Кърмаче на 1 годинка тежи само 7850гр

  • 1 493
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Нямам опит...  Cry
Но пробвай първо с храна (макар и малко).

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 16:47 от Мъни

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Давай храни богати на желязо.
В 7ми месец /след кръвната картина на 6/ с коприва оправихме хемоглобина - успешно, бързо и безболезнено - за 1 месец.

# 17
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
А копривата на чай , или......

# 18
  • Мнения: 15
Моята малка принцеса и до ден днеш предпочита кърмата пред твърдите храни. Аз немога да си представя как да огранича кърменията, за това на често предлагам твърда храна, така с по-честия прием наваксваме количествата, защото независимо дали са минали 2 часа или 4 часа, тя изяжда малки количества твърда храна. Другото, което дава резултат е когато се храни сама с пръсти или с виличка, така и е интерсно и успява да се задържи за по-дълго на масата и да се храни. Защото аз съм твърдо против да се гоним с лъжицата из стаята, а на нея бързо и омръзва да стои на едно място.
Жегите също се отразяват на апетита на дечковците. Ако ви никнат в момента зъбки, това също оказва влияние.
Относно ниския хемоглобин, ние имахме същия проблем и знам колко ти е притеснено в момента. На 6 месеца малка беше с хемоглобин 88, оказа се че е с таласамия, а не с желязонедоимъчна анемия и не се налагаше да пием малтофер. Пишеш,че сте повторили изследванията, но не споменаваш изследвахте ли серимното желязо, а то е показател за желязонедоимъчната анемия. Ако детето скоро е прекарало някакво температурно състояние или инфекция резултатите пак може да не са достоверни.
Тук във форума пише един педиатър Birdie, консултациите с него ми помогнаха доста, той ме насочи и какви допълнителни изследвания да направим, ако искаш пиши и на него, консултирай се.
Аз останах с впечатленията, че нашите лекари само по един нисък хемоглобин правят заключение, че трябва да се започне прием на железни препарати  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз в момента се опитвам да вдигна хемоглобина на моя Иво с каша от елда.
Ето ТУК можеш да прочетеш една кратка статия.
А ТУК пише как да приготвиш кашата.
Ивчо хич не я обича елдата и щом усети вкуса й направо се потриса. Смесвам му я с друга каша от готовите. Ама слагам по 1-2 чаени лъжички от елдата и повечко каша.
Дали има ефект, обаче, ще разбера когато го изследват на годинка.
Последно хемоглобина му беше 98
Не съм давала никакви лекарства.
Дано да съм ти била полезна Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 878
Неприятно, не може ли педиатърката  да ви изпише  Thinking знам ли хапчета на растителна основа или нещо подобно  newsm78

# 21
  • Мнения: 111
Ми ние сме точно толкова на 10 месеца, родихме се 3.100 и до 2 месеца едва ли ще сме си утроили теглото. Но си е здравичка и щурава.

# 22
  • Мнения: 3 595
И моята буболечка е малко на килограми и няма да е утроила килограмите си до годинката, така че спокойно. Относно желязото и при мен тръгнаха да ми изписват желязо, заради нисък хемоглобин. Пих го 1 ден, повръщах два и отидох да ми направят изследване на желязото. Оказа се че желязото ми е не само добре, а е в горните граници и не ми трябва допълнително. Моя приятелка с много ниско желязо си приготвяше прясно изцеден сок от ябълка, моркови и малко червено цвекло. Железните препарати не и помогнаха, но сока да. Другото, което помага за желязо са зелените неща - коприва, спанак...

Общи условия

Активация на акаунт