Есента дойде, Майското бебе ще хапва пюре :) - Тема 2

  • 17 683
  • 823
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 563
Момичета имам въпрос. Днес сме 1 седмица от захранването и малкия вече отказва мляко, изяжда 125гр (горе-долу) Това твърде бързо ли е?
Започнах с няколко лъжички и постепенно увеиличавах, вече 2ри ден отказва. Издържа 3часа и половина или 4 само на пюре.

# 316
  • Мнения: 508
Момичета имам въпрос. Днес сме 1 седмица от захранването и малкия вече отказва мляко, изяжда 125гр (горе-долу) Това твърде бързо ли е?
Започнах с няколко лъжички и постепенно увеиличавах, вече 2ри ден отказва. Издържа 3часа и половина или 4 само на пюре.
Завид, завид! Направо е перфектно, не се тревожи.

# 317
  • Мнения: 574
Момичета, да не ви отчайвам, но аз не спах една година и един месец с баткото. Всичко си беше както го описвате - по 1000 пъти на нощ се будеше, той нямаше нощно хранене. Не беше гладен, просто се будеше и ревеше. Заспиваше бързо, за около 10 минути. Но по 5-6 пъти. В по-зрелите месеци си търсеше биба, имаше 4 бр. в леглото, за да я намирам и да му я давам. За допълнителен разкош ходех и на редовна работа като стана той на 5 м. Та не спиш цяла нощ и после бегом на работа. Правех едни калкулации, не питайте как ги правех. Е, накрая ме уволниха. Имало грешки в калкулациите. SatisfiedSatisfiedSatisfied Аз не знаех къде съм. В началните месеци на майчинството си мислех, че се буди от колики, после си мислех, че е от зъби. После вече не можех да мисля, защото бях много недоспала. JoyJoyStuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye Мисълта ми е- няма да разберете от какво е. Повечето деца започват да спят по-стабилно като минат годинката. За да дам още "надежда" - някои започват това като станат на 2г.
А кърмените бебета понякога се будят през нощта да сучат от безспокойство или нещо друго. Не е глад всеки път. Моят сегашният (който ми е в ръцете като пиша сега) - първо сам си махна нощните хранения, спеше като херувимче от 21чдо 6ч без хранене, без будене. Иииии преди 1 м се разболя, запушен нос, 1 седмица неспане със запшуен нос и така и не започна пак да спи нормално. Сега се буди с рев в 1, 2, 4, 5 и в 6 ставаме (което като израз предполага, че сме легнали, а то не е така реално). И като се събуди не мога да го приспя по 30-40 минути. Не му давам да суче, знам, че не е това проблемът. Мисля, че от захранването му се върнаха коликите, може би се комбинира с някакви зъби, не знам. А и няма значение, нищо не мога да направя. ДАвала съм Панадол, без ефект, значи не би трябвало да са зъби. Давах и Камилия няколко дни, все тая.Може би просто се е сетил, че е бебе и не е редно да спи по цяла нощ. Като може и да ме тормози. Е, останаха още 6 месеца до годинката. Ще мине и това.
Относно графика с 2 деца - значи баткото е болен в нас в момента. Вчера за 25 минути сутринта свърших следните неща : направих домашна юфка закуска на баткото, обелих зеленчуците, измих тендежрата от юфката и я ползвах, за да направя не бебето пюрето за обяд, развасовах едно пиле и го сложих да ври на съседния котлон, отидох до тоалетната и успях до половината да нахраня бебето. Щях и на цяло, но той нещо н ещя да го изпие сутрешното мляко. ММ обикновено за това време и до тоалетна не успява да отиде.Rolling EyesRolling EyesSatisfiedSatisfiedSatisfied

# 318
  • София
  • Мнения: 4 011
Моя батко на година и девет месеца започна да спи прилично. Казвам прилично, защото все още имаме весели нощи от време на време. Иначе да...той като не ходи на градина и аз като на Данито майка му за 20-30 минути успявам да свърша неща, които мм не може и за двойно повече време. Всичко е въпрос на организация:)

# 319
  • Мнения: 560
Хаха, ама точно така е!Разправям му аз на ММ, че ако светът се развиваше с неговите темпове, все още да сме в каменната ера... Най-много ме вбесява като бързаме да ходим някъде и аз съм успяла да събера всичкия багаж - мой, негов и всички бебешки анджъклами, да се изкъпя, да измия бебето, да го нахраня, че да не тръгва гладно, а той за това време е успял да се почеше по т...ците и ме пита коя риза да облече Grinning ...
Я сега кажете бебе на почти 5 месеца може ли да стои седнало в скута ми или трябва наклон да има, че изчетох хиляди писания и пак не ми стана ясно...

# 320
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз чат пат го слагам. Придържам го все пак де. Но той е доста стабилен, днес го пробвах даже..та почти си стои сам.

# 321
  • Мнения: 574
Ако не може сам да сяда самостоятелно, не трябва да се оставя без опора на гръбчето на собствената си тежест. Мисля, ч еможе в теб като е леко полуседнал. Да не е съвсем отпуснат самостоятелно. Аз поне го слагам моя. Вече не е само да стои легнал.
Пък за другото - да, въпрос на организация си е. Какво да правиш, като нямаш избор  се организираш и готово. 2-3 пъти като ти се оака денят от сутринта, защото не си си подредила нещата и мозъка започва да разработва спасителни схеми. Ако това правя, ако онова правя. Аз днес си дадох сметка, че основно така да се каже "готвя". Или правя за баткото закуска/обяд, или пюрета за сър Самуил, или се цедя/кърмя, или нещо за себе си правя, или пък след 14-15ч започвам семейната вечеря. Да е готова до към 17ч. Че като си дойде таткото да може примерно да му прехвърля бебето и да седна малко на дивана да поработя или да отида до Еконта/ аптеката/магазина, или пък просто малко семейно време. Е, в дни като днешния освен за яденето се грижа и за лекарствата. Инхалации, подавам вит С, капки за нос, пробиотици, витамин Д и всякакви ддруги букви от азбуката ту на единия, ту на другия.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 21:15 от на Данито майка му

# 322
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте и от мен,чета ви,не пиша,че нямам много време.В нас е цирк-баткото нали ходи на градина (по 3 часа на ден!) и донесе вирус с кашлица и течащ нос.Бебка прихвана,нищо не помага,носа й тече и това е.Пръсках със Стеримар,с бебешки капки от Бг,нищо и това е.Баткото е по същия начин от 10 дни,той реве повече от бебето.Буди се посред нощ и като усети ,че му е запушен носа пищи истерично,буди Кристин,тя реве и така.2 бебета си имам вкъщи,нищо че едното края на Декември става на 3 години.
Бебка и тя е много неспокойна,цяла нощ се върти ,храня я минимум 2 пъти ( към 11 и 3) .Така минават дните ( и нощите при мен).

# 323
  • Мнения: 5 563
Идвам с един въпрос.. мислите ли, че смяната на часа /местенето на стрелките/ ще се отрази на режима на бебчетата?
В момента нашия режим много ми харесва и ми е удобен, но се чудя дали със смяната на часа всичко ще се промени?

# 324
  • София
  • Мнения: 4 011
С баткото , режима се промени за няколко дни и после пак си се нагласи по същите часове вече спрямо новото време.

# 325
  • Мнения: 845
Момичета един въпрос съвсем далеч от темата,сами ли се справяте с бебоците, помага ли ви някой? Ние живеем при свекървата и понякога ми одва в повече. Лично пространство 0. Има ли други в такова положение как се справяте? 😁 Изнервят ме неща като ама студени са му ръцете ама облечи му нещо ама защо киха ама май кашя... ужасс.

# 326
  • Мнения: 5 563
Временно сме при свекърва ми и просто игнорирам, не обръщам внимание. Понякога дава съвети, които влизат в полза, но по-често игнорирам. Опитвам се сама да се оправям, но имам лекции и се налага двете баби да го гледат докато ме няма. Зимата пък ще съм при майка ми, понеже мъжът ми заминава. Като се върне вече ще сме си сами, най - после.

# 327
  • Мнения: 845
Изцяло сама си го гледам помоща е вечер да го погушкат час. Предпочитам сама да си го гледам, но такива коментари от бабата и дядото доста изнервят. Ама много си го разголила, кихне ама да не е истинал. Или пък студдно ще му е. Аз най добре знам от какво и кога има нужда детето ми не бих го оставила да му е студено или жега, о боже. И най изнервящо е да ти го кажат хора, които не участват по никаъв начин в отглеждането на детето. Доста е трудно живеенето.

# 328
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз свекърва нямам за добро или за зло. Майка ми живее близо, идва когато е нужно. Иначе и двамата сама си ги гледам. Сега например от месец мсйка ми не е в София и се справям сама. Обаче ми е много тегаво. Иначе тя взима баткото за разходка сутрин. Но предпочитам така. А и тя не ми се бърка, а и да се бърка, на нея мога да и кажа.

# 329
  • Лондон
  • Мнения: 839
Гледам ги напълно сама,далеч от семейство,роднини,мъжът ми се прибира към 7,а ги слагам да спят 7.30-8.Та и помощ от него 0.Много е трудно сам,но това е осъзнатият ми и желан изборОсобена съм и не търпя конентари.
Майчинството ми приключва началото на Декември и мисля да се върна и да ходя в неделя на работа за по 6 часа.Бях споменавала преди,че се захванах  с един курс за допълнителна квалификация и скоро вземам диплома.Доста време и труд ми отне последната година и половина,но пък ще ми се изплати във времето

Общи условия

Активация на акаунт