точно представлява ,,лесното гладене,, на новата пералня и аз я имам,но не съм я ползвала?

# 322
  • Варна
  • Мнения: 244
Благодаря, момичета! Ще го видя този ДМ-ския, а тази програма лесно гладене я нямам аз, ще пера на тази за деликатно пране.

# 323
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз пускам всякакви пуловери на програма за вълна с препарат за вълна. Сега купих Первол, набързо.

# 324
  • Мнения: 1 760
Ако те притеснява, че ще се разтеглят ги пъхни в по-голяма мрежа за пране и тогава ги пусни. Иначе и аз пера на програма за вълна с течен препарат за вълнени дрехи.

# 325
  • Мнения: 1 006
Вече не си правя експерименти и пера с Пурлан. Използвам програма вълна или деликатни, като задължително включвам лесно гладене.
  Какво точно представлява ,,лесното гладене,, на новата пералня и аз я имам,но не съм я ползвала?

С програмата лесно гладене (easy iron) в дрехите остава влага и след това гладенето е  по-лесно.  Откакто имам пералнята, не съм прала без да включа тази опция, там където съответната програма позволява, разбира се. И честно да си призная се родих -  след изсъхване на дрехите, почти не ми се налага да гладя Wink

# 326
  • Мнения: 3 488
Аз имам програми вълна и ръчно пране, едната е на 40 градуса, другата на 30.
Ползвам тях и течен на ДМ за вълна и деликатни.
НМ са страховито некачествени и скъпи в България и ако се случи нещо с тях пералнята няма да е отговорна.
Оффтопик - писах веднъж до централата им тук, в България с въпрос защо качеството им в България е толкова ужасяващо. Отговорът - имаме единни стандарти навсякъде по света. Лъжци!

# 327
  • Мнения: 68 647
Аз имам палта от ХМ-пера в пералня, не мръдват. Едното е с процент вълна-и то не мръдна.

# 328
  • Мнения: 5 916
Абсолютно за НМ! Пролетта бях в Барселона. Минавам край витрина-разкош като визия и съдържание. Какво беше учудването ми, когато видях, че е НМ. Нарочно позапомних някои неща. Като се върнах у
нас-нищо подобно. Не влязох вътре да разгледам подробно, но не ми се видяха изкуствени материи, каквито тук преобладават.
В Дания съм влизала в техен магазин. Не е върха модата, но е различно от предлаганото тук.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 244
Истината е че през студентските си години съсипах няколко, сега като начинаеща домакиня не искам да се излагам хаха. Та много са хубави на вид, някои са много меки финни, обаче като се изперат се раздърпват яко и изобщо не мога да докарам първоначалният им вид. Суша ги на простора, като два пуловера заемат целия простор (пак за да не се раздърпат)...

Общи условия

Активация на акаунт