Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 59

  • 31 619
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 359
Каква красива вещица си, Марита! Искам да се натрапваш, както и всички да се натрапват по този начин искам. Значи да теб кучешкия проблем се реши...Божее, не можело кучета в сградата!
Тинтири, силно се надявам, че няма да е каквото си мислиш при майка ти.🍀🍀🍀
Лейди, още снощи щях да идвам да казвам, че са ти много готини другарчетата.
Рени, стабилното подстригване и аз мисля, че може да озапти косопада.Препоръчвам и един шампоан - Niocxin 4. Ползвах го по време на химията и се подстригвах и аз малко след всяка вливка. Доволна съм, наистина е добър за косопад и като цяло подсилва косата. Има го само в разни сайтове обаче.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:10 от unabella

# 631
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Маритааа, страхотна вещичка си! Simple Smile

# 632
  • Мнения: 2 369
Ето пак. Аз не се отказвам да се опитвам да си живуркам както преди🤣 Кокалите ме болят като дърта вещица, но само аз и вие го знаете🤣

# 633
  • София
  • Мнения: 5 074
Няма да казваш на никой друг, нали ?

# 634
  • Мнения: 2 369
Няма да казваш на никой друг, нали ?
Само на докторчето. И то е посветено в тайните ми🤣 На него разчитам да ме "събере" 🤣

# 635
  • София
  • Мнения: 5 074
Няма да казваш на никой друг, нали ?
Само на докторчето. И то е посветено в тайните ми🤣 На него разчитам да ме "събере" 🤣
Няма да говоря, щот ша ма баннат.

# 636
  • Мнения: 2 369
Мерси за комплиментите, девойки! Предстаелението свърши и вещицата отива да положи морен гръб🤣

# 637
  • Мнения: 2 359
Добро утро, момичета.
Антония ми се губи, а трябва да е минала през др Ганчева.
Ема, ти сериозно изчезна...
Поредния мрачен ден. Ноември е такъв, само миризмата на тиква с канела ми го облагородява малко тоя мрачен месец, прелюдия към зимата.
Как стеее?
Аз ще правя малко по-завъртяна зокуска, съботно, и после изчезвам да гоня бръмбарите си (на спорт и масаж 😉)
Вярвам, че има добри новини тук, които чакат да бъдат написани! 🍀

# 638
  • Мнения: 384
Здравейте дами
Не се включвах дълго време, че ме подкара работа, задължения и лекари. Първо да кажа за дом любимци. Аз имам две кучета, спасени едното е на 10 г другото на 7 голяма утеха са ми. И котка съм имала и пак е хубаво нещо да щъка, но предпочитам кучета по обвързани са някак.
Много хубава вещица си Марита Blush
За мен..минах през Ганчева, много приятна жена единствения лекар, който спокойно ми обясни нещата  обърна ми внимание и реших че тя ще е моя лекар. Прати ме с плочките при проф Бошнакова за К-та мисля, а във вторник ще ме приемат за някакъв усилващ скенер с контраст..да се огледали гърди, дробове и корем, малко ме е страх ма мен винаги като ще ми слагат инжекции.. Какъв е тоя скенер? Може ли да стане някой фал? Ако знаете? Каза, че на другия ден ще свика комисия и там вече след тея изследвания и това което имам ще се реши какво ще се прави. Шанса да няма химио е малък, но го има..Тя лично смята че трябва, но каза че не е редно сама да решава. Което ми е логично и адекватно спрямо другите лекари, които искаха да режат веднага за яснота. Каза че ако има нещо в гърдата( дано няма ) тогава ще се коментира премахването й.
Та това е. В момента съм смела, ще видим до кога. Grinning

А и да кажа..не ме нахока, не ми се скара, че съм се позабавила, разбра че съм била уплашена. Не ми каза: не ми разказвай аз ще си прочета..и после без да ме погледне да изсипе както е по протокол.. И това ми хареса и малко ме успокои..

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 09:20 от Антония Д

# 639
  • Мнения: 2 369
Няма, няма добри новини😁 Опитвам се да се държа мъжки без да мрънкЯм, ама е ужасно! Болят ме кокалите толкова много! Немога да спя. Вече не ползвам никакви опиати за спане и е ужас. Постоянно се будя от болката. Като все едно Неуласта съм си сложила, само че тя не засягаше чак такъв диапазон от кости. Сега е по-зле. Незнам какво следва в този случай, но няма да мога да живея три години така струва ми се. Ще трябва да ги нападна да ме минат на скенер и да кажат мога ли да правя фитнес при това ми положение. Той премахва такива болежки при нормални хора, но за хора от нашата "секта" незнам....
И още нещо много ме нагнети вчера и оня ден. В Швейцарската група почина младо момиче. Много младо- 20-25 годишно. Май месец е диагностицирана с РМЖ и оня ден е починала. Нямам идея какво се е объркало, но съм потресена. Даже ревах снощи.
Иначе съм добре честно казано. Държа фронта. Вчера бях на Херцептин и Золадекс (на три месеца ми го слагат) и детето беше с мен. Като видя иглата избяга от стаята🤣 Кръвното е добре, но нещо в главата ми от операцията насам все едно клика. Отзад. Мислех, че е от кръвното, но още клика, че даже май и повече. Сега се чудя от сърцето ли е, от болките в гръбначния стълб ли е (боли ме чак там горе) или от нещо съм си увредила мозъка....или метастази? Ще се види. Днес ще ходя много далече. На близо 200 км от нас да взема една народна носия за тематично парти в работата. Ще се скъсам от каране, но дано издържа. Ще взема и детето с мен, че там има замък. Да направим една екскурзийка поне. Тук също вали и е студено, но си имаме дъждобрани. В Швейцария дъждобраните са почти задължителни🤣
Ми....добро утро😊

Антония, при теб нещата звучат супер. Действай! 🤗

Това с дом. любимец се оказа приключение. Вчера пак карах из цялото задръстване на Цюрих да ида до дома с животните и котетата, които искахме да вземем са резервирани, а беше пълно с хора. Тук търсенето е много повече от предлагането. Няма как да си взема от България скоро🙄

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 09:36 от marittaa

# 640
  • Мнения: 384
Няма, няма добри новини😁 Опитвам се да се държа мъжки без да мрънкЯм, ама е ужасно! Болят ме кокалите толкова много! Немога да спя. Вече не ползвам никакви опиати за спане и е ужас. Постоянно се будя от болката. Като все едно Неуласта съм си сложила, само че тя не засягаше чак такъв диапазон от кости. Сега е по-зле. Незнам какво следва в този случай, но няма да мога да живея три години така струва ми се. Ще трябва да ги нападна да ме минат на скенер и да кажат мога ли да правя фитнес при това ми положение. Той премахва такива болежки при нормални хора, но за хора от нашата "секта" незнам....
И още нещо много ме нагнети вчера и оня ден. В Швейцарската група почина младо момиче. Много младо- 20-25 годишно. Май месец е диагностицирана с РМЖ и оня ден е починала. Нямам идея какво се е объркало, но съм потресена. Даже ревах снощи.
Иначе съм добре честно казано. Държа фронта. Вчера бях на Херцептин и Золадекс (на три месеца ми го слагат) и детето беше с мен. Като видя иглата избяга от стаята🤣 Кръвното е добре, но нещо в главата ми от операцията насам все едно клика. Отзад. Мислех, че е от кръвното, но още клика, че даже май и повече. Сега се чудя от сърцето ли е, от болките в гръбначния стълб ли е (боли ме чак там горе) или от нещо съм си увредила мозъка....или метастази? Ще се види. Днес ще ходя много далече. На близо 200 км от нас да взема една народна носия за тематично парти в работата. Ще се скъсам от каране, но дано издържа. Ще взема и детето с мен, че там има замък. Да направим една екскурзийка поне. Тук също вали и е студено, но си имаме дъждобрани. В Швейцария дъждобраните са почти задължителни🤣
Ми....добро утро😊

Антония, при теб нещата звучат супер. Действай! 🤗

Това с дом. любимец се оказа приключение. Вчера пак карах из цялото задръстване на Цюрих да ида до дома с животните и котетата, които искахме да вземем са резервирани, а беше пълно с хора. Тук търсенето е много повече от предлагането. Няма как да си взема от България скоро🙄
Абе аз съм чувала от познати че при хормоното болят кости, ама знам че трябва някаква физиотерапия която облекчава, хапчета също.. Няма ли..що се мъчиш така..? Не мисля че имаш метастази стига.. Наскоро един психолог ( не бях на терапия, а познат ) ми каза, приемаш се за здрава, ако мислиш че си болна се разболяваш..звучи абстрактно..ама не си мисли че си болна.. Ти си излекувана след всичките тея терапии..нали за това ги правят...

# 641
  • Мнения: 2 369
Знам Тони, ама и мен чат-пат ме налазват черни мисли. Общо взето съм оптимистка, но някъде там в дълбокото ми съзнание "дреме" ужасът жив😑
Ще взема мерки разбира се. Аз съм започнала даже. След контролния преглед мин.седмица ми смениха хормоналните таблетки и сега чакам да видя ще има ли резултат. Ако скоро няма ще видя. В понеделник имам час при алтернативната медицина и ще питам и там. Степ бай степ😀
Аз тръгвам на път. Малко ме е страх с тези странни усещания в главата да карам толкова екстремно кола и то с детето заедно, ама....няма да си спра живота до последно. Каквото ни е писано.....

# 642
  • Мнения: 400
Наскоро един психолог ( не бях на терапия, а познат ) ми каза, приемаш се за здрава, ако мислиш че си болна се разболяваш..звучи абстрактно..ама не си мисли че си болна.. Ти си излекувана след всичките тея терапии..нали за това ги правят...

Ето това ми казва моя мъж всеки път като кажа "откакто се разболях....." Имала съм махнали са го и край било.
До известна степен има някакво основание да се мисли така ама и да се смятам за абсолютно здрава не се получава. Когато много ме боли операцията или ръката тези думи няма как да ги възприема, по скоро само се дразня и избухвам с пълна сила. (Той понякога когато е болен от грип ляга все едно е на смъртно легло.) А има представа как нещата може да се развият и зле. Но като се появи някакъв проблем тича по доктори с мен и не му е до философстване.

Тинтири всичко да е наред в понеделник. Тони каквото кажат действай.
Опитах се да проуча за дарението на коса набързо. Някъде не приемат временно, мисля че и предпочитат небоядисани коси. За Варна има мнение, чe приемат и третирани коси и по-къси но там не са ли доста скъпи перуките ?

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 12:03 от REN!

# 643
  • Мнения: 384
Наскоро един психолог ( не бях на терапия, а познат ) ми каза, приемаш се за здрава, ако мислиш че си болна се разболяваш..звучи абстрактно..ама не си мисли че си болна.. Ти си излекувана след всичките тея терапии..нали за това ги правят...

Ето това ми казва моя мъж всеки път като кажа "откакто се разболях....." Имала съм махнали са го и край било.
До известна степен има някакво основание да се мисли така ама и да се смятам за абсолютно здрава не се получава. Когато много ме боли операцията или ръката тези думи няма как да ги възприема, по скоро само се дразня и избухвам с пълна сила. (Той понякога когато е болен от грип ляга все едно е на смъртно легло.) А има представа как нещата може да се развият и зле. Но като се появи някакъв проблем тича по доктори с мен и не му е до философстване.
Да така е, ама реално погледнато то и тези хора, които са здрави не са безсмъртни а болести колкото искаш. Така че трябва да се внимава, но не чак да се приемаш като крайно болен завинаги.
И мен напоследък ме боли гърдата и ръката.. Мислех че минава, ама явно болката ще си се появява винаги.. Sad ама не го възприемам като болна съм, а по скоро травма от битката..напомнянка Bowtie

Може би като мина по вашия път, минавайки го ще осъзная по добре нещата, не знам..всеки има черни мисли, страшни мисли..още нищо не съм усетила от тази болест..ама ми се иска да вярвам че съм здрава и всичко е за да си остана такава. Няма на никоя нищо да се върне! Дай Боже!

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 12:10 от Антония Д

# 644
  • Мнения: 1 726
Дами, на петскенер се видя нещо в белия ми дроб. Според онколожката може да е инфекция и ми назначи нов скенер след 3 м., но аз се притеснявам и не искам да чакам, а да си направя биопсия. Можете ли да ми препоръчате лекар за София?

Общи условия

Активация на акаунт